Skocz do zawartości

PZL P.11c - 1:48 Mirage - Jesień 1939


DP100

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, to wystawiłeś laurkę Urbanowiczowi... :/. Kompletnie inny typ człowieka. Kompletnie. Erudyta, pełen refleksji i analizy otoczenia. Drugiego takiego ze świecą szukać, nie tylko wśród myśliwców. Inna liga!

Oj tak, tak. Polecam lekturę wspomnień, ostatnio wydane, As. Wspomnienia legendarnego dowódcy Dywizjonu 303 - jestem w połowie książki, fascynujące.

Tyle off topic ode mnie.

 

Co do budowy, przód z żywicy rozumiem doskonale, w porównaniu z kadłubem z pudełka jest świetny, ale zbiornik... ta część jest dostępna także z blaszki i wygląda moim zdaniem lepiej, no sam byś zrobił chyba lepszy z hipsu.

Mam nadzieję, że z tego "niedopasowania" wybrniesz obronną ręką

 

Podglądam dalej, nie z pierwszego rzędu może (wzrok mi się tak zmienił, że z bliska słabo widzę) i bez popcornu (trzeba uważać z takimi przekąskami w moim wieku) - ale z ciekawością, trzeba by wreszcie porządnie tą 11tke zrobić.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przeczytam. Obecnie "połykam" Czarne Krzyże nad Polską i tematy powiązane z Kampanią Wrześniową.

 

Zbiornik paliwa przymierzyłem dla sprawdzenia a na blaszki z Parta nadal czekam. Zadecyduję jak porównam oba rozwiązania. Niedopasowanie bedzie łatwo naprawić wklejając pasek hipsu 0.5mm i dopasować jeszcze raz. Dokładniej. A jeśli blaszka będzie wyglądała lepiej to tym bardziej problem łatwy do rozwiązania.

 

Co do wykonania modelu to widziałem kilka porządnych prac i na prawdę będę się sarał sprostać zadaniu. Chociaż marny ze mnie modelarz w porównaniu z niektórymi jegomościami tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małymi kroczkami rzeźbię sobie rowki pod lotki w płacie. Mozolne aczkolwiek satysfakcjonujące jak zgrabne wiórki plastiku wyskakują spod krawędzi pilniczka. Zupełnie przypadkiem odkryłem, że płaski pilniczek Tamiya (przynajmniej ten co mam) posiada krawędź, która idealnia nadaje się do strugania (heblowania) takich rowków.

 

5KUfdD0.jpg

 

Podobne rozwiązanie, już na gotowo jest w Karasiu z Mirage:

 

6c2iGGN.jpg

 

 

Po przymiarce z dolną połówką płata

 

ia6T2rr.jpg

De2yceh.jpg

 

Lotki też prawie gotowe. Kwiestia zaszpachlowania łączenia z hipsem i spasowania z płatem, ale to już po sklejeniu obu połówek.

 

gJIsJGZ.jpg

 

Tyle na dzisiaj. Niestety tydzień pracy się zaczął, a weekend też nie był łaskawy i poszczędził wolnego czasu. Poza tym ciężko coś ruszyć, póki nie mam blaszek.

 

Pozdrawiam i zapraszam do oglądania i komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.