Skocz do zawartości

Włoska elegancja,DC-7c.


zloty

Rekomendowane odpowiedzi

Sam jestem ciekaw co to bedzie.

Złożył się jak widać, przypomina DC czyli nie jest najgorzej.

Lini gdzieniegdzie giną, miejscami są krzywo poprowadzone, jest dużo pracy z powierzchnią modelu.

Oszklenie w ogóle nie siedzi.Po dolozeniu materiału szyby podniosły się dramatycznie powyżej poziomu dzioba.Dlatego zrobienie przezroczystej szybki jest co najmniej kłopotliwe. Ja dam kalkę.

Jest jeszcze sprawa przodu dzioba.W modelu wydaje się trochę zbyt wyplaszczony. Nie mam dobrych rysunków aby porównać.Na zdjeciach widać że ten dziub w 7mce taki dziwny jakiś.

 

 

Marcin, na foto owiewka jest zaszpachlowana.Zrownalem szyby z ramą na gładko. Na to pojdzie kalka.

Jeszcze jej nie wkleiłem, bo może jak pisałem powyżej będę poprawiał dziób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Świetnie, że założyłeś oddzielny warsztat Jak zobaczyłem tą zaszpachlowaną owiewkę, to pomyślałem: "o, kopyto - znaczy będzie tłoczenie" Ale jak wolisz zrobić kalki to też OK - grunt, że efekt końcowy będzie super.

 

Powodzenia w budowie

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że chodzi mi o super efekt końcowy. Dlatego czekam aż VFD wzbogaci jak zapowiedzieli wszystkie swoje kalki w okienka 3D.

Moim zdaniem pasażery wyglądają świetnie z takim gadżetem.

Postanowiłem flotę cywili w 1:144 zbudować tylko w oparciu kalkomanie które mają okna 3D.

Po DC i Tupolewie pod nóż pójdzie Tristar Cathay Pacific, no chyba że mi się odwidzi i zrobię pomaranczowo różowego misia PSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że chodzi mi o super efekt końcowy. Dlatego czekam aż VFD wzbogaci jak zapowiedzieli wszystkie swoje kalki w okienka 3D.

Moim zdaniem pasażery wyglądają świetnie z takim gadżetem.

Postanowiłem flotę cywili w 1:144 zbudować tylko w oparciu kalkomanie które mają okna 3D.

Po DC i Tupolewie pod nóż pójdzie Tristar Cathay Pacific, no chyba że mi się odwidzi i zrobię pomaranczowo różowego misia PSA.

 

A mógłbyś przybliżyć producenta tych kalek 3D? Jakiś link? Bardzom ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Fajnie oglądać postępy Ostatnio przekonałem się do spróbowania surfacera jako płynnej szpachli (dotąd zawsze używałem gluta). Co prawda jeszcze nie spróbowałem , ale może jest jakiś powód dla którego używasz właśnie gluta? Może jakaś ważna przewaga nad Surfacerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu jest ogólnie kaszana z fakturą powierzchni.

Nierówne linie różnej głębokości,brak linii podziału w ogóle,powyszczerbiane linie,itp itd.

Zasadniczo w glucie lepiej się trasuje,szpachla potrafi się wykruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Po takim długim czasie jaki upłyną od rozpoczęcia modelu Alitalia trochę mi się opatrzyła.Na dzisiaj będzie raczej Braniff,no chyba że producenci kalek zaskoczą mnie czymś kolorowym i urokliwym.

Tymczasem powierzchnia prawie doprowadzona do ładu;

 

P1010566.JPG

 

P1010567.JPG

 

I z silniczkami;

 

P1010565.JPG

 

Same silniczki;

 

P1010573.JPG

 

Myślę że na tym modelu wypróbuje chrom od Mr Paint i na to ich lakier 2k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.