Skocz do zawartości

MiG 29 1:72 Trumpeter


Kuba88

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Kategoria Specjalna 3 - Najlepszy model w barwach Polski

 

Witam

postanowiłem wystartować w konkursie z chyba (moim zdaniem) "najładniejszym" samolotem eksploatowanym obecnie przez Polskie Siły Powietrzne, czyli MiG-iem 29. Wybór padł na model Trumpetera, wzbogacony dodatkami od Arma Hobby: dysze silnika, zamknięte górne wloty powietrza, zestaw dodatków żywicznych i fototrawionych z elementami do polskiej wersji, Eduarda: kokpit i maski oraz kalkomanie z Model Makera. Zamierzam wykonać model z 23 BLT z Mińska Mazowieckiego o nr 56 z wizerunkiem Mariana Pisarka w najnowszej wersji kamuflażu (szaro- szarym ) Wiem, że czeka mnie trochę pracy i przeróbek więc w razie czego proszę o wsparcie merytoryczne Nie wiem czy zakupione dodatki są wystarczające czy dokupywać coś jeszcze?

 

Zapraszam

 

In box:

 

hxmiaXH.jpg

 

If1hb5K.jpg

 

UNpK0E4.jpg

 

uzOWS5q.jpg

 

Bez folii:

 

fTnPXsl.jpg

 

PesIyvl.jpg

 

RhnOwdb.jpg

 

PBh9KbT.jpg

 

d3xFpmE.jpg

 

2tjZTK2.jpg

 

Front instrukcji:

 

WN15KJY.jpg

 

Dodatki:

 

nhhB2Pv.jpg

 

XhBO2cC.jpg

 

Farby do kamo, wnętrza i maski:

 

uFlGwev.jpg

 

Kalki:

 

tVlTlFI.jpg

 

BWKY8UO.jpg

 

1:1

 

urtFduo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem coś powoli robić, powycinałem i wstępnie oszlifowałem żywiczne elementy kadłuba z Edka i muszę przyznać, że są dobrze wykonane praktycznie brak nadlewek itp. ładny detal i poprawne rozmieszczenie elementów w kabinie, jednak będę musiał zrezygnować z części blaszek, które po prostu są innego koloru, będę się starał sam coś pokombinować. Wyciąłem, też elementy dodatkowe z Attack Squadron: wyświetlacz MFCD, pulpit PS-COM radiostacji, panel sterowania UFCP wraz z kamerą, tutaj żywice są już trochę gorszej jakości, ale myślę, że jak na tą skale jest ok ;) Dorobiłem także panel z kontrolkami, który jest z prawej strony tablicy przyrządów. Wszystko jeszcze trzeba dokładnie przeszlifować, żeby wyglądało to dobrze. Zmienić w kabinie na pewno jeszcze trzeba: pulpit radiostacji RT-8200 z lewej str. kabiny, oraz pulpit m.in. systemu ILS, oraz AAP? (służący do parametrów lotu?) z prawej str. Będę się starał odtworzyć to tak, żeby było choć trochę podobne do oryginału ;) Dodam pewnie jeszcze jakieś rurki tlenowe, przewody itp. ale zobaczymy jak to będzie wyglądało. Nie wiem czy opisałem wszystko co trzeba zmodyfikować, opierałem się głównie o zdjęcia znalezione w internecie.

 

Kilka zdjęć:

 

lQulTvN.jpg

 

PduBLvF.jpg

 

cQW4Mdf.jpg

 

iAhDAN9.jpg

 

Porównanie tego co oferuje (albo czego nie oferuje) Trumpeter:

 

uBSxCkP.jpg

 

4Sv7QbN.jpg

 

Dodatki AS + moje skrobanie (niestety aparat już nie dał rady) od prawej panel UFCP, ekran MFCD, pulpit PS- COM, i panel z kontrolkami:

 

jRJO9f2.jpg

 

YoDJDBb.jpg

 

ikdNyo7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne spiszą się to są kalki do nowego malowania. Jest tu ok z kolorami a i w tej skali łatwiej je położyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dysze są do modelu Italeri, nie będzie problemów?
Myślę, że nie będzie problemu, najwyżej coś się przytnie przeszlifuje i będzie ok ;)
Widzę że masz kalki ModelMaker.Mam nadzieję że spiszą się dobrze.

Zapewne spiszą się to są kalki do nowego malowania. Jest tu ok z kolorami a i w tej skali łatwiej je położyć.
Racja kalki na oko wyglądają dobrze, nie widać przesunięć, kolory ładne, duże godło podzielone na trzy części, także powinno się lepiej nakładać, jedynie małe godło pod kabiną wygląda jakby było lekko przesunięte, ostatnio przyklejałem kalki tej firmy i było dobrze zobaczymy jak będzie tu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam model z praktycznie tymi samymi dodatkami (dysze od Eduarda) na rozkładzie w najbliższym czasie, więc na pewno będę podpatrywał z uwagą Twoje prace.

Jak się prezentują te dysze od edka, bo wahałem się nad nimi a tymi co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Strasznie wolno ale do przodu ;) niestety ostatnio nie miałem czasu i jestem do tyłu z budową MiGa :/ Posklejałem i za podkładowałem kokpit, wymieniłem na odpowiednie opisane wcześniej elementy. Czekam, aż podkład wyschnie i zabieram się za malowanie i wykańczanie wnętrza, w międzyczasie wymieniam górne wloty powietrza.

 

aHjAXnE.jpg

 

URj2qL6.jpg

 

tNn5Bgy.jpg

 

wl7Tw05.jpg

 

iSCy36E.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Poskładałem i pomalowałem kokpit, oczywiście na zdjęciach makro wygląda to średnio ,muszę jeszcze prysnąć bezbarwnym matem bo mocno się błyszczy . Skleiłem połówki kadłuba, stateczniki, wloty górne i dolne, teraz czas na trochę szpachli, szlifowanie i poprawianie linii . Do poprawy na pewno będą wzmocnienia na skrzydłach, bo te z blaszek są za grube. Mam także dwa pytania, czy wloty powietrza na dole mają być otwarte ( maszyna zaparkowana, bez osłon) oraz czy lotki powinny być gładkie czy takie jak na zdjęciu poniżej.

 

GXwWZwm.jpg

 

Wnętrze:

 

5PqQtFM.jpg

 

4GGpZ7D.jpg

 

jgAUsbF.jpg

 

USxvqwN.jpg

 

Kadłub:

 

SMSiOjb.jpg

 

IA1qhH0.jpg

 

yEdo0LA.jpg

 

gAIacid.jpg

 

VOJPCfr.jpg

 

52I8a1E.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

MiG już prawie na ukończeniu, mam poskładane i pomalowane wszystkie elementy pozostało je właściwie po przyklejać, aktualnie kładę kalki, a właściwie walczę z nimi, bo współpraca nam się nie układa ;) jutro rano zrobię delikatnego washa, jakieś małe ślady eksploatacji i przykryje wszystko bezbarwnym, zobaczymy co z tego wyjdzie ;) (mam nadzieję, że jutro skończę ).

Kilka zdjęć na szybko:

 

ENHkE1B.jpg

 

5Hd4TIQ.jpg

 

y6cKjmq.jpg

 

oTSMoNx.jpg

 

4wiUi1V.jpg

 

zkcCfw3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasowanie jest miarę ok. szpachli trzeba trochę użyć w okolicy nosa, na łączeniu wlotów silnika z osłonami silnika, przy łączeniu połówek kadłuba na dole skrzydeł w okolicach pylonów do podwieszenia uzbrojenia. Ogólnie reszta bez problemu. Z dodatków to dysze silnika z Attack Squadron są za krótkie i trochę za małe, trzeba trochę sztukować z elementami modelu, właściwie to są one do modelu Italeri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo, pisałem jakiś czas temu w galerii z ukończonego przeze mnie tego samego modelu. Spasowanie nie jest najgorsze - główne problemy to połówki kadłuba z przodu i połączenie wlotów powietrza. Trochę szpachli jest potrzebne. Dodatkowo, albo mi się trafił taki model, albo tak ma każdy, że jak już chciałem doklejać wloty powietrza, to okazało się, że jeden wystaje o dobrych parę milimetrów na łączeniu od spodu. Trzeba było szlifować. Ja miałem jeszcze dość spore szpary po przyklejeniu stateczników pionowych.

 

Kuba88, po skończeniu kokpitu zamykałeś może na sucho kabinę? Pytam, bo u mnie po doklejeniu dodatków Attack Squadron pojawiły się lekkie problemy ze spasowaniem i też konieczne były przeróbki.

 

Ale sam model na duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak problemy miałem podobne jak piszesz z wlotami i owiewką, stateczniki przykleiły się dobrze. Cała owiewka jest słabo spasowana, chyba najsłabszy element modelu jeżeli chodzi o spasowanie dlatego zrobiłem ją otwartą, a z dodatków od Attack Squadron nie pasowało radio musiałem je spiłować żeby przykleić wiatrochron.

 

MiG w sumie gotowy brakuję kilku drobiazgów m.in. odgromników, niektórych napisów eksploatacyjnych.

 

0ND91Ca.jpg

 

QOTXefx.jpg

 

Po resztę zdjęć zapraszam do galerii http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=255&t=60123;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.