Skocz do zawartości

78' Pontiac firebird " Trans Am " - Revell/Monogram 1:24


Misiek

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 3 - Pojazdy cywilne

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Witam Wszystkich zaglądających.

Postanowiłem ponownie spróbować swoich sił w budowie modelu plastikowego. Tym razem, w przeciwieństwie do rowerka z zeszłego roku wziąłem na matę coś trudniejszego. Z racji kiepsko wyposażonego warsztatu pod tym kątem, nabyłem cały zestaw, który widoczny jest na pierwszym zdjęciu.

Trans am'a zamierzam wykonać wg własnej wizji. Kolor będzie jedyny słuszny w tym wypadku, czyli czarny. Zakupiłem w tym celu czarny chrom firmy Alclad, jednak pierw zobaczę jaki da efekt. Być może zmienię farbę na zwykłą czarną + bezbarwny.

 

To tyle tytułem wstępu. Poniżej bardzo krótki opis:

 

Pontiac Trans Am – samochód produkowany przez firmę Pontiac, będącą częścią koncernu General Motors. Trans Am był zmodyfikowaną wersja samochodu Pontiac Firebird. Pojazd powstawał w czterech generacjach – w latach 1967-2002.

 

Pierwsza generacja była dostępna tylko w roku 1969. Druga generacja była produkowana od roku 1970 do roku 1981. W roku 1977 Pontiac Trans Am był wykorzystany w filmie „Mistrz kierownicy ucieka”. Samochody trzeciej generacji powstawały w latach 1982-1992. Również KITT, samochód głównego bohatera serialu Nieustraszony, był to przerobiony Pontiac Trans Am. Czwarta, ostatnia generacja Trans Amów, była produkowana w latach 1993-2002.

 

Inbox:

 

eiTnO8m.jpg?2

 

wEIC89n.jpg?1

 

06vEmIw.jpg?1

 

qEBURre.jpg?1

 

vWUw528.jpg?1

 

8ppUcH4.jpg?1

 

SUSPxiH.jpg?1

 

XEvLPWn.jpg?1

 

8sbKKCK.jpg?1

 

5FPoy6y.jpg?1

 

acPhoPv.jpg?1

 

70taCHK.jpg?1

 

y8J59JH.jpg?3

 

x1C6BXk.jpg?1

 

Moja ocena zestawu - Wypraski jak dla mnie są całkiem dobre, ładne odlewy ( szczególnie rzuca się to w oczy przy zegarach ). Po wstępnych przymiarkach widać, że będzie mały problem ze spasowaniem. Mam nadzieję, że podołam wyzwaniu.

Poważną wadą tego zestawu jak dla mnie jest bardzo słaby detal, co będę pokazywał w kolejnych etapach budowy. Jest to dziwne tym bardziej, że zarówno na pudełku jak i instrukcji widnieje rok prod. 2016. Zakładam, że są to jakieś stare formy, ale mimo wszystko razi to po oczach. W miarę możliwości postaram się co nie co poprawić.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za zwrócenie uwagi. U mnie wszystko piknie śmigało, wszystkie się wyświetlały. Próbowałem dodać przez dysk google, ale działało tylko u mnie - gdy doszedłem czemu ( nie zaznaczyłem opcji publiczne ), to potem okazało się, że tylko na chromie działają... Dałem sobie spokój i wrzuciłem na imgura - teraz powinno być ok.

Wybaczcie tą wpadkę, ale do tej pory używałem photobucket'a, który jak się okazało też coś "gra w gumy" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam w pierwszej aktualizacji.

 

Zaba4321 Opony są częścią zestawu.

Budowa z racji mocno ograniczonego czasu jeszcze przez około 2 tygodnie będzie posuwała się wręcz żółwim tempem, potem ruszamy z kopyta

 

Budowę rozpocząłem od sklejenia wybranych elementów silnika. Już w tym momencie wychodzą znaczne uproszczenia jakie zastosował producent. Z początku miałem ambitny plan maksymalnie odwzorować co się da, jednakże po namyśle zrezygnowałem. W tym przypadku zwyczajnie brakłoby mi czasu i nie ukończyłbym modelu w terminie. Postanowiłem co nie co dopieścić, aczkolwiek również wprowadzę szereg uproszczeń. Mam nadzieję, że po małych modyfikacjach będzie się lepiej prezentować.

Poniżej 2 fotki oryginału:

ROkt11e.jpg?1

 

YcwCFBG.jpg?1

 

I obecny stan prac:

 

Fyo9Jcf.jpg?1

 

Kg4xujK.jpg?1

 

wuNS1ZR.jpg?1

 

Warto tutaj zaznaczyć, że spasowanie elementów również jest "takie se", ale odrobina szpachlówki i jakoś idzie

Pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.