Skocz do zawartości

USS Mount Whitney wchodzi do Gdyni czyli...


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Już spieszę z odpowiedziami:

- miałem zamiar wykorzystać kalkomanie, konkretnie stencile do odrzutowców w 1/72, ale oczywiście okazało się, że mam wszystkie poza białymi. Dlatego wymalowałem nazwy i numery i wyszło, jak wyszło. Namiary na Kolesia od kalek oczywiście mam, i to chyba chodzi o tego samego gościa, o którym wspominał Marudek. Fakt, jest rzeczywiście dobry, robił dla manie kalki na polskiego Canta i A-320 w malowaniu Small Planet. Wyszły super. Ponieważ rzeczywiście musi uzbierać się na arkusz A4, an razie tę opcję odpuszczę, a postaram się wyżebrać coś od Kolegów na miejscu, może się znajdzie.

- M.A.V. Dzięki za świetną fotę z budowy stawy. Tak chyba należy to określić, nie jest to latarnia morska z prawdziwego zdarzenia, więc raczej określenie stawa będzie najbardziej właściwe. Za Twoim pozwoleniem przekażę tę fotkę znajomej, która prowadzi bloga o latarniach morskich.

- jeszcze została kwestia oponek i kolorystyki. Mój beton wyszedł zbyt fioletowy, dlatego jeszcze go przemaluję. Zacieki oczywiście zostaną. Tak jak napisał Sokół, jedna stawa ma kolor zielony. Na zdjęciu, które pokazał M.A.V. mamy zdjęcie północnej główki, tej od strony Oksywia, ja natomiast robię południową która wygląda tak:

11-256.jpg

3100373.jpg

Na niej nie ma oponek tylko odbijacze i one zostaną doklejone wraz z innymi detalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to zwodowałem swoje łajby:

mount_whitney138.jpg

Najpierw na polistyrenowej płytce rozplanowałem scenkę, według jednego z posiadanych zdjęć. Wtedy odkryłem, że Fireplay IV płynie kursem równoległym do Whitneya, tylko "małą wstecz". Potwierdził to potem film z youtube.

mount_whitney139.jpg

mount_whitney140.jpg

Potem zabrałem się za wykonanie imitacji odkosów i kliwaterów przy rufach i dziobach moich okrętów. Użyłem do tego niewielkich ilości plasteliny.

mount_whitney141.jpg

Następnie całą powierzchnię scenki pokryłem folia aluminiową, którą uprzednio pogniotłem w łapach. Przykleiłem ją Wikolem. Ponieważ powierzchnia wody wokół okrętów była gładka jak lustro, rozprostowałem ją wierzchem paznokcia - stary patent z podstawówki Okręty znalazły się na Księżycu

mount_whitney142.jpg

Po wyschnięciu kleju "wodę" pomalowałem błękitna farbą akrylową do mebli.

mount_whitney143.jpg

Kolejnym krokiem było zróżnicowanie powierzchni wody. Najpierw całość pomalowałem transparentnymi farbami o różnych odcieniach granatu, niebieskiego i zieleni. Zaznaczyłem także miejsca gdzie woda miała postać piany, czyli przy dziobach i rufach okrętów. Po wyschnięciu miejsca, gdzie woda była bardziej pofalowana, naniosłem specyfik "Watter Efect" od Vallejo. Nakładałem go starym krótko ściętym pędzlem.

mount_whitney144.jpg

mount_whitney146.jpg

Kiedy wszystko było suche, mogłem przykleić do podstawki wszystkie modele. Do tego posłużył mi klej polimerowy do styropianu, daje mocną i elastyczną spoinę. Ważne jest to że jest przezroczysty, więc nawet, jak wylezie spod spodu, to przy odpowiedniej charakteryzacji może robić za "wodę".

mount_whitney143.jpg

mount_whitney155.jpg

Zanim Mount Whitney na stałe został przymocowany do podstawki dokleiłem mu na burtach imitacje lin zwieszających się z pokładu, co podpatrzyłem na zdjęciach.

mount_whitney159.jpg

mount_whitney151.jpg

Tak wygląda całość

mount_whitney154.jpg

Poprawiłem także główkę falochronu. Teraz czekają mnie wszelkie poprawki, ostatnie detale i można myśleć o galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOOOOOOOOOOOOOOW!!!

Ależ to pięknie wygląda! Rewelacyjnie Ci ta woda wychodzi, a zdjęcie z warsztatu pokazuje jakie to wszystko jest małe. Jak patrzyłem na wcześniejsze foty to wydawało mi się, że Ci ta scena pół pokoju zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wrzucę galerię, muszę zrobić trochę detali np. liny holownicze, poprawić to i owo. W kilku miejscach Steel Water nie pokrył wszystkiego jak należy. No i ramka, zastanawiam się z czego ją zrobić, gotowej raczej nie dostanę w takich wymiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki, miło przeczytać coś takiego, to motywuje do jeszcze większych starań. Ramka będzie bardzo prosta, okleję albo paskami grubszego hipsu, albo profilami, pomaluje je na czarno, tak żeby nie odróżniały się od innych ramek jakie stoją u mnie na półce. Zależy mi też, żeby ramka nie była elementem dominującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwaw - jeszcze jedno bo teraz dopiero zauważyłem.... ten holownik co znajduje się najbliżej stawy...

- czy on nie płynie na "wstecznym" ?

Tak przynajmniej wskazuje układ i kolorystyka wody. Chyba że jest na razie przyłożony na sucho i z rozpędu odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tymi mewami, ale nie wiem z czego by miały być, żeby trzymało skalę. Robiłem kiedyś ptaszyska ale w 1/72 i to była inna bajka. Może z czasem ale już poza konkursem uzupełnię scenkę fototrawionymi ludkami z Edka. Na razie zrobiłem ramkę:

mount_whitney156.jpg

mount_whitney159.jpg

Przerzuciłem także liny holownicze pomiędzy modelami:

mount_whitney157.jpg

mount_whitney158.jpg

... i zabrałem się za robienie fotek do galerii. Wtedy okazało się, że mam zerwaną banderę i wygiętą końcówkę masztu. Także palny umieszczenia dziś galerii wzięły w łeb, myślę, że będzie tak wtorek, najpóźniej środa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od tego w jaki sposób patrzysz. Z dalekich ujęć, tak bardziej z góry jest taka, jak zrobiłem, no prawie taki efekt uzyskałem. Na zdjęciach robionych z bliska i z poziomu nadbrzeża jest tak jak napisałeś, szaro - zielona. Po prostu trzeba było wybrać jakiś wariant, dwóch na raz nie dało rady zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.