Skocz do zawartości

Gruby z Kitaju,L1011 Tristar,ESTERN EXPRESS 1:144


zloty

Rekomendowane odpowiedzi

Skończony

Model niełatwy wymagający uwagi do samego końca,pylony z gotowymi silnikami musiałem frezować żeby nie "szorowały" po gruncie,siłowo wkleiłem przednie podwozie,oklejanie kalek to trzy dni itd,itp.

 

 

 

a3.JPG

 

a1.JPG

 

a2.JPG

 

a4.JPG

 

a5.JPG

 

a6.JPG

 

a7.JPG

 

a8.JPG

 

a9.JPG

 

aa1.JPG

 

q1.JPG

 

q2.JPG

 

q4.JPG

 

s1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy!

 

Gratulacje z powodu skończenia całkiem niezłego modelu w rewelacyjnie szybkim tempie!

 

Bardzo podoba mi się sposób w jaki wykonałeś chromy i położyłeś kalkomanie. Pamiętam, że trochę narzekałeś na "chromującą" farbę ale nie widać specjalnie opisywanych przez Ciebie, nieprzyjemnych przygód. Nie widać też żadnych podmalówek kalkomanii, o których wspominałeś - świetna robota!

 

Tym, co trochę zdradza skalę modelu jest podwozie. Jakoś mało w nim zróżnicowania, szary kolor wyszedł trochę jednolicie. Trochę nierówno wkleiły się też poszczególne koła podwozia.

 

Co do szorujących po ziemi gondoli silnikowych – pasowanie poszczególnych podzespołów modelu bywa wyzwaniem w 144-ce. Drobne wahnięcie np. w 72-ce tutaj jest dwa razy większe i zdecydowanie bardziej rzuca się w oczy. Co więcej, sporo ostatnio wypuszczonych modeli w tej skali ma dziwaczne wręcz problemy z długością goleni podwozia. Za przykład mogą posłużyć Vulcan i Victor z GWH czy Beverley Mikromira z 2-4 mm różnicami (w 144ce to sporo!). Być może EE też coś tu zamieszał dlatego musiałeś walczyć z gondolami.

 

Podsumowując moją pisaninę - cieszę się szalenie, że udało się wykonać model tak efektownego w tak fajnym malowaniu na tak dobrym poziomie.

 

Pozdrawiam, Marek

 

PS. Ujęcia z tyłu z poziomu ziemi są świetne! Tak samo foto od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się zupełnie z opinią Marka. Model jest po prostu świetny To jeden z nielicznych pasażerów które mi się podobają.

A jak zobaczyłem fotkę kupra, to pomyślałem, że to pewnie będzie fotka admina

 

Więcej takich modeli

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki,miło że doceniacie moje modelarstwo.

 

Marek,jakby to była "normalna" Zvezda to złożyłbym go 10 razy szybciej.

Co do chromu to faktycznie wszystko dobrze się skończyło.Poprawki zróżnicowały połysk i nie wygląda to jak diecast.

 

Podwozie rzeczywiście takie sobie.

Problemy zaczęły się przy wklejaniu w skrzydła.

Było wszystko równiutko,elegancko.Po wklejeniu,część kół lewituje,no i odrywaj poprawiaj...i przypadkiem nie dotknij tego super chromiku...

wyszło jak wyszło,następne będzie lepiej.

 

Z gondolami też problem,założyłem że wkleję po pomalowaniu,ale ciężko sprawdzić jak to ustrojstwo pasuje przed przyklejeniem podwozia.Kółko się zamyka,ryzyk fizyk...

 

Ps Kusi MD11 tego niedobrego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre fotki. Jedno z ładniejszych malowań Tristara. Chromy. Niechromy w różnych innych miejscach. Nie można się nudzić oglądając taki model. Dziękuję za tą dawkę radości i poproszę następnego, np w barwach PSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dziękuję za tą dawkę radości i poproszę następnego, np w barwach PSA

A wiesz taki był pierwotny zamiar,różowy misio.

Na razie drugiego Tristara nie planuje,goły AA kosztuje 100 ojro a z EE nie mam ochoty się męczyć.

PSA to super temat,może 727 kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.