Skocz do zawartości

Ferrari 288 GTO 1/24 Fujimi


Browarek90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Dzień 8 pracy nad modelem:

 

Poskładałem do kupy środek oraz dodałem pasy, trochę się z nimi męczyłem ale jak dla mnie wyszło fajnie

 

TkvwJEz.jpg

 

yeOlNed.jpg

 

Następnie przygotowywałem kastę

 

KJVfJus.jpg

 

Przy okazji lusterek trafiła się nie miła niespodzianka, okazało się że są nie do końca odlane i maja dziury:

 

qGOWkbM.jpg

 

Załatałem już to i dałem podkład zobaczę później czy trzeba jaszcze poprawiać, a do lusterek dorobiłem mocowanie z drutu i w tym też celu nawierciłem otwory montażowe w karoserii

 

yaHev5a.jpg

 

f31q3He.jpg

 

Wstępnie przymierzone i jest ok ;]

 

whopivC.jpg

 

Natomiast wcześniej miałem chyba jakieś zaćmienie, bo nie zauważyłem że brakuje instrukcji składania silnika a części do niego są

 

BN2BTIK.jpg

 

Ktoś wie gdzie znajdę do tego tutka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 10 pracy nad modelem:

 

Kasta dostała kolor, ciężko mi było przy sztucznym świetle dobre zdjęcie zrobić ale przy dziennym udało się uchwycić kolor:

 

 

 

Zacząłem też składać silnik,( dzięki podesłanej przez kashato instrukcji:D) zapowiada się ciekawie.

8818109d09a2256e47fac8b3bd371571.jpge04982676e728492974236539039c68a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przykladałem to wyglądało ok trochę tą listwe co idzie nad te zawiasy szlifowałem bo wyglądała jakby trochę odstawała. Jedyny problem jest taki że będzie ciężko to ustawić wszystko razem. Tzn tak zeby klapa dobrze leżała, listwa była dobrze ustawiona i wszystko się ładnie otwierało. Ogólnie planuję, jak dobrze silnik pójdzie, postawić go właśnie z otwartą klapą tylko silnika bo będzie ciekawie na półce wyglądać:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 11 pracy nad modelem

 

Udało mi się pomalować te czarne linie na kaście i uszczelki z grilem. Maskowania było sporo, ale z efektu jestem zadowolony głównie z linii oraz grilla, przy uszczelkach były 3 niedociągnięcia, dwa w miarę poprawiłem. Zdziwiłem się bo przed malowaniem dałem bezbarwny dla zabezpieczenia, ale w tych miejscach gdzie podeszła mi czarna farba rozpuściło kolor do podkładu. Dziwne bezbarwny GX100 farby tamki z LT

 

7WvAtDs.jpg

 

dmGYns3.jpg

 

Przepraszam za fotki ale w dzien praca/córka i muszę nocą robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GX100 tak przed, podpatrzyłem gdzieś taki sposób na Youtube i stwierdziłem że spróbuję ponieważ jak malowałem po to dużo po maskowaniu i pracach z tym związanych tracił a przy polerce ruszało czasem uszczelki. To drugi model w którym tak zrobiłem i moim zdaniem wygląda dobrze, ocenicie jak zrobie lepsze fotki:-) A tak przy okazji po paru modelach pomalowanych GX-100 chyba go już wyczułem tzn jakie ciśnienie i propoecje, tak ogólnie to wydajny jest niby taki mały słoiczek a na długo starcza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz zostawisz uszczelki w połysku?

A uszczelki ci przy polerce znikały, bo się je maluje po polerce.

Teraz powinieneś po polerce znów je maskować żeby pomalować na półmat.

Za to podpowiem przy okazji, że panel lines przed bezbarwnym jest dobrym nawykiem, bo linie są wtedy mniej zalane farbą i lepiej to wygląda. Widzę, że masz płytkie linie i raczej PL już nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.