Skocz do zawartości

Złoto - w blasku jesiennych kałuży


pedzelek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przemawia do mnie ten opel stojący bokiem.

Będzie tyłem. I śladów nie będzie ponieważ nie będzie na to miejsca.

 

Ten z Saddamem byłby akuratny.

Nie ta bajka

 

Ja bym dal sztabkę złota

Też mi się podoba.

Czekam jeszcze na jakieś pomysły. Inaczej możliwe ,że zostanę przy sztabce.

Albo mapa, gazeta zwinięta w rulon lub otwarta

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki pomysl na oficera zeby byl oficerem bo z tego co widze jego naramienniki jest podoficerem... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8b5d890d22d8bc99.jpg

 

13c9c0c16ce23d53.jpg

 

bf1cb8f219883af6.jpg

 

caba5a4a5b2c33cc.jpg

 

A nie lepiej byłoby Ci zrobić porządnego mastera, z baterią kilku jednakowych sztabek? Wystruganie ich, choćby z ramek, czy drewienka, nie przerosłoby Cię chyba? Bo teraz to raczej niezbyt starannie do tego podszedłeś. Poza tym odlewanie kilkunastu sztabek z jednej formy zajmie Ci sporo czasu, przy założeniu, że żywica też musi mieć czas na stwardnienie.

 

No chyba, że chcesz mieć literalnie jedną, która będzie reprezentować Twą dioramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@Marcin a skąd takie wnioski? żywica (czas pracy 2-3 min ) można wyjąć z gumy po 40 min przy tak prostym elemencie ... "można za dniówke" ozłocić Opelka aczkolwiek na niego i tak więcej jak 2 t to by nie weszło

@pedzelek jak chcesz złoto kup w płatkach i pokryj sztabki nic nie zamieni "prawdziwnego" złota, farbki to na ogół słaba imitacja

oglądam dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki pomysl na oficera zeby byl oficerem bo z tego co widze jego naramienniki jest podoficerem... :P

Wspólnymi siłami może damy radę

 

 

Marcin M.

A nie lepiej byłoby Ci zrobić porządnego mastera, z baterią kilku jednakowych sztabek? Wystruganie ich, choćby z ramek, czy drewienka, nie przerosłoby Cię chyba? Bo teraz to raczej niezbyt starannie do tego podszedłeś. Poza tym odlewanie kilkunastu sztabek z jednej formy zajmie Ci sporo czasu, przy założeniu, że żywica też musi mieć czas na stwardnienie.

 

No chyba, że chcesz mieć literalnie jedną, która będzie reprezentować Twą dioramę.

Całkowicie masz rację. Pośpiech i tak bywa.

Ale z drugiej strony potrzebuję zaledwie z 7-8 sztuk bo tyle wejdzie do skrzynki. Skrzynka będzie uszkodzona w błocie.

bd3435dd110f444d.jpg

 

 

@pedzelek jak chcesz złoto kup w płatkach i pokryj sztabki nic nie zamieni "prawdziwnego" złota, farbki to na ogół słaba imitacja

oglądam dalej ...

Farbę ,którą mam jest równie dobra co wspomniane płatki. A wiem ,że farbki złote modelarskie raczej nie zdałyby tego egzaminu.

 

0c8936f616eb6bb3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja do rzeczonego oficera. Pomysl czy dalbys rade dodac jednego figsa. Ten wyma:bip:acy i poganiajacy to by byl jakis oficer mlodszy, podporucznik na przyklad. A gdzies w okolicy kabiny, nawet tylem do calej scenki moze wepchnalbys jakiego pana majora czy pulkownika, zapalajacego od niechcenia, leniwie papierosa. Jakby byl do tego w plaszczu to w ogole wypas mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja do rzeczonego oficera. Pomysl czy dalbys rade dodac jednego figsa. Ten wyma:bip:acy i poganiajacy to by byl jakis oficer mlodszy, podporucznik na przyklad. A gdzies w okolicy kabiny, nawet tylem do calej scenki moze wepchnalbys jakiego pana majora czy pulkownika, zapalajacego od niechcenia, leniwie papierosa. Jakby byl do tego w plaszczu to w ogole wypas mega.
Popieram. Bardzo fajny pomysł. Taka postać uzupełni całą scenkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juruś pomysł fajny.

Miałem podobny od początku tworzenia dioramy (przykład pozy - fotka pierwsza) Facet miał otwierać drzwi od opla. Jedną nogę miał opierać się o stopień-błotnik (nie wiem jak to się nazywa)

To realnie może być tylko z figurkami nr.1,2 i 4

Niestety z braku czasu zrezygnowałem z tego. Teraz gdy czasu jest jeszcze mniej to raczej wątpię żebym znalazł chwilę na zrobienie takiej figurki. W niedziele w godzinach popołudniowych planuję na zewnątrz przy świetle słonecznym obfotografować dioramę do galerii. W kolejnych dniach po pracy będzie to nie możliwe.

Jednak mimo tego pokazuję jakie mam figurki do wyboru:

 

78b361d54739d353.jpg

 

641b71774a49f805.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To umówmy sie tak ze do konkursu pójdzie tak jak teraz a później, nieoficjalnie zrobisz upgrade i dodasz tego oficera wyższego. Najlepszy będzie ten z 4. lub 5.

 

Porucznikowi zrób naramienniki takie;

 

images?q=tbn:ANd9GcRvp5Cmvw2Ls2eLc4_3AEzbyupmBBhqRHdjBO4EuEEotK62S72z2w

 

To jest oberleutnant czyli pełen porucznik. Podporucznik (leutnant) nie miał "gwoździ". Taśmasrebrzysta, białe wypustki piechoty wokół. Kołnierz zostaw jak jest, nie maluj mu czasem żadnej tresy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To umówmy sie tak ze do konkursu pójdzie tak jak teraz a później, nieoficjalnie zrobisz upgrade i dodasz tego oficera wyższego. Najlepszy będzie ten z 4. lub 5.

 

Myśle ,że dam się przekonać

Jeszcze zobaczymy jak będzie całość się prezentować. Czy będzie miejsce na kolejnego chciwego.

Złoto przecież trzeba rozdzielić na siedmiu. Ale coś czuje ,że ten ósmy to ty w przebraniu

 

W pozycji otwierającej drzwi od opla czy palącego peta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał "księgowego" z notatnikiem

 

A skad wezmie figure w mundurze urzednika wojskowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał "księgowego" z notatnikiem

 

A skad wezmie figure w mundurze urzednika wojskowego?

 

 

Wszystko można zrobić lub kupić. Dobry modelarz da radę i nie będzie stękał

 

Ta praca jest skazana na sukces i wierze, że mnie nie zawiedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@7urgen miałem na myśli oficera z notatnikiem ;) 2 z lewej na kolorowym obrazku, pasowałby do liczenia zawartości co by się nie "omsknęło" ;)

 

 

To żeby była jasność po co tam jest dorobionym mu zarękawki o dodał liczydła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.