Skocz do zawartości

Ilyushin IL-76MD Zvezda


milczacy

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie prowadziłem żadnego warsztatu na forum, czas więc coś wrzucić. Przedmiotem 'zbrodni' będzie model słynnego radzieckiego transportowca IŁ-76. Jakiś czas temu zrobiłem już wypust Trumpetera, jednak nie był to zbyt dobry model - silniki były bardzo kiepskie. Model Zvezdy to zupełnie inna jakość, jest to nowoczesny wypust i to w dodatku w wersji 'Ultimate' to znaczy, że fabrycznie przygotowany jest do pootwierania, wypuszczenia slotów i klap.

 

Oto zdjęcie pudełka:

174028-19848-14-720.jpg

 

Maski na oszklenie i koła tym razem zamówiłem też z Rosji, ciekawym, jakie będą.

______________________________76.jpg

 

Aktualnie kończę jeszcze Tomcata w 1/144 więc IŁ chyba odrobineczkę poczeka, zanim coś tu wrzucę.

Sam wątek warsztatowy jednak będzie mnie już raczej motywował, aby coś tu jednak umieszczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Aktualnie kończę jeszcze Tomcata w 1/144 więc IŁ chyba odrobineczkę poczeka, zanim coś tu wrzucę.

Sam wątek warsztatowy jednak będzie mnie już raczej motywował, aby coś tu jednak umieszczać

Ooo, ciekaw bardzo jestem tego Kocurka. Zdradzisz coś więcej wcześniej czy trzeba czekać na galerię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, ciekaw bardzo jestem tego Kocurka. Zdradzisz coś więcej wcześniej czy trzeba czekać na galerię?

Ponieważ to mój warsztat, to mogę swobodnie 'pośmiecić' - stan z wczoraj, dziś już ma owiewkę i maski na niej.

 

HHZt9I9m.jpg

 

bardzo sympatyczne maleństwo, szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, ciekaw bardzo jestem tego Kocurka. Zdradzisz coś więcej wcześniej czy trzeba czekać na galerię?

Ponieważ to mój warsztat, to mogę swobodnie 'pośmiecić' - stan z wczoraj, dziś już ma owiewkę i maski na niej.

 

HHZt9I9m.jpg

 

bardzo sympatyczne maleństwo, szczerze polecam.

Oj tak, świetny model na odstresowanie. Czy zaszpachlowałeś niepotrzebne kratki po bokach garbu? Revell zrobił cztery zamiast dwóch nie wiadomo czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, świetny model na odstresowanie. Czy zaszpachlowałeś niepotrzebne kratki po bokach garbu? Revell zrobił cztery zamiast dwóch nie wiadomo czemu.

nie. Muszę obadać Twoje galerie, jeszcze mam możliwość naprawienia blędów.

---

A tymczasem w sowieckim samolocie powstaje kabina

 

m9rDltam.jpg 4Fnp8d9m.jpg zNUGZaTm.jpg

 

Kalkomanie przyrządów/zegarów podkradłem ze starego... Tomcata, którego mój młody nie skończył. Bez nich było trochę 'łyso' na panelach.

Kolory dobrałem trochę na czuja, Zvezda podaje kolorystykę swoich farb i Humbrola, i nie do wszystkiego znalazłem dobre zamienniki, więc improwizuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super temat . Będzie piękny iłek. Ta zieleń w kabinie nie powinna być bardziej turkusowa ?.

Dzięki Zieleń pewnie powinna, jakiego koloru Ty używasz?

 

Teraz mam Vallejo Model Color 70808 Blue Green. Używałem też mieszanki Gunze H 46 z H 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił naszą rodzimą Hatakę z serii pomarańczowej:

C047-244x183.png

http://hataka-hobby.com/products/soviet-cockpit-blue-green-2/#

 

Wracając jeszcze na chwilę do F-14 to na poniższym zdjęciu pokazuję to o co mi konkretnie chodzi. Jak weźmiesz Revella do ręki od razu połapiesz o co chodzi.

hys4561.jpg

Ja w swoich revellowskich Tomcatach (które prezentowałem) tego błędu nie poprawiałem. Jedynie w Trumpeterze wygląda to tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zielony to jest trochę małoruski ;)

Ja bym domieszał do właściwego i obmalował panele z kalką w kokpicie "suchym pędzlem".

Jak robisz otwarte cargo to jednak będzie widać że to amerykańska oliwka w ruskim samolocie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na rosyjskim forum zdjęcia z prac innego modelarza i kolorystyka wnętrza, jest zupełnie inna od tego, co mi się 'wydawało'. I teraz mam dylemat czy zmywać i robić od nowa, czy brnąć w swoją 'interpretację'.

 

6x72Idlm.jpg YvYuxz7m.jpg

 

i oryginał

vI5cKyJm.jpg Ri3mTUEm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zielony ze zdjęć oryginału jest podobny do tego który ty masz w kokpicie.Myślałem że to jest ten odcień zieleni jakim malowali wnętrze np Miga 21.

Zostaw jak jest i już.

Edit:

Popatrzyłem sobie,w kokpicie jest ten ruski charakterystyczny zielony,a w cargo oliwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ musiałem pomalować wnętrze przedniej części kadłuba na 'rosyjską zieleń kokpitu' to i przemalowałem samo kokpit. Bardziej mi się to podoba.

 

B3HTl9fm.jpg 9HuYpGdm.jpg

 

I tak oto powoli do przodu - cargo wklejone do jednej połówki kadłuba. Muszę jeszcze pamiętać aby gdzieś w dziobie powciskać trochę ołowianego dociążenia.

FZVQNf7h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja do modeli 1/144 Zvezdy jest zwięzła i trzeba bardzo wnikliwie ją czytać. Ja tego nie zrobiłem i musiałem troszeczkę 'powalczyć' przy prowadnicach dźwigu (pomarańczowe cienkie elementy). Nie wyszło mi to tak, jak bym sobie życzył. Sugeruję kolegom, którzy chcą budować ten model w opcji otwartej zwrócenie na tę część montażu szczególnej uwagi.

 

X4Cif1Rl.jpg

ZwJYVSbl.jpg

 

Część ogonowa została już wyposażona w pomieszczonko strzelca.

 

4V6M1Erl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na maski z Rosji, kadłub leży nieruszany. Prace trwają przy elementach zewnętrznych.

 

Silniki - Zvezda ładnie je zaprojektowała i odlała

SaRiYf5l.jpg

 

Wentylatory polakierowałem C28 Mr.Hobby

5Y3dcL9l.jpg

 

Elementy wylotowe XF-56 Tamiya, choć nie mają tego charakterystycznego 'przepalonego' odcienia

CpZ4xp8l.jpg

 

No i skrzydła sklejone w wersji zamkniętej / postojowej ze schowanymi wszystkimi elementami ruchomymi

YUdMHmOl.jpg

YjvFx1Jl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.