Skocz do zawartości

Sikorsky CH-53 1:144


kokos85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy

Powoli będę się zabierał za model który podpowiedzieliście mi sami czyli CH-53G od revella

warsztat miał powstać troszkę szybciej ale wyszło jak zawsze a i po drodze był "Modelikarz"

Długo się zastanawiałem nad możliwościami pracy przy tym modelu, przeglądając internety wpadłem na pomysł zrobienia go w tym stylu:

http://www.b-domke.de/AviationImages/Stallion/Images/CH-53G_84+13_18483.jpg

Wraz z "złamanym ogonem" jak tu:

http://www.b-domke.de/AviationImages/Stallion/Images/2513.jpg

 

przyznam że chodziła mi po głowie zamiana na amerykańska wersje lecz nie za bardzo wiem co musiało by zostać przebudowane a i oznaczenia w tej skali też nie było by łatwo zrobić...

 

Każda pomoc będzie mile widziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - do tłoczenia potrzebuję tych części, które chcecie mieć wytłoczone Mogę wytłoczyć osłonę kabiny i boczne okienka jeśli któreś z nich są wypukłe i dorzucić kawałek folii na płaskie okienka. Plus jeśli chcecie otwierać silnik, to potrzebowałbym ten kawałek modelu na którym jest to co ma być otwarte.

 

Adres podam na PW pierwszemu ochotnikowi

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej rhinoceros - dzięki za kontakt. Ja myślałem, że może ktoś z projektu chciałby się zająć tym tematem. Ja mógłbym wytłoczyć oszklenie i może nawet rozrysować maski, tylko może ktoś inny by to zlecił na cięcie ploterem i może machnął przy okazji jeszcze parę sztuk dla kolegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po pracy więc nadrobię troszkę tematu:

PabloA na to wychodzi że za miedzy i z miłą chęcią zobaczyłbym twój warsztat maleństwa w wersji MH-53 nie wspominając jakby kiedyś trafiły obok siebie na stole konkursowym ale do niczego nie namawiam

 

Marudek co do masek ja raczej nie posiadam takiej "wiedzy" by je rozrysować, ale...

mogę zorientować się do do wycinania, tylko pytanie na jakiej foli miało by to być najlepiej?

bo szczerze mówiąc zalega mi oramasc 811 jak dobrze pamiętam nadała by się?

jeśli tak i znalazłbym jakiś ploter blisko a najlepiej po znajomości to nawet masowo możemy produkować maski

A jeśli nie to poszukam firmy

 

co do warsztatu postaram się coś dziś porobić ale najpierw muszę przesyłkę przygotować

 

Więc powoli zaczynam:

sprawdziłem spasowanie i jest ok teraz czas coś zepsuć

czyli zaczne od pozbycia się ogona i poszukiwaniu zdjęć

bc686cedf76437b2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na papierach samoprzylepnych. Ale jeśli nie jest sztywny i nada się do nakładania na obłe pwierzchnie bez odrywania się krawędzi maski od powierzchni i jeśli nie zostawia śladów kleju i da się ciąć na ploterze to powinno być OK

 

Dobra, to rozrysuję co trzeba i prześlę Ci projekt do cięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam walkę z maleństwem.

na początek został odcięty ogon oraz pozbywam się niepotrzebnych otworów wewnątrz

1d15af4e435dfc0c.jpg

ffcdb691dca17f7d.jpg

 

następnym etapem będą żeberka

idąc za ciosem otwierania na pewno będzie otwarty luk ładunkowy nad drzwiami się zastanawiam

tak samo zastanawiam sie nad czymś takim

http://www.b-domke.de/AviationImages/Stallion/15964.html

http://www.b-domke.de/AviationImages/Stallion/18453.html

tylko w tym drugim przypadku muszę poszukać więcej zdjęć chyba że koledzy pomogą

 

aha czy koledzy pomogą rozszyfrować kolor podłogi luku ładunkowego bo instrukcja podaje revell 362 "zielony-trzcina"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no - całkiem spory ten modelik Z mojej strony szacun za scratch Fajnie jest oglądać pootwierane mikrusy.

 

Jeśli chodzi o materiały to niestety nie pomogę, ale mogę doradzić jak zrobić tą obudowę na wierzchu silnika. Wygląda na całkiem prostą, więc gdybym miał ją robić jako pojedynczą sztukę (nie masowo) to z kawałka blaszki po napoju wygniótłbym odpowiedni kształt - może nawet używając wyciętej części z modelu jako kowadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam Koledzy

Troszkę mnie nie było, a i z modelikiem nie powalczyłem

 

Pozostałe projekty pokończone, w między czasie otrzymałem parę przesyłek,

za które trzeba podziękować Piotrowi oraz Pani Ilonie z Pmask

 

ch_zpsvmgfljxc.jpg

 

Swoją drogą chętni na maski proszę się meldować

 

Teraz powinno się coś zacząć dziać w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy

 

Ostatnio mam bardzo krucho z czasem ale postanowiłem coś pokazać, żeby nie było że się obijam

 

W rzadkich chwilach wolnego czasu, postanowiłem zrobić namiastkę żebrowania, jak wychodzi oceńcie sami

IMG_20161203_1100291_zpskui8cmi9.jpg

 

ps. dalej czekam na chętnych na maski do tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

powoli ruszam z kopyta, i sukcesywnie będę przyspieszał prace

 

dziś troszkę pogrzebałem i próbuje zrobić "ławkę"

jestem ciekaw co koledzy sądzą o tej próbie?

 

staram się wzorować na tym zdjęciu, na tyle na ile pozwala skala i moje umiejętności

http://www.b-domke.de/AviationImages/Stallion/20068.html

 

IMG_20161212_170937_zps7ewluvfz.jpg

 

jest trochę krzywo ale nie jest jeszcze poprawnie przyklejona i nie docięta do końca, liczę na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, o ile dobrze widzę to sporo lutowałeś Jak miejscami wyprostujesz to będzie OK. Myślę że możnaby tu wypróbować sposób na montowanie relingów kolegi Szydercza Gała Sądzę, że od szablonu już za pierwszym podejściem byłoby wszystko prosto A czy przypadkiem nie zasłoniłeś sobie jednego z okienek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.