Skocz do zawartości

Złota polska jesień


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Papier z którego ciąłem liście malowałem olejami artystycznymi -połysk

Liscie kleiłem sido - połysk

Doświetlałem lampa ledowa

 

To są świetlne refleksy ,nie ma aluminiowych śmieci.Przyznam miałem taka koncepcje ,bo w lasach coraz więcej śmieci i " papierowych grzybków "

Jutro wstawię inne ujecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat oglądam z ciekawością, bo wydaje się jest idealnym strzałem w sedno tarczy tematycznej konkursu.

 

Jeśli można słówko ode mnie:

Drzewo na środku z tyłu z jasnozielonymi liśćmi (brzoza?) wygląda słabo i nienaturalnie.

Kolor liści jest jakiś jaskrawy i wydaje się zbyt jednolity.

Powiem szczerze, bardziej by mi tu pasowało jakieś drzewo oblepione liśćmi i mocno wypełniające ten środek.

 

Podobnie zbyt jednolity jest kolor liści na żółtej brzozie z lewej strony.

Zerknij na fotki (lub lepiej gdzieś w naturze) brzózki są w pięknych odcieniach zielono-żółtych, żółto-brązowych lub zielono-żółto-brązowych.

 

A jeśli już na brzozie jest tyle żółtych liści, to równie dużo jest i pod nią.

Mam w okolicy kilka brzózek to wiem co mówię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje

Bardzo trafne uwagi

Pracuje nad tym .Klejąc jedno drzewo jest OK .Wstawiając je w całość ,widzę problem - chciałem się pochwalić postępami prac

To jeszcze nie koniec i czasu sporo ,myślę ,ze się uporam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jureczku

 

Kawał dobrej roboty . Znacznie lepszej niż przy samolotach. jedno ale . Las Ci wyszedł przepiękny tyle tylko , że nie za bardzo swojski , polski tylko jakiś taki magiczny jak z filmów fantasy . Daj ze dwóch starych elfów / niziołków siedzących na ławce zmień tytuł " jesień elfów będzie piękna praca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merlinie_PL ,czyżbyś mój las oglądał oczyma czarnoksiężnika ?

Jako stary grzybiarz i stolarz widziałem wiele rożnych ostępów leśnych i nie jest on w moim mniemaniu bardzo Fantazy

Płytka na której zbudowałem lasek to 23x18 cm. w rzeczywistości to wycinek lasu o pow.ok.70m .kwadratowych To maleńka wysepka w porównaniu do leśnego areału

Najwyższe drzewo stara brzoza to wysokość na dioramie 27 cm. to w skali 1:35 ,a rzeczywistości 9,5 m.

Male gabaryty dioramy ,powiedzmy wprowadzają nastój jakiegoś czaru.Jednak wcześniej wspominałem ,ze chce zbudować wycinek lasu właśnie o takim charakterze.Miejsce to ma mieć jakby "dusze " ,Mozna tu usiąść ,wsłuchać się w przyrodę ,poczuć jej zapach i pomarzyć o czym dusza zapragnie ,lub wspomnieć chwile które przeminęły

Całość ma prezentować game kolorów jesieni -przepraszam ale to cholernie trudno wykonać ,kiepski ze mnie artysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kolorowa polska jesień" - bardzo kolorowa ;-)

Ale się przyczepię - te kolorowe papierki zasnuwające całe podłoże wyglądają kiepsko - bardziej kojarzy się to z rozsypanym gigantycznym konfetti niż z opadłymi liśćmi. Może z bliska papierki wyglądają jak liście, może są nawet docięte na kształt liści ale nawet jeśli tak, to i tak mają się nijak do tego co porasta jeszcze gałęzie drzew - opadłe wielobarwne liście powinny być chyba takie jak te na drzewach z których opadły.

Wybierając takie gąbczaste posypki do tworzenia listowia powinieneś w podobnej skali i formie wykonać opadłe listki albo wybrać inny środek-metodę "ulistkowienia".

Na razie wygląda to trochę na pomieszanie różnych skal - posypki na drzewach jak z produktów "kolejkowców", a opadłe liście jak z 1:35 (mniej więcej chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiwis - nie czepiasz się ,masz słuszna racje

Kolejkowcy to w większości HO -skala 1:87 , moja diorama to 1:35

Gryzie sie to to solidnie ,chociaż bardzo się cieszyłem przy wycinaniu listków

Podobają mi sie Twoje dioramki nawet w 1:72 ,maja fajny smaczek .

Masz jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem ?

Poprosiłbym o pomoc ,odpada klejenie listków na drzewach,

Nie mam takiej cierpliwości jak "megapol" - z bluszczem szalał solidnie w "Uciekinierzy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawkers -wielkie Dziękuje

Liscie mam wycięte z papieru

Gryzie sie gąbka na drzewach ,imitacja liści ,z liśćmi wyciętymi z papieru na podłożu

Nie chce kleić liści na gałązkach to praca dla "syzyfa"

Pojedynczo listek za listkiem , nie na moje nerwy , a jak prysnę lakierem i spróbuje posypać papierowe listki to wszystko - " upie.... "

Szukam innego rozwiązania

Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Szukam innego rozwiązania

Pomocy!!!

No chcę Ci pomóc.

Wytnę liście i Ci wyślę.

Można wycinać z prawdziwych liści, są realne, lub z papieru.

Tylko że ja wycinałem z suchych, nie pomarszczyły się. Nie wiem jak z mokrych to wyjdzie.

Ale chyba mam gdzieś w książce wysuszone to mogę z nich wyciąć.

Decyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woow ale superowa dżungla, podoba mi się

 

Ale pamiętaj o dziadku z ławeczki, że w jego wieku ciężko będzie się przez nią wydostać.

Chyba, że dołożysz ludka z zestawu Master Box LTD 3567

 

mFeok34.jpg

 

Ten z grabiami nadawał by się idealnie reszta też po parku mogła by spacerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z liśćmi rozwiązałem

Wracając , po odprowadzeniu wnuków do przedszkola ,zebrałem garść liści w parku.Odciąłem ogonki i wsadziłem do mikrofali poprzekładane papierowym ręcznikiem. Następnie wrzuciłem je do młynka jakiego kuchennego robota (dobrze ,ze zony i córki nie było w domu )

Przemieliłem

 

BJB4Nap.jpg

 

Używając aero , male ciśnienie duży strumień , psikałem moje drzewka sido i posypy walem otrzymana mielonka

 

S1TYsQd.jpg

 

ljOZcS0.jpg

 

kJLOE9s.jpg

 

ubjauBk.jpg

 

MWZ4q94.jpg

 

Robi sie dziadek

 

8kKtiOg.jpg

 

Mialem problem w co go ubrać , a teraz co wsadzić mu w dłonie

 

f2ZL7Lu.jpg

 

Gnk6P3Q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jednak dobre zdjęcia w galerii dużo dają. W warsztacie średnio mi się podobało, a na końcowych fotkach - jest bardzo dobrze Nawet ładnie zgrały się liście na drzewach z tymi opadłymi, niezła figurka dziadka, ciekawy pomysł z wymianą budki dla ptaków. Czuć klimat jesieni Zdjęcia w plenerze - to by było coś

 

Tylko ta "tabliczka" ... Byle jaka, krzywa, z błędem, z niepotrzebnym dopiskiem autora i daty...

 

 

P.S. Dodaj w tym temacie linka do galerii, a tam do warsztatu. Będzie wygodniej oglądającym i chcącym pisemnie ocenić przed odblokowaniem galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc częstym gościem na modelarskich konkursach byłem przekonany, że diorama musi zawierać czołg, albo przynajmniej strzelających niemieckich żołnierzy. A tu proszę, nie ma czołgu, nie ma żołnierzy, a jest piękna polska jesień.

U mnie masz zwycięstwo: za temat, za piękne barwy, za oddanie klimatu jesieni, za ogólne artystyczne wrażenie.

PS. Tak jak napisali koledzy popraw tabliczkę. Masz do wyboru: "Złota polska jesień", lub traktując jako nazwę własną "Złota Polska Jesień".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mój głoś za temat. Klimat jesieni oddany w 100% Na początku wydawało mi się, że może być kiczowato a wyszło bardzo ładnie. Jakbyś pstryknął foty w plenerze to wogóle miód byłby.

Bardzo fajna praca! Gratulacje!

 

Teraz jeden negatyw ;)

Jurek, zgadzam się z przedmówcami - tabliczka to zło. Zamów sobie grawerowaną albo coś w tym stylu - tej wielkości kosztować będzie nie więcej niż 20 PLN a różnica ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za uznanie trafienia w temat

Przyznaje racje , napis wydrukowany na kartce to - " zło "

Zdjęcia w galerii robione przez zięcia ,aparat Sony Alfa ,dlatego takie wyraźne

Liscie leza luźno ,ponieważ jeszcze nie nasiąkły dostatecznie wilgocią , a nikt ich nie depcze - no chyba ,ze wiewiórka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.