Skocz do zawartości

GWH, F-15I 1:48 - jesienny kamuflażyk


ministersan

Rekomendowane odpowiedzi

C314 to raczej nigdy nie był poprawny jeśli mówimy o odcieniu zieleni, bo to nie jest zielony kolor.

Starsze maszyny izraelskie miały ciemnozielone łaty kamuflażu, znacznie ciemniejsze niż te współczesne.

XF-21 chyba faktycznie jest najbliższy właściwemu odcieniowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czyli wszystkie Sufy i Baraki (przykładowo) miały ten C314 na spodzie?

Zamieniono go potem na C308?

Tak jeszcze na marginesie ciekawe jest malowanie Kfira, który na niektórych zdjęciach ma łaty ciemnozielone, a na innych już seledynowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by poszukać daty wprowadzenia nowych kolorów, ale Sufy i Baraki to na 99% nowy schemat, ten z c308. Kolor kfirów to kwestia okresu, w którym zrobiono dane zdjęcie.

[edit]doczytałem, wszystkie F-16 miały nowe kolory, Kwiry w wersji C7 i późne C2 też[/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko komórka dostępna i lepszych zdjęć nie zrobię - czasu też brakuje.

 

Nic więcej z kokpitu nie wycisnę - tyle na razie umiem.

 

F-15I_sesja2__11_.jpg

 

F-15I_sesja2__12_.jpg

 

F-15I_sesja2__13_.jpg

 

F-15I_sesja2__1_.jpg

 

F-15I_sesja2__2_.jpg

 

F-15I_sesja2__6_.jpg

 

F-15I_sesja2__10_.jpg

 

F-15I_sesja2__9_.jpg

 

F-15I_sesja2__8_.jpg

 

F-15I_sesja2__7_.jpg

 

F-15I_sesja2__5_.jpg

 

Pogubiłem się już w tej dyskusji - czyli jakie farby najlepiej (gunze) lub ewentualnie tamka. Może ktoś robił własną miksture.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

No ale w sumie to może być.

 

Dzięki Solo - zdjęcia jak zwykle wyolbrzymiają, na żywo wygląda lepiej.

Myślę co z fotelami, czy żywice, czy może jacyś piloci do zestawowych.

 

Pozostaje też wybòr co podwiesić żeby było ciekawie i było zgodne z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tak jak pisałem, prace idą dalej. Niestety dzisiaj nie mam warunków do zdjęć. Obiecuje, że etap malowania kamo będzie już miał dobre fotki.

Eksperyment - bez preshidingu. Cały model na czarno, choć nie pełne krycie. Pokaże mi to niedoróbki oraz mam nadzieję pozwoli z fajnym cieniowaniem położyć kamo.

Nie ufam spasowaniu częsci przewidzianych jako otwarte przy zamknięciu, więc prawdopodobnie wszystko co przeidział producent będzie pootwierane.

 

IMG_20171014_192629657.jpg

 

IMG_20171014_192635839.jpg

 

IMG_20171014_192733794.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie przy takiej bazie (czarna z drobnymi prześwitami) efekt tych przebarwień na kamuflażu będzie nie widoczny a i sam kolor czarny pod kamuflaż Izraelski to także wydaje mi się dość jak by to napisać odważny eksperyment.

Jednak ocenia się efekt końcowy więc zobaczymy - choć mam przekonanie że sam robisz sobie sporo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny chyba rzeczywiście uzupełnie do pełnej czerni.

Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa. Poza tym trzeba wypróbować nowe metody. Trzymając się tylko znanych stoi się w miejscu, a trzeba się rozwijać.

To jest model ćwiczebny, bo czeka kolejna F-15 w wydaniu Pit Road i w jednym z poniższych malowań będzie = a ona musi być cacy :-)

 

Generalnie czarny podkład stosuje w pancerce w jednolitym kamo i tam mi się sprawdza.

 

decals_DXM_01-4101-4_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.