Skocz do zawartości

MIG-15, Eduard 1/144


luckyLUKE

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Za sprawą "Mikołaja" na warsztat trafia:

1_zpsb8znrvll.jpg

 

Rzut oka na to co w pudle (oczywiście jest tam materiału na dwa modele):

2_zpse5jvggb1.jpg

 

Malowanie wybrałem polskie:

3_zps6ewehogl.jpg

 

Fotki na razie "ala ziemniak", ale kolejne powinny być lepsze.

 

Robię prosto z pudła, bez wchodzenia w szczegóły i przeróbki - to mnie do tej pory prowadziło na manowce. Może uda się go skończyć w jakimś przyzwoitym czasie Mam też nadzieję, że do naszego malowania nie są wymagane jakieś zmiany w konstrukcji...

 

Dzisiaj pierwsze przymiarki i inspekcja wyprasek. Szczerze mówiąc - nie spodziewałem się, że to będzie aż taki maluch ;) Detal jednak złagodził szok - aż chce się go robić. Zatem do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej skali efekt brokatu będzie spotęgowany.

 

Czyli próbować dobrać jakiś inny?

 

Poniżej efekt dzisiejszego dłubania - mam nadzieję, że jakoś przełkniecie jakość zdjęcia - zrobienie dobrej fotki makro to dla mnie zawsze jakaś masakra. Dodam jeszcze kalkę z zegarami i więcej nie ma co kombinować. Po włożeniu w kadłub i tak praktycznie nic nie widać. Jak go skończę to zrobię fotki w dziennym świetle - powinno być lepiej.

 

4_zpsffvu6dq4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety "śmierdziuchy" odpadają.

Może AK Extreme Metal? Nie jest może bezzapachowy, ale blisko mu do podstawowego modelarskiego pachnidła jakim jest klej do plastiku. W kwestii ziarnistości i ogólnego efektu wychodzi podobnie do Gunze SM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe tempo

 

Staram się nie zwalniać, żeby nie łapać dłuższych przerw

 

Stan na dzisiaj

6_zpspspms5gf.jpg

 

Owiewka jest na sucho, ale już widać jak to będzie ostatecznie wyglądało. Przednią goleń musiałem wkleić jeszcze przed sklejeniem kadłuba bo ma nietypowe mocowanie od środka - będę ją na koniec pędzlem malował. Łączenia zalane CA, zbiorniki na paliwo sklejone - czekam aż wszystko wyschnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jutro całość będzie gotowa na podkład (o ile czas pozwoli), ale mam mały problem. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, które koła powinienem wybrać na prawą+lewą goleń? Nie wiem, czy dobrze widać (robione komórką), ale jedna felga jest po prostu gładka (strona zewnętrzna koła):

 

kola-1024x768_zpsuua1gpbq.jpg

 

Druga sprawa to kolor malowania felg: do wyboru jest zielony (czyżby było tak jak w Iskrze?) i szary. Który będzie odpowiedni? Będę wdzięczny za pomoc Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7_zpsawhp3one.jpg

 

Skusiłem się ostatecznie na Vallejo Metal Color. Nie mam w zasadzie większego porównania, ale wydaje się ok. Malowałem na czarnym Badgerze i gołym plastiku (rownież polerowanym) i już wiem, że bez błyszczącego podkładu się nie obejdzie. Trzyma się jak diabli, nawet samego plastiku. Nie schodzi z taśmą, ani pod palcami, nawet polerowanie mu nie zaszkodziło mimo, że atakowałem powierzchnię ok 15 min po psikaniu. Aero czyści się szybko. Ogólnie jestem zadowolony, ale trochę jeszcze go przećwiczę Co myślicie? Kolor będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wydaje mi się, że kolor jest OK. jedynym problemem przy tak małym modelu może być grubość ziarna, ale na tej fotce nie bardzo to widać... Ogólnie ja najbardziej lubię malować farbami Vallejo, ale metalizery mam Gunze. Co prawda trudniej mi po nich wyczyścić aerograf, ale nawet na 1:144 nie widać ziarenek.

 

Szybko Ci idzie Pewnie już niedługo Twój Mig będzie w galerii. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie ciężko wyrokować - sprawdzę jak to będzie wyglądało na błyszczącym podkładzie bo teraz wyszła dość chropowata powierzchnia. Fotka jest słaba, ale na części polerowanej wygląda to zdecydowanie lepiej. Ziarno w porównaniu do metalicznej model color (tylko z taką mogę porównać na żywo) jest bardzo małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu próbach na złomie w końcu się odważyłem:

20170107_234649-1024x768_zpscy2o9fhf.jpg

 

Jestem zadowolony - myślałem, że wyjdzie kiepsko. Jutro postaram się zrobić fotki przy dziennym świetle. Pozdrawiam

 

[edit]

 

Widać kilka niedoróbek, ale chyba nie jest tragicznie...

 

11_zpsrdhd9yjj.jpg

10_zpss4ocwwpf.jpg

9_zps8ozyosnh.jpg

8_zpsynlpzwfl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakoś tak poszło do przodu. Metalizer kładłem na matowy podkład więc nie jest to mistrzostwo świata. Próbowałem z błyszczącym, ale miałem z nim problemy. Ostatecznie doszedłem z nim do ładu, ale wybrałem opcję bezpieczną (bałem się że ew. poprawki wszystko zniweczą). Kalki siadły bardzo ładnie - sama przyjemność podczas kładzenia. Zrobiłem też kilka poprawek, ale niestety okazał się, że po malowaniu miejsca poprawek mają trochę inny odcień.

 

Zdjęcie poglądowe z komórki podkręcone suwakami w photobucket.:

20170112_211750-1024x768_zpsauihpzex_edit_1484252453013_zpsrxbnmnjc.jpg

 

Teraz lakier i wash. Mam nadzieję, że jakoś to wszystko wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matowy podkład jest do przeżycia, ale ziarno jest zbyt grube. Alclad Duraluminium, MRP Supersilver albo nawet bardzo zwykły Gunziak C008 dali by lepszy wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości nie wygląda tak "źle" (mi się podoba, ale też nie mam wygórowanych wymagań). Wydaje mi się, że podkład miał spore znaczenie. Jak kładłem na moco wypolerowany plastik to efekt był dużo lepszy. Chciałem wypolerować podkład (badgera da się bez problemu), ale przy takiej skali to nie jest takie łatwe. Pewnie narobiłbym więcej szkód. Najważniejsze, że ruszyłem z malowaniem, bo miałem z tym problem. Teraz sięgam po aero z przyjemnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nie jest źle szkoda tylko że nie pokusiles się o jakieś lepsze srebro z mniejszym ziarnem ja tam nie miał bym cierpliwości do takiego maleństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle szkoda tylko że nie pokusiles się o jakieś lepsze srebro z mniejszym ziarnem ja tam nie miał bym cierpliwości do takiego maleństwa

 

Pewnie, że mogłem, ale nie chciałem tyle inwestować w takiego mikrusa. Zrobię sobie jeszcze jakiegoś ruska do pary bo to fajny i bezproblemowy zestaw - polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.