Skocz do zawartości

Super Constellation w ramach popularyzacji maluchów


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Super Constellation dość trudny maluch mieszczący się na ręku w barwach TWA.

 

Model firmy Revell można o nim napisać tyle że jak na tą skale fajne są okna, spasowanie przeciętne a model ogólnie dość wymagający.

Kalki grube trudne do położenia.

 

Niemniej jednak model bardzo ciekawy i wymagający w kwestiach lakierniczych kalki to wszystko co czerwone reszta wymaga lakierowania.

 

 

20161127_17044211_zpsjqtuahuf.jpg20161127_170450_zpsr5u34zpj.jpg20161127_170516_zpsfdmwzq23.jpg20161127_170623_zpshvwmcupt.jpg20161127_170710_zpsxl7cxzqt.jpg20161127_170748_zpsptpwpqio.jpg20161127_170330_zpsoxl2f2jw.jpg20161127_170313_zpsdtzaixei.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezła Connie! Miło zobaczyć ten model w tak sympatycznym wykonaniu!

 

Czy możesz napisać co było najbardziej nieprzyjemne podczas montażu? Od dłuższego już czasu przyglądam się temu modelowi i też jestem dosyć krytyczny. Mam rozgrzebane 4 egz. i już teraz wiem, że tylna końcówka kadłuba oraz silniki są lekko "spuchnięte". Goleń przedniego podwozia również powinna być znacznie smuklejsza ale tu już mogą wchodzić w grę ograniczenia technologii wtrysku PS.

O ile kadłub modelu MInicrafta (jedyna sensowna konkurencja Revella w przypadku Connie) jest kształtowo w miarę OK to jednocześnie pozbawiony jest linii podziałowych. Silniki w Minicrafcie to natomiast kompletna porażka...

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż przecieram oczy ze zdumienia, że szarpnąłeś się na tą skalę Connie to jeden z piękniejszych samolotów pasażerskich i każdych barwach prezentuje się ciekawie. Model wyszedł bardzo ładnie! Skąd dorwałeś kalki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to kwestia tego egzemplarza ale model ma przekoszoną tylna część krótko mówiąc jest krzywy.

Rozmawiałem z osoba która posiada taki model i też twierdzi że jest zwichrowany. W kwestii samej budowy jest sporo pasowania i szapchlowania co przy takim maleństwie jest mało przyjemne.

 

W kwestii części waro też wspomnieć że klapy podwozia są powiedzmy nie do końca do tego modelu a reszta to już bardzo ciekawy model ciekawego samolotu który ja zamierzam jeszcze złożyć w barwach Lufthansy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję muszę przyznać że nie przypuszczałem że to maleństwo spodoba się modelarskiej braci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widać, bo język Ci się plącze

 

Powinieneś spróbować zlepić sobie kilka prawdziwych małych gigantów: C-17, C-5, An-124. Zobaczyłbyś, że to wcale nie takie "maleństwa"

 

 

Mam taki plan na początek i dla odmiany coś ze wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam i podziwiaṃ...

"Chromy" i cała reszta to jak mniemam "Twoje" lakiery?

Kalki na metalikach pryskałeś jeszcze bezbarwnym?

 

 

Lakiery to faktycznie "moje specyfiki" kalki są pokryte lakierem bezbarwnym oczywiście także z własnego ogródka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile kadłub modelu MInicrafta (jedyna sensowna konkurencja Revella w przypadku Connie) jest kształtowo w miarę OK to jednocześnie pozbawiony jest linii podziałowych.

 

Czyli raczej zapomnieć o F Rsinie?

 

@KRL-Oczywiście robiłeś polerkę lakieru bezbarwnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej zapomnieć o F Rsinie?

A jak bardzo lubisz dociągać, uzupełniać, szpachlować i ryć?

Dodatkowo F-Resin to L-649/749 a nie L-1049. Inna sprawa, że proponowany przez nich wybór malowań jest naprawdę niezły - wczesne Air France, BOAC czy Panair du Brasil.

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile kadłub modelu MInicrafta (jedyna sensowna konkurencja Revella w przypadku Connie) jest kształtowo w miarę OK to jednocześnie pozbawiony jest linii podziałowych.

 

Czyli raczej zapomnieć o F Rsinie?

 

@KRL-Oczywiście robiłeś polerkę lakieru bezbarwnego?

 

 

Zero polerowania tak wychodzi po aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.