Skocz do zawartości

Airbus A380 Revell 1:144 + pełne oświetlenie


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Witam.

Elementy mocowania osłony, gdzie będzie mieściła się cała elektronika powoli dobiegają końca.

C9f9aPF.jpg

Ostatni element na miejscu. Niestety nie dało się inaczej tego rozwiązać. Ograniczają mnie wielkości diod.

JO6V3VV.jpg

 

gsxC4js.jpg

Winglety na miejscu. W sumie to skrzydła już są skończone, można maskować i malować.

W2GuqhT.jpg

 

NSlzXCh.jpg

 

Pytanie:

Czy skrzydła malujecie przed, czy po wklejeniu w kadłub?

 

Prośba o ratunek

Kliknij w link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dało by się ten bondic wprowadzić w formę silikonową (prostą, otwartą) i potem oddzielić?

Myślę pod kątem jak w samochodach są kierunkowskazy czy obrysówki na błotnikach, żeby zrobić ich formę i odtworzyć za pomocą tego bondica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Wprowadzić wprowadzić w formę silikonową otwartą nie będzie problemu. Jak z oddzieleniem, tego nie wiem, nie mam nawet na czym sprawdzić. Po utwardzeniu klej się robi twardy, więc myślę że jakoś dało by go radę do miękkiego silikonu odłączyć. Zostaje jeszcze kwestia odpowietrzenia, poniewaz robią się bąbelki powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Czy w miejscu wskazanym strzałką jest LED? Ta rura to wydech z APU ..., czyli czarna, osmalona rura.

Niestety nie dało się inaczej tego rozwiązać. Ograniczają mnie wielkości diod.

Wzorowałem się na zdjęciu, gdzie nie ma żadnego osmolenia.

A niestety nie da się inaczej tego rozwiązać.

 

EDIT:

Proszę oto to zdjęcie.

Porównaj jakie musiały by być diody. Chyba nie dał bym rady ich polutować moimi rękami.

LbAsFuV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze to rozwiazales. Inaczej te diody powinny być chyba po ok 0,5mm. Jest OK. Patrzę i zazdroszczę. Ja szybki robię z kilku warstw crealfix i nie jest źle. Ale nakladam pedzelkiem od środka kadluba kazda szybke tak aby z zewnątrz kadłuba bylo jak najbardziej równo. Jak potem sa podswietlone to wygląda ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę abyś pomyślał, że się czepiam. Po prostu ja bym zrobił (a nawet zrobiłem) inaczej. W swoim A350 na ogon dałem tylko jedną diodę i tylko odpowiednio ją oprogramowałem. Jako lampa obrysowa świeci na słaby biały a stroboskop daje jej mocny biały impuls - czyli 2 funkcje w jednym LED.

Po prostu światło w rurze wydechu APU mi nie pasuje - ale to Twój model i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Ja szybki robię z kilku warstw crealfix i nie jest źle. Ale nakladam pedzelkiem od środka kadluba kazda szybke tak aby z zewnątrz kadłuba bylo jak najbardziej równo. Jak potem sa podswietlone to wygląda ok.

Szybki będę robił z tego kleju bondic.

Będę go nakładał od zewnątrz i później szlifował oraz polerował.

Myślę, że powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Z góry przepraszam za jakość zdjęć, ale do duże przybliżenie.

Jak pisałem zrobiłem próbę z oszkleniem.

Zrobiłem oszklenie za pomocą Bondic'a i wyszło rewelacyjnie.

Co najlepsze, można to kontrolować. Wystarczy przechylić model pod danym kątem i mamy szybkę wklęsłą, równą co do powierzchni kadłuba lub wypukłą.

Jedną szybkę, robi się 10 sekund wraz z utwardzeniem.

Pierwsza szybka wypukła następne są równe. A co się okazuje nie ma dużo szlifowania.

okchOTf.jpg

Pod innym kątem

hWSUK4g.jpg

Do wewnątrz światło przenika, to i na zewnątrz będzie widoczne oświetlenie wnętrza.

BFEbKrn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

co do diody, trzeba było ją wkleić głębiej a na zewnątrz zrobić "światłowód"z ramki z oszklenia, wyciągasz na ciepło dowolną średnicę i wklejasz,

39558024511_ddaa27a56a_b.jpg

tak bym to widział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

W dzisiejszy poranek, szlifowałem okna.

Najpierw zamaskowałem powierzchnie, które nie mają być szlifowane, co by zrobić jak najmniejsze straty.

QRxG3mQ.jpg

Efekt po pierwszym szlifowaniu widać od razu.

EHUtPaA.jpg

Zrobiłem też przykręcany "brzuch". Śruby są na równo z powierzchnią i będą pomalowane na biało.

Niestety to jest najlepsze rozwiązanie, tak by cała elektronika była zabezpieczona a brzuch nie odpadał.

5cIfVQj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
yy a nie lepiej kupić małe magnesy? wklejasz 4 na rogach i gotowe, poszukaj można nabyć takie pchełki 2 mm średnicy...

Obawiam się że jak dam na magnesach, to może wszystko spaść z podstawki na jakimś konkursie. A nie będzie to pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.