Skocz do zawartości

Jesienna wyprawa HMS Prince of Wales


Adamo722

Rekomendowane odpowiedzi

[...]Pozatym deski potrafia byc od bialych do prawie czarnych zalezy jaki gatunek a kolor dopiero nadaje im np balsa.

WTF?

 

Jeśli już zawziąłeś się na metodę maskowania paskami taśmy to tutaj mały tuturial:

 

http://www.h3.dion.ne.jp/~mokei/e-tips-ship-deckpaint.htm

 

Fajny, ale problem mam taki że mam ograniczony dostęp do farb. No nic mimo wszystko postaram się jeszcze poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy widziałes, żeby jakis dobry modelarz robił cos takiego ?? NIE. z pewnością nie.

 

Ależ smutno by wyglądało modelarstwo, gdyby każdy sobie zamiast eksperymentowania takie pytania zadawał

 

Pokład wygląda teraz jak pokryty jakimś dziwnym kamuflażem, ale na pewno nie drewnem. Nie wiem czemu nie stosujecie zupełnie prostych i zupełnie sprawdzonych patentów- przejedź dechy suchym pędzlem a potem gęstym washem w różnych odcieniach brązu, i jeszcze jakoś to wyciągniesz.

Kolega widze sam radzi stosować " proste i sprawdzone patenty" a mnie gani za rade by stosować sprawdzone patenty .... ,_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji zdjęć przedstawiających pokłady, wyciągnąłem wniosek, ze pokłady najbardziej się niszczyły podczas pobytów w stoczniach. Poza tym załoga wydeptywała sobie na nich "ścieżki" i partie pokładu bardziej "uczęszczane" miały inny odcień, niż te w "kątach". Zeby nie było, ze tylko gadam, próbowałem te obserwacje przenieśc na model w taki sposób 658fe8f56a002778.jpg

fab2a89bd68d2979.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się nie znam, w okrętach nie dłubię, ale ja to bym ze obszary, które washowałeś pojechał aerografem, a wash dał po całości, żeby wyciągnąć rysunek desek. Poza tym nie wiem co to jest to szare, kredka czy ołówek, ale rozmazane toto paskudnie i wygląda nie za dobrze. Tragedii nie ma, ale myślę, że gdybyś stosował się do rad kolegów, osiągnąłbyś lepszy efekt.

Swoją drogą, Fotosik to zły pomysł, naprawdę - dwie strony wcześniej już ci zjadło zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo722 - nie poddawaj się

Nie jest za dobrze ale jest lepiej niż było... okrętowcy dostali extra timing więc może warto jeszcze z tym pokładem powalczyć. Czasu jeszcze sporo.

Ja przynajmniej gorąco namawiam i mobilizuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega widze sam radzi stosować " proste i sprawdzone patenty" a mnie gani za rade by stosować sprawdzone patenty .... ,_)

 

Nie ganię za sprawdzone patenty, ale robienie tylko tego, co się widziało u innych zatrzymuje rozwój modelarstwa, eksperymentować można, tylko z głową i z planem awaryjnym w razie gdyby nie pykło

 

Już jest trochę lepiej i chyba idziesz w dobrym kierunku, ale krechy z ołówka i tak przebijają, ja bym to zmył i zaczynał.

Zwłaszcza że przy barbecie pierwszej wieży, i wciąż przy katapultach, widać złogi nieobrobionej do końca szpachli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale moja szpachla wamodu do niczego się już nie nadaje i nie chciałem już bardziej szlifować bo bym starł deski.

Jeszcze troszkę podziałałem przy pokładzie

 

Jeśli szpachla do niczego się nie nadaje, to po co ją stosujesz? Jest tak ogromny wybór szpachli na rynku, ze każdy znajdzie coś dla siebie.

Ja nie będę owijał w bawełnę i powiem prosto z mostu: pokład wygląda tragicznie, jakby się na niego wylało jakieś czarne paskudztwo. Nie rozumiem, czy to miało być cieniowanie, czy rozjaśnianie. A to skala 1/700. To powinno być wszystko dużo delikatniejsze. Jeśli chciałeś zrobić washa i podkreślić cienie, to wokół pojedynczych elementów delikatnie, a nie cała plamą wokół skupisk luków, tudzież innych drobnych elementów wyposażenia pokładu. Jeśli już to cienie powinny być położone wzdłuż krawędzi nadbudówek, barbet a u Ciebie jest często odwrotnie. I nie taką PLAMĄ ale delikatną kreską. Jeśli chcesz robić dalej w tej konwencji, to nadbudówki też powinny być tak wysmarowane, bo inaczej to będzie dzień i noc.

Powiem jeszcze raz: do mnie to nie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z daleka wygląda lepiej niż z bliska, ale idziesz w dobrą stronę. Powycieraj te co bardziej rażące plamy, niech przejścia sa płynne. Uzyj czegoś pomiędzy tymi odcieniami żeby wyciągnąć przestrzenie między deskami. Jak masz to po prostu walnij na to łosz pokładowy od miga ramireza, potem pomaziaj pędzlem dla zróżnicowania kryci i powinno być si.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że z daleka to wygląda już całkiem jak drewno, ale raczej w skali 1:7 albo 1:70, a nie 1:700. Idziesz ku lepszemu.

 

Udam, że tego argumentu o złej szpachli nie słyszałem, jak szpachla jest zła to kładziesz dobrą...poza tym jeśli jest wystarczająco krucha to możesz ją zdrapywać delikatnie acz precyzyjnie poprzecznymi ruchami nożyka, tak jak zdrapuje się delikatne nadlewki. Będziesz w stanie utrzymać kształt styku nadbudówek z pokładem i manewrować nożykiem na tyle, żeby nie zniszczyć linii podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo722 - to teraz się wszystko wydało heh

Fotki cię zdradziły... pamiętaj że robienie pokładów okrętów sugerując się podłogowymi panelami to KIEPSKI pomysł

(sorry - nie wyśmiewam się, ale nie mogłem się powstrzymać jak te fotki zobaczyłem)

Ale idziesz w dobrym kierunku - tak trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo722 - to teraz się wszystko wydało heh

Fotki cię zdradziły... pamiętaj że robienie pokładów okrętów sugerując się podłogowymi panelami to KIEPSKI pomysł

(sorry - nie wyśmiewam się, ale nie mogłem się powstrzymać jak te fotki zobaczyłem)

Ale idziesz w dobrym kierunku - tak trzymaj

 

Akurat to blat stołu w kuchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Jakiś update jest planowany?

 

Jest planowany ale mam problem bo zacząłem maskować pokład i za radą kolegów kupiłem wash brown miga i pomalowałem od połowy pokładu do rufy i doszedłem do wniosku, że to bardziej wygląda na kolor drewna.

ARmxEWd.jpg?1

Następnie zdjąłem maskowanie i pomalowałem resztę pokładu i później przetarłem wash

k2CW6WR.jpg

Następnie zacząłem maskować pokład i tu mam problem, że taśma Tamya nie przykleja się do pokładu. Więc stwierdziłem, że jedynym wyjściem jest malowanie pokładu pędzelkiem i taki osiągnąłem jak na razie efekt

GQcMtpb.jpg

AX6m0cg.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytarłem ale nie wiem co było w tym washu miga bo powierzchnia pokładu jest jakby oleista. Nie chcę już mocniej trzeć bo mi schodzi pokład. Myślę że jedynym wyjściem jest domalować pokład potem polakierować i kleić dalej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytarłem ale nie wiem co było w tym washu miga bo powierzchnia pokładu jest jakby oleista. Nie chcę już mocniej trzeć bo mi schodzi pokład. Myślę że jedynym wyjściem jest domalować pokład potem polakierować i kleić dalej :/

Bo to jest wash olejny. Jeśli malowałeś pokład akrylami to pod wash olejny trzeba było dać warstwę separacyjną z lakieru błyszczącego. Wash łatwiej by się kładło i w razie czego przy zmywaniu lakier by ci zabezpieczył akryl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.