Skocz do zawartości

"1492 - Odkrycie Raju" - SANTA MARIA 1/75


lesio-69

Rekomendowane odpowiedzi

OTP9J7t.jpg

 

400 dziurek później.

 

Trzeba toto upodobnić do okrętu. Jako, że w tym czasie nie znano super materiałów, magicznych klejów i innych rewelacyjnych rozwiązań, to do łączenia desek używano zwykłych gwoździ (najczęściej drewnianych). Tak więc zachodzi wyższa konieczność odwzorowania tego na okręcie. Trzeba mniej więcej odtworzyć deski na poszyciu dennym i łączenia desek na burtach i poszyciu. Najgorzej to wyryć te małe poprzeczne łączenia. Wiercenie otworków to już można powiedzieć pestka. otworki w poszyciu były wiercone na wylot a w burtach tylko nawiercane (oczywiście część się przewierciła na wylot, ale to się da zamaskować. Na burtach otworki musiały być nawiercane, przy przewierceniu na wylot od strony wewnętrznej burty tworzyłby się jakiś dziwny wzór tych gwoździ.

 

hKQWPc0.jpg

 

VmmPbzT.jpg

 

cBpIwOB.jpg

 

DijLUCA.jpg

 

8A6Pt9B.jpg

 

wC2ytb4.jpg

 

WNjcSMD.jpg

 

2LtJXAn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to ciekawie. Patrząc na "Le Chebeca" to o efekt końcowy zastosowania tej "technologii" jestem spokojny

Ale te poprzeczne ciecia desek

Można by to spróbować zrobić rysikiem "Trumpetera" Co prawda nie jest tak ostry jak Tamiya/Olfa ale ma inaczej ukształtowane ostrze które znacznie lepiej nadaje się do takich "krótkich" podziałów oraz poprawek w zakamarkach.

Oglądając galerię "La Reale" to widzę że można liczyć na wykonanie z górnej półki ale czy trzy miesiące to nie za mało czasu jak na obecny stan zaawansowania?

Delikatnie sugeruję małe przyśpieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to ciekawie. Patrząc na "Le Chebeca" to o efekt końcowy zastosowania tej "technologii" jestem spokojny

Ale te poprzeczne ciecia desek

Można by to spróbować zrobić rysikiem "Trumpetera" Co prawda nie jest tak ostry jak Tamiya/Olfa ale ma inaczej ukształtowane ostrze które znacznie lepiej nadaje się do takich "krótkich" podziałów oraz poprawek w zakamarkach.

Oglądając galerię "La Reale" to widzę że można liczyć na wykonanie z górnej półki ale czy trzy miesiące to nie za mało czasu jak na obecny stan zaawansowania?

Delikatnie sugeruję małe przyśpieszenie.

Próbowałem Trumpkiem, ale było jeszcze gorzej. Podejrzewam, że dużo rzeczy zginie podczas zabiegów "postarzających" A dna to praktycznie i tak nie będzie widać.

Byle skończyć kadłub. Przy olinowaniu powinno być łatwiej. Najwyżej skończy się po konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja to nie byłbym takim optymistą... z takielunkiem też ci zejdzie masę czasu

 

Ale nie poddawaj się

Wierni kibice czekają na efekt końcowy.

 

Nie ma 2mm bloczków przy lawetach dział, to temat doczeka się końca. Szybciej, czy później, ale się doczeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dZgsOtP.jpg

 

Chyba skończyłem z dziurkowaniem. Pomyślałem " a może by tak zrobić SM w konwencji Czarnej Perły"

 

8uUEMuJ.jpg

 

rlQ0hP9.jpg

 

EqlFowV.jpg

 

RVeuY6x.jpg

 

CTUUMcl.jpg

 

pJOA5Vx.jpg

 

 

Dla porównania Santa Maria z Revella, która robiona w zamierzchłych czasach, a teraz to może służyć tylko do prób różnego malowania.

 

vs70S3s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Ty pomysły,super!

 

Ekstra to wygląda

 

Z tą Czarną Perłą to oczywiście żart

 

To czarny podkład Badgera Stynylrez. Fajnie się kładzie i bardzo szybko wysycha. Praktycznie po 30 minutach jest suchy. Teraz kolor bazowy, oleje i inne wynalazki aby uzyskać kolor starego, "zmęczonego" drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada generalnie dobrze, ale ja bym może trochę zdjął koloru. żeby było bardziej szare
Drewno w pełnym słońcu i po woskowaniu, to i wygląda dostojnie

 

Trochę mniej blasku na pewno nie zaszkodzi

 

Mi też ten kolor za bardzo się nie podobał. Próbowałem jeszcze czarnego washa z Vallejo, ale też za dobrze nie wyglądało. Tak więc podkład poszedł w ruch i wszystko zostało zamalowane na czarno.

 

Zastosuję metodę malowania z Golden Hinda:

 

gxPln6w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7LW5WrV.png

 

Nowe malowanie SM. Chcę uzyskać kolor ciemnego (ale nie czarnego) ,trochę zmęczonego drewna.

 

NEn2zBu.jpg

 

Xo8UciB.jpg

 

EKlkKgH.jpg

 

D2P2vh2.jpg

 

X1AbUH3.jpg

 

uKrCu1s.jpg

 

jQzWVJm.jpg

 

Jak zwykle prośba o ocenę.

I nie krzyczeć, że widać ślady po wypychaczach. Jak będzie pokład, to nie będzie ich widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to wygląda ale na razie jakoś to do mnie nie przemawia

Na "Złotej Łani" jest naturalne i miłe dla oka.

Dawaj do pieca! Mam nadzieję że jak już zamkniesz kadłub to robota się rozkręci

To jedyny żaglowiec w konkursie więc liczę że zagości w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

unjyhdy.png

 

Ciekawie to wygląda ale na razie jakoś to do mnie nie przemawia

 

Korniki z Puszczy Białowieskiej mówią, że jest OK

 

Trochę popracowałem i powstały pokłady. Nie ma co się zbytnio rozpisywać, niech przemówią obrazy.

 

v7mukUi.jpg

 

FQMqa6M.jpg

 

yU8ISYl.jpg

 

jstf9b9.jpg

 

30eajEx.jpg

 

vucWZtn.jpg

 

bcKkH5G.jpg

 

RABfiEj.jpg

 

4SoHvPK.jpg

 

z7KJsHP.jpg

 

pX3Eg7H.jpg

 

BUjhbgO.jpg

 

YQ1UzpY.jpg

 

6Bj4L9K.jpg

 

5vSBquW.jpg

 

Ci co oglądają moje warsztaty wiedzą już pewnie co będzie dalej. Nie idę na łatwiznę i teraz będą GWOŹDZIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokład jak najbardziej OK, ładne przebarwienia

Czy nad burtami będziesz jeszcze pracował?

Bo powiem szczerze - "odstają" jakością od pokładu

 

Burty zostają takie jakie są. Może tylko gdzie niegdzie lekko do poprawki. Mają się wyraźnie różnić od pokładu i być dużo ciemniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.