Skocz do zawartości

T-60 w jesieni swojego żywota. Miniart 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powoli brudzę.

Na początek odrobina dust&dirt deposits od AK, ale przede wszystkim akryle Vallejo. Te ostre zacieki to tylko baza pod dalsze zabiegi - na razie wyglądają dziwnie, ale to dopiero początek.

Planuję minimalną ilość rdzy tu i ówdzie i trochę więcej wszelakich olejów, smarów i inkszych nieczystości. Model jest mały, więc trzeba wszystko z głową robić, bo jak się człowiek zapędzi z jednym, to miejsca na pozostałe efekty nie będzie.

2aWDtli.jpg

5HGTvLU.jpg

IeEXVYl.jpg

X402130.jpg

jjnB2wP.jpg

Osłona wlotu powierza nad silnikiem odkleiła się, ale na razie nie ruszam, bo przy byle manipulacji odkleja się znowu. Poprawię to na sam koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy dalej z brudzingiem. Na modelu nie ma jeszcze ani grama pigmentów.

Wyraziste zacieki brudu robione farbami krylowymi uzupełniłem lżejszymi przy pomocy dust&dirt deposits od AK. Pojawiło się też trochę zacieków benzyny, smarów i wszelakich innych brudów, które tu i ówdzie mogły się zebrać. Też specyfikami AK.

r8iVqat.jpg

VItOyuv.jpg

h2r7N4M.jpg

xWijPIb.jpg

vNSyoyx.jpg

Teraz czas na błoto poniżej błotników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, o szczegóły to będzie trudno... bo ja biorę paletkę z rozsypanymi pigmentami i wedle uznania sobie dosypuję, mieszam i ciapam...

 

Ale w skrócie - podstawa to kolorki wpadające w szarość i piaskowy. Mieszane z benzyną i pryskane z pędzla o wykałaczkę, albo palucha. Potem dolne powierzchnie potraktowałem mieszanką Fresh Mud+czarne i brązowe pigmenty+nieco gipsu, trawki elektrostatycznej itp syfków. (to to, co jest ciemne, za kołami)

 

Potem górną część wanny pochlapałem najjaśniejszym pigmentem jaki mam - Europe Dust MIG. Tu uwaga, że pędzel nie może być bardzo mokry, a pigment rozcieńczony - musi być dość gęsty, żeby kropeczki były wyraziste.

 

Dolną część, tam gdzie ciemne błoto potraktowałem Fresh Mud+ Fuel Stains, który jest błyszczący. Dotykając lekko pędzelkiem, tak żeby płyn sam spłynął na grudki błota i się rozprowadził wedle uznania.

 

A potem to już tylko jakieś pojedyncze zacieki i inne cuda w/w płynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, robię co mogę.

 

Ale tymczasem, ma być jesień to i podstawkę obsiałem trawką i roślinkami. Produkty "dedykowane" pod jesień miałem na wykończeniu więc większość była malowana na podstawce. Teraz zamierzam uzupełnić kępki trawy suchymi liśćmi, może jakieś gałązki etc. I trochę farb olejnych/pigmentów żeby skontrastować grunt z trawką. Jeśli macie jakieś propozycje, co tu jeszcze zrobić to piszcie śmiało, bo ja w podstawkach jestem zielony.

aBmqrvD.jpg

 

F5dBMzU.jpg

 

ZCXNWO4.jpg

 

KrZafM0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez roślin chyba bardziej mi się podobało.

Bardziej mroczno. Czołg bardziej rzucał się w oczy.

To moje zdanie. I nie znaczy ,że z roślinami jest źle

Rozumiem o co chodzi. Ostatecznie będzie bardziej bajkowo, sowiecka złota jesień mi wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to ostatnie zdjęcia przed galerią. Jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek uwagi, propozycje, lub chce wytknąć babola - to ostatni moment.

 

Model już zgrany z podstawką. Jak widzicie, pojawiło się na nim więcej "tójwymiarowych" syfów - liści, ziemi, itp. Teraz idzie na dzień-dwa-trzy do gabloty i jak po tym czasie go wyjmę, obejrzę i nic nie wymyślę, to będzie galeria.

Vq70k0k.jpg

 

xfdD0RX.jpg

 

uqdF8lV.jpg

 

2tBiI71.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.