Skocz do zawartości

Convair B-58 A Hustler | Academy 1:144


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Robiąc porządki w magazynie głównym na strychu natknąłem się na takie pudełko. B-58 Hustler... jak dla mnie, jeden z najpiękniejszych odrzutowców w historii.

Skala 1:144, przypomina mi początki mojego modelarstwa, tego z lat młodości, ale także tego z czasu powrotu do hobby, gdyż pierwszym moim modelem po latach był maleńki F-117 Revella, kupiony dla starszego syna ponad 10 lat temu.

 

Model kupiony dawno, dawno temu, nie wiedzieć po co pryśnięty czarnym podkładem - człowiek niedoświadczony różne głupstwa wyczyniać może.

 

Zrobię go w konfiguracji w locie na jakiejś podstawce, sylwetka samolotu jest tak dynamiczna, że grzechem byłoby go uziemić.

 

Fotki zawartości pudełka. Ładny detal, mało części - powinno pójść szybko.

 

wVG80W.jpg

 

rReLK5.jpg

 

hUF7kr.jpg

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się super model! czarnym podkładem się nie przejmuj - po prostu masz już zrobiony "blackbasing"

 

A może chciałbyś dołączyć do grona popularyzatorów skali 1/144 i przenieść swój wątek do działu projektów grupowych?

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa zachęty - no zobaczymy, co z niego uda mi się wycisnąć, kluczowe tu będzie malowanie, nitować go raczej nie będę

A może chciałbyś dołączyć do grona popularyzatorów skali 1/144 i przenieść swój wątek do działu projektów grupowych?

Ponieważ zasadniczo nie pracuję w tej szacownej skali (wręcz przeciwnie, ostatnio coraz częściej w 1:32, to zdaję się z wiekiem i pogorszeniem wzroku przychodzi), zupełnie przegapiłem istnienie projektu grupowego, za co najmocniej przepraszam.

 

Jeżeli mogę więc prosić Admina, to bardzo proszę o przewieszenie ubrania na niższy kołek, to jest pardon - przeniesienie wątku tu. Dziękuję

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze cięcia za mną, poskładane kokpity, dosyć dobry detal. Panele instrumentów będą w postaci kalkomanii z pudełka.

Dopasowanie wanien kokpitów do kadłuba jest bardzo słabe, trzeba sporo przyciąć, żeby się zmieściły.

 

W sumie trzeba jednak przyznać, że jak na taką małą skalę, poziom detali nie jest zły - popatrzcie na boki kabin, komory podwozia.

Mam nadzieję, ze malowaniem, washem i suchym pędzlem wydobędę to wszystko.

 

CfzyUI.jpg

 

EsBqqM.jpg

 

TujvXp.jpg

 

vBekYI.jpg

 

Mlzhsv.jpg

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Połysk musi być, bez połysku w 144 będzie nissan kaszka. Jeszcze lepiej jak zamiast szarego podkładu dasz czarny. Albo pokombinuj z oboma kolorami dla uzyskania różnych stopni połysku - jak to wypróbował i pokazał swego czasu Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.