Skocz do zawartości

Organy Stalina ZIS 151 / HOBBY BOSS 1:35


vooyo82

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe

Kategoria Specjalna 3 - Najlepszy model w barwach Polski

 

Witam wszystkich odwiedzających.

Jestem kolejnym forumowiczem, który w tym roku postanowił spróbować swoich sił w konkursie. Będzie to również mój pierwszy warsztat, więc proszę mieć to na uwadze ale jednocześnie czekam na wszelakie uwagi i sugestie Mam nadzieję, że życie pozwoli ukończyć warsztat w terminie

Modelem konkursowym będzie ZIS 151 z wyrzutnią rakiet BM 13 czyli osławioną "Katiuszą", przez Niemców zwaną "Organami Stalina. Model ze stajni Hobby Boss w skali 1:35. Jeśli starczy czasu, to całość będzie osadzona na małej winietce. Katiuszę planuję wykonać oczywiście w barwach LWP z okresu lat 50-tych. W tych czasach ZIS 151 był obok GAZ'a 51 i GAZ'a 63 stanowił podstawę transportu Wojska Polskiego. Oczywiście do w/w dochodziły jeszcze polskie produkcje STAR 20 oraz LUBLIN 51 (nasz odpowiednik GAZ'a 63).

Czas na INBOX

yglc5.jpg

 

sen52t.jpg

 

2h2quqd.jpg

 

Dwie fotki poglądowe z książki "Pojazdy Ludowego Wojska Polskiego", na których będę się ogólnikowo wzorował:

 

hs6s5z.jpg

 

2njhu1j.jpg

 

Model planuję wykonać raczej prosto z pudła. Jedyny obowiązkowy dodatek to kalki od Toro Model.

Zapraszam do śledzenia oraz życzę powodzenia innym forumowiczom.

 

ps. Miałem zacząć dziś, ale zapomniałem o dzisiejszym meczu, więc start pewnie w niedzielę

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale czy nie jest to konstrukcja powojenna ?

 

Katiuszę planuję wykonać oczywiście w barwach LWP z okresu lat 50-tych. W tych czasach ZIS 151 był obok GAZ'a 51 i GAZ'a 63 stanowił podstawę transportu Wojska Polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak jak przypuszczałem, z czasem jest bardzo krucho. Z dnia na dzień więcej pracy, a do tego narzuciłem sobie za dużo obowiązków, a na ZIS'a czasu brak. Coś tam sobie powolutku dłubie. Max 1,5 godz dziennie, ale czasami to jest nic. Sami wiecie o tym doskonale. Postęp prac wygląda następująco:

2nm0sqf.jpg

 

2zghfyx.jpg

 

Do niektórych elementów nie przywiązywałem większej uwagi, ponieważ i tak będą one zakryte.

To jest moja trzecia wojskowa "ciężarówka" od Hobby Boss'a. Kolejny raz się zastanawiam po co chińczycy odlewają tyle drobnych części np. przy zawieszeniu lub przy układzie napędowym skoro niektórą drobnice możnaby odlać w całości, a model i tak nic by na tym nie stracił. W to miejsce możnaby się skupić na detalach zewnętrznych co chyba jest istotniejsze. Chyba robią to po to, aby na pudełku napisać, że częsci jest 700, a nie 650. Im więcej tym lepiej... podobno..

Czas chwilę usiąść i coś podłubać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.