Skocz do zawartości

Eduard MIG 21Mf Eduard Brengun "własne" kalki


Bobek

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam na warsztat Miga 21, może komuś się przydadzą informacje które tu zawre, jeśli chodzi o elementy do klejenia. A sam licze na odzew. Najpierw fotki:

 

Zdj_cie_12_09_2018_17_42_30.jpg

Zdj_cie_12_09_2018_17_44_46.jpg

Zdj_cie_12_09_2018_17_45_32.jpg

Zdj_cie_12_09_2018_17_45_59.jpg

Zdj_cie_12_09_2018_17_47_03.jpg

Zdj_cie_12_09_2018_17_47_08.jpg

Zdj_cie_12_09_2018_17_47_16.jpg

 

Jak widać model bardzo mały w porównaniu do Tomcata , wydaje się o skale mniejszy, jednak nie przeszkadza to by linie podziału i całościowo w ogóle spełniał wymagania wybrednych osób. Za cenę 50zł dostajemy dwa modele wiec jest opłacalnie. Blaszki super ekstra, jednak zgrzyt jest taki o czym warto pamietac ze sa tylko do jednego samolotu :( no cóż, blaszki eduard i bergun gdzie w większości się nie dublują co jest fajne, choć nie dla portfela.

Ostatecznie model ma przedstawiac Miga 21

0439640.jpg

Kalka to znalezione na necie w "dobrej" rozdzielczosci Academy 1/48 zobaczymy co wyjdzie, bo dopiero pod koniec wrzesnia je dostane jesli przejda weryfikacje jakosci, ale powinno byc ok. Sam poprawiłem kruka, sokół otrzymał prawidłowy szary kolor bo byl czarny prawie, oczy teraz ma zółte. A ryba prawidłowo wycieta i rozmyta.

mig_21s.png

Edytowane przez Gość
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda bedzie jedyny, bardzo podoba mi sie samolot w tym wydaniu, mysle ze 9111 tez niczego sobie. Oby tylko sie nie zepsulo nic. Powstana wtedy dwa fajne modele, a jesli kalki beda odpoweodniej wielkosci co do setnych milimetra to latwiej bedzie je rozpowszechnic, tak by inni próbowali swoich sil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem kleić środek, powoli to idzie ale inaczej być nie może. Mimo dublowania elementów łatwo wybrać lepszy zestaw do wnętrza. Zreszta zobaczcie sami:

147.jpg

148.jpg

149.jpg

150.jpg

151.jpg

152.jpg

 

Brengun zjada na śniadanie blaszki Eduarda, ale dopiero wymieszanie i wybranie zestawu najlepszego daje radosc. Brazowe elementy to eduard, srebrne Brengun.

Nie wiem tylko jak mam to pomalować bo rozdzielczość jest fantastyczna wręcz. Zreszta na końcu porównanie blaszek Eduard vs Brengun, nie ma porównania. Klejenie jak klejenie ale malowanie bedzie wyzwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że Brengun to taka kopia blaszek Eduarda, ale widzę bardzo ładna kopia W tej skali to naprawdę robi robotę.

Ciekaw jestem bardzo tych kalek bo mój drugi w pudełku leży nieruszony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnetrze zrobione, wyszlo dobrze, procz fotela nie jestem zadowolony, choc jest przyzwoicie. Obrzeza kokpitu beda poprawiane oczywiscie.

 

156.jpg

157.jpg

158.jpg

159.jpg

160.jpg

 

 

natomiast nie mam pojecia jak normalnie kleic tak drobne czesci ktore widac na ostatnich zdjeciach. Coprawda nakleilem na cienki elemnt 3 sztuki ale to jest masochizm.

 

PS. dla ciekawości pomniejszcie na monitorze stronę żeby zobaczyć jakie to male, centymetry widac oczywiscie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na stole zestaw 4427 - suwenir z wycieczki do Budapesztu - potwierdzam opinię o zestawie. Świetny. Jestem trochę dalej w budowie niż Ty. Tyle że u mnie to PZPR bez blaszek i dodatków. Jeśli pozwolisz wrzucę coś tak dla urozmaicenia do Twojego wątku. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

169.jpg

170.jpg

171.jpg

172.jpg

 

Tak to wyglada po malowaniu, i teraz mam pytanie

. Czy nitowania wygladaja ok czy raczej chamsko?

zanim pomalowałem na trzech panelach zrobiłem dziurki reszta to ołówek pewnie widać. Generalnie zrobienie tego dokladnie to raczej łud szczescia niz zamiar, choc pewnie wprawa ma tu znaczenie.

Na pewno poprawie kilka niedoróbek które zobaczylem dopiero na zdjęciach. Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem świadkiem jak na jednym z konkursów jeden z moich 1:144 był oceniany przez sędziego. Udało mi się jedynie wyłapać jego słowa: 'Nitowanie w 1:144, przegięcie pały'. No i chyba muszę się z nim zgodzić Przy tej skali trzeba brać poprawkę właśnie na tą skalę. To co przejdzie w 48 lub 72 tutaj może jedynie narobić bałaganu. Ja też bym odpuścił nitowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nitow nie daje mi spokoju. Czekam na nitowarke, zamowilem PB czy cos takiego, wersje mini. Po wstepnych probach na zebatkami zegarkow, mozna to ogarnac pod pewnymi warunkami, napewno w tym watku to bede pokazywał. Kwestia tylko tygodni az to dotrze do mnie i zamiast chalupniczo sobie radzic to bede mial przyrzad, na kalke ryby tez czekam. Kto sie nie marnuje modeli na testy ten stoi w miejscu Zreszta zobaczcie i dajcie znac co sadzicie (wiem ze niedokladnie, ale to testy) Generalnie dla oka to wyglada to ladnie (pod warunkiem ze prosto)

MRT_0222.jpg[/url]

MRT_0224.jpg

MRT_0226.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.