Skocz do zawartości

[G] Saturn V, Revell 1/144


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Konkluzja do tego warsztatu: viewtopic.php?f=240&t=55887&p=824548

Budowa już dobiegła końca jakiś czas, ale w związku z problemami z photobucketem przestałem wrzucać nowe postępy. Wypada dodać końcową galerię. Choć ciężko sfotografować model w jednym ujęciu bo cała podstawka jest długa na 120cm.

 

m2IKKmm.jpg

va0Bwis.jpg

2m3gTc5.jpg

HUu2Re5.jpg

ngfBZcM.jpg

LPmgG6B.jpg

B0BxxQG.jpg

a0uy1Hl.jpg

BHZabvF.jpg

dfEghhR.jpg

WVKwJQV.jpg

arHpL7H.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa sprawa! Sam model jak i sposób ekspozycji.

 

Jedyne co mi się nie podoba to informacje na białych kartkach naklejone na drewno - coś bym tu zakombinował. Może biały tekst na czarnym polu + papier zalaminowany/polakierowany przed umieszczeniem na podstawce?

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepię się, a co mi tam. Co to znaczy "W przedniej części był umieszczony lądownik księżycowy podczas startu"???

 

....a ja bym tu bronił autora takiego sformułowania (choć nie musi to być autor pracy, może to po prostu czyjś cytat...).

Zważywszy, iż cały lot na Księżyc trwał kilkadziesiąt godzin, a sam lot na orbitę Ziemi gdzie następowało przedokowanie modułów (do postaci widocznej na przedostatnim foto) tylko kilka minut, można go w zasadzie zliczyć do sekwencji startowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepię się, a co mi tam. Co to znaczy "W przedniej części był umieszczony lądownik księżycowy podczas startu"???

 

....a ja bym tu trochę bronił autora takiego sformułowania (choć nie musi to być wcale autor pracy, gdyż może być to po prostu czyjś cytat...).

Wcale nie twierdzę, że tak nie jest. Co więcej, właśnie wygląda mi to na zacytowany fragment. Tylko, że bardzo niegramatycznie, a taki świetny model szkoda psuć tak brzydkimi i nieskładnie napisanymi tabliczkami.

Rozumiem twoje wyjaśnienie, MY wiemy w jaki sposób to działa, ale totalnemu laikowi to błędnie sformułowane zdanie mówi, że gdy lądownik startował (cokolwiek to miałoby nie znaczyć, zapewne zostałoby zrozumiane jako oddzielenie go od głównego zespołu i przejście do lądowania) był umieszczany w trzecim module. Dla nas to idiotyczne, ale tak jest to napisane. Powinno być np. "W czasie startu i początkowej fazy lotu w przedniej części znajdował się lądownik księżycowy". Mała zmiana, a sens zdania całkiem inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.