Skocz do zawartości

Airbus A300-600ST "BELUGA"


milczacy

Rekomendowane odpowiedzi

ten samolot wyjątkowo mi się nie podoba (i chyba nie jestem osamotniony w ocenie) ale na Twój warsztat będę zerkał zdarzają się tu bowiem cuda od czasu do czasu (tak świątecznie chciałem skwitować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kiedyś jak myślałem o technicznych rozwiązaniach przy budowie Belugi problem mi sprawiło jak połączyć pomalowane od wewnątrz użebrowane połówki tak żeby nie było widać tegoż łączenia i łączeń na wręgach. Wpadłem na pomysł żeby zrobić swoisty "rulon" z użebrowaniem, i wtedy wkleić go w kadłub. Podsyłam link z inną opcją ale wg. mnie bardzo ciekawą, myślę że się przyda

http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235012721-airbus-a300-600st-beluga-revell-1144/&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam dłubię przy modelu, czasami weny więcej czasami mniej.

Im więcej jednak grzebię, tym więcej widzę do zrobienie - zgodnie z "im głębiej w las tym więcej drzew".

 

Póki co kadłub został pocięty

rZ1e6n1.jpg?1

 

Otwór na drzwi dla załogi na spodzie został wycięty

98AvzVu.jpg?1

 

Dziób dostał trochę ołowiu oraz coś w rodzaju podłogi

q91VPzz.jpg?1

 

Przymiarka podłogi ładowni

OECondG.jpg?1

 

No i zatoka goleni przedniej, muszę ją wkleić przed przyklejeniem podłogi ładowni

tUaNbPB.jpg?1

 

Jeszcze muszę wymalować wnętrze dolnego pokładu na szaro, bo potem już nie będzie dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kadłub w całości, jeszcze dużo pracy przede mną.

W międzyczasie planowalem kupić kalki na 26decals.com ale okazało się, że kalkomania do Belugi została wyprzedana. Na szczęście na allegro pojawiła się oferta sprzedaży całej nowej Belugi więc kupiłem ją - wyszlo to taniej niż zakup samej kalkomanii z UK

 

MftRgxL.jpg?1

 

J1pwOfD.jpg?1

 

7wrSR3x.jpg?1

 

Zdjęcia z warsztatu tradycyjnie w jakości 'smartfonowej'

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, w oryginale jest to taki szaro-zielony. Poza tym kiepsko wyszło maskowanie na styku szary/zielony i nie podoba mi się to. Teraz jednak już za późno.

 

@Portalus - podwozie będzie zestawowe, czyli polistyren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnio trochę odpuściłem Belugę i dla odpoczynku 'psychicznego' wziąłem na warsztat A340-300 wiedeńskich filharmoników. Robię go prosto z pudła w fazie lotu, czyli bez podwozia. Jednak poziom odlewu tego dość już leciwego modelu jest na tyle słaby, że wciąż szpachluję i szlifuję i tak w kółko. Ale przynajmniej nic nie muszę dorabiać

 

Beluga w każdym razie też coś tam dostała.

 

Góra i dół kadłuba już sklejone i pozostało "tylko" doszlifowanie i przerycie linii podziału.

N4xuwE5.jpg

 

PgA4ana.jpg

 

Silniki - wyszły nawet niezgorzej.

1fOBMSB.jpg

 

nrXwQ7j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A 340 prawie skończony, więc mogłem poświęcić czas na Belugę.

Dziś wkleiłem skrzydła i jakoś poczułem, że już bliżej końca niż dalej. Choć skończenie samego transportera to nie wszytko - kadłub A320 w częściach też trochę roboczogodzin zabierze.

 

Kilka, tradycyjnie 'smartfonowych', zdjęć:

 

l6GotHV.jpg?1

 

pBnMTUF.jpg?1

 

u7aQzVV.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.