Skocz do zawartości

Supermarine Attacker (1/144 Miniwing+Shelf Oddity)


lejgo_inc

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczająco długo go kisiłem rozgrzebanego, nadszedł czas skończyć.

Żywica, owiewka vacu i kalki od Miniwinga. Lufy działek dzięki uprzejmości Mastera. Blaszki Shelf Oddity. To oznacza że jest to obiekt testowy dla blaszek. Oznacza to też niezręczną próbę promowania naszych produktów oraz równie niezręczną wymówkę dla wytłumaczenia baboli.

 

 

Najpierw dwie fotki z moim pomocnikiem od narzędzi precyzyjnych:

attacker_01r.jpg

 

...oraz zaawansowanych technik malarskich:

attacker_02r.jpg

 

 

A teraz już Ataker we własnej osobie:

attacker_03r.jpg

 

attacker_04r.jpg

 

attacker_05r.jpg

 

attacker_06r.jpg

 

attacker_07r.jpg

 

attacker_08r.jpg

 

attacker_09r.jpg

 

attacker_10r.jpg

 

attacker_11r.jpg

 

attacker_12r.jpg

 

attacker_13r.jpg

 

"Już?"

attacker_14r.jpg

 

Dla osób które nie zdążyły kimnąć - kilka fotek z budowy - głównie okolice blaszek, bo żywica składa się bezproblemowo:

 

Tu grzbietowe upusty warstwy przyściennej i kompresora:

Att_02.jpg

 

Tu płyta oddzielająca warstwę przyścienną we wlocie powietrza (czyli coś czego nikt nigdy nie dojrzy):

Att_03.jpg

 

Tu dolne upusty warstwy przyściennej i haki blokujące golenie podwozia:

Att_04.jpg

 

A tu mega modyfikacja - nacięcie pojedynczego kółka ogonowego żeby zrobiło się podwójne:

Att_06.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ja dobrze rozumiem, że żywica jest produkcji Shelf Oddity? Podoba mi się ten mikrus choć odrzutowcami zainteresowałem się od niedawna.

 

Gdybyś chciał zbudować jeszcze jakiś model w 1:144 to zapraszam do naszego projektu grupowego. Razem raźniej

 

[edit] już kumam - komplet składający się z żywicy, vacu i kakek, to Miniwing, a blaszki są Shelf Oddity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ukończenia Attackera!

 

Fajny szkrab! Podoba mi się wybór malowania oraz fotki, zwłaszcza ta 'en face'.

 

Modele Miniwinga są dość specyficzne - ultradelikatne detale, np. prawie przezroczyste wloty powietrza do silnika sąsiadują z transzejami podziałowymi. Skrzydła z reguły wyglądają lepiej pod tym względem niż obłości kadłuba. Srebrna farba sprawiła jednak, że cienie w tych dość grubych liniach przypominają efekt uzyskiwany normalnie washem.

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.