Skocz do zawartości

Kuter pościgowy S-2 Wilczur skala 1:144 by Kvaot i Marudek


Kvaot

Rekomendowane odpowiedzi

Mogą i latadła i jeździdła, w sumie ciekawe by było zrobić jakiś jednoślad, albo Forda T. Z latadłami to już chyba wyższa szkoła jazdy, pewnie ciężko taki odpowiednio opływowy kadłub wystrugać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej!

 

Po odebraniu paczki od Marudka zabrałem się za pracę przy Wilczurku, dużo tego dzisiaj nie było, bo i czasu mało.

 

Najwięcej pracy poświęciłem śrubom. Wykonałem je sposobem Marudka rozgniatając kulki 0,5mm na cienkie talarki.

 

B0TrITT.jpg

 

Wały wykonane z rozciągniętej ramki.

 

dzMeKDK.jpg

 

Oraz całokształt mojej dzisiejszej pracy (wraz z rozwaleniem KMu )

 

fjNGjSH.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja. Zgodnie z zaleceniami Marudka odnośnie uszkodzonych części grawerowanego arkusza, wykonałem zwieńczenia wieżyczek KMów według jego sposobu. Grawerowane elementy należało podkleić krążkiem, by mogły trzymać się kupy. W tym celu nakleiłem grawerowany fragment na cieniutki polistyren, a następnie wyciąłem otwory.

 

Gw4hyxm.jpg

 

Potem wystarczyło tylko wykroić je ładnie nożyczkami i oszlifować pilniczkiem. (sorki za jakość, zobaczyłem dopiero po wrzuceniu na kompa )

 

fPfOU2A.jpg

 

Kolejnym etapem było przygotowanie "skrzydełek" trzymających KMy. W grawerowanych elementach były one uszkodzone, zatem musieliśmy z Marudkiem wykonać je w swoim własnym zakresie. Sposób na wykonanie wielu identycznych elementów prostym sposobem podrzucił mi Marudek Najpierw odrysowałem ołówkiem szablon z obramówki po wyciętym elemencie na kawałku hipsu.

 

Ude7wCS.jpg

 

Następnie, sklejając szablon z trzema kawałeczkami hipsu w dolnej części, umożliwiłem sobie wycięcie elementu od razu w 4 kopiach. Po oszlifowaniu i zrobieniu dziurki nadawały się już do umieszczenia w zwieńczeniach.

 

iIGg4Fu.jpg

 

Ponadto, wyciąłem pokład i oszlifowałem ścianki pontonu podobnie jak Marudek

 

523sdk0.jpg

 

Oraz posklejałem urwane elementy Oerlikona dodając też elementy grawerowane. Nie jest tak ładny jak Piotra, ale za to praktycznie w całości ze scratchu (dopiero wrzucając fotki zauważyłem brak rączki przy kółku z boku CKMu)

 

N8EOiII.jpg

vIsEvS5.jpg

mSpu5Ha.jpg

 

Do zobaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzisiaj zajmowałem się głównie dłubanką w pontonach, przedstawię pokrótce jak wykonałem poszczególne elementy.

 

W pierwszej kolejności ukroiłem sobie równy pasek polistyrenu i poszatkowałem go na patyczki o odpowiedniej grubości.

 

BJggkbV.jpg

 

W drugim kroku ulepiłem z nich "ramkę" która ostatecznie wyszła trochę za chuda.

 

bfY9vx5.jpg

 

Z pozostałych fragmentów hipsu pogrubiłem "stelaż" pontonu na właściwą grubość.

 

QMkCbBw.jpg

 

Ostatecznie wyszpachlowany i wykończony papierem ściernym ponton zacząłem przyozdabiać pozostałymi brakującymi elementami

 

WLhmmJp.jpg

 

A oto efekt końcowy, do porównania z żywicznym odlewem drugiego pontonu, który powoli nabiera szczegółów.

 

JIlnbpo.jpg

 

Oraz drobna przymiarka.

 

CXtPfQy.jpg

 

To do następnego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Hej, a czy pontony nie powinny być szare? Wydaje mi się że takie są w wycinance, chociaż Anglicy na swoich kutrach mieli nawet jaskrawo-żółte.

 

Bardzo ładnie wyszły ramki w oknach nadbudówki. Są dużo delikatniejsze niż w moim Wilczurku.

 

P. S. Jak patrzę na Twój model, to aż się chce coś przy Wilczurku pogrzebać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a czy pontony nie powinny być szare? Wydaje mi się że takie są w wycinance, chociaż Anglicy na swoich kutrach mieli nawet jaskrawo-żółte.

 

Też to zauważyłem po czasie, planuję szary kolor z lekkim beżowym akcentem

 

Żagluweczka przepiekna !!!

 

Specjalnie dla kolegi wrzucę już ukończoną, nie jestem zadowolony z żagli, następnym razem chyba wydrukuję na cieniutkim papierze

 

noP6zRN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No i pięknie :super: Już naprawdę nie wiele pozostało Ci do skończenia modelu. Bardzo mi się podoba Twoja podstawka. Jak będę miał wenę to powymieniam podstawki moim łajbom na coś w ten deseń. 

Wczoraj myślałem że mam już skończonego Wilczurka, ale po zrobieniu zdjęć zauważyłem że brakuje sztagów "fokmasztu", świateł pozycyjnych i że mocowania bomb głębinowych wkleiłem odwrotnie (coś na kształt litery V, a powinno być A). Jak tylko wprowadzę poprawki to wstawię galerię gotowego modelu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 6.12.2018 o 17:20, Marudek napisał:

Wczoraj myślałem że mam już skończonego Wilczurka, ale po zrobieniu zdjęć zauważyłem że brakuje sztagów "fokmasztu", świateł pozycyjnych 

Dobrze, że mi przypomniałeś! :super:

Model uważam za skończony, wkrótce ukaże się galeria.

7UJHF38.jpg

Edytowane przez Kvaot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.