Skocz do zawartości

Złoto - w blasku jesiennych kałuży


pedzelek

Rekomendowane odpowiedzi

Co ciekawe firma Revell i ICM posiada prawie taki same elementy. Na plus Revell ma swoje auto w sprzedaży o kilkadziesiąt złotych taniej.

Nie prawie takie same ale takie same - bo to ten sam model ICM-a pakowany tylko przez Revell'a.

A w tym samym sklepie różnica w cenie wynosi ok. 8 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy wczoraj był tutaj inny, jakiś taki tajemniczy warsztat w którym szukałeś chętnych do czegoś czego sam nie określiłeś?

Co się z nim stało?

 

Dokładnie tak było.

Ale musiałem zmienić pierwszy post ze względu na to ,że nie znalazłem chętnych. Miało być zabawnie. Albo głupio. Niech każdy to nazwie po swojemu.

Między innymi każda figurka miała by przepisanego nicka chętnego ,który by wyraził chęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jakoś wytłumaczyć ideę drewnianych belek w wejściu do kopalni?

 

Kopalni jest wiele. Na jednej się nie wzorowałem. Ta ,która będzie zbudowana na moje dioramie będzie zaprojektowana wg. moich wyobrażeń

 

A belki tego bym nie nazwał. Przy tej skali to wygląda raczej coś między krokwią ,a deską

Oczywiście wszelkie sugestie mile widziane. Coś dodać , odjąć - można jeszcze jest czas.

 

f92e05b2e1572519.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na pewno dodał pionowe stemple podtrzymujące strop. Zresztą wszystkie zdjęcia przez Ciebie zamieszczone pokazują takowe. I chyba bardziej płaskie ściany i strop niż łuk.

 

Dokładnie. Belki pionowe dojdą. Łuk do poprawki.

Wejście będzie prostokątne z ""bramą stalową"", ""lub kratą"". Sam nie wiem co bardziej pasuje.

 

Wagoniki z kolei będą albo drewniane albo stalowe jeszcze nie wiem co łatwiej będzie mi wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie będę podglądał postępów, strop rzeczywiście powinien być prosty, w takim miejscu raczej nikt nie bawił by się w układanie finezyjnych łuków;) Co do wagoników to myślę, że powinny być metalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A belki tego bym nie nazwał

 

Może być kantówka, ale to i tak lepiej niż 'belka pionowa' ;).

 

Moim zdaniem warto przemyśleć także takie elementy, żeby uniknąć konstrukcyjnych absurdów. Nader często widuje się je na dioramach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł!

Będę tu często zaglądał!

 

a zapowiada sie swietna diorama, zreszta jak zawsze bede zaglądał

 

Dzięki Panowie.

 

Złoto, skarb, szkatułki złota. W skali 1/35 takiego tematu porostu jeszcze nie widziałem. A widziałem dioram tysiące. Dlatego od jakiegoś czasu zamierzałem poruszyć taki temat na mojej dioramie.

 

 

 

Pytanko : czy ktoś ma pomysł jak wykonać prosto nity na wagoniku?

 

db6219b49b40835a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoto, skarb, szkatułki złota. W skali 1/35 takiego tematu porostu jeszcze nie widziałem. A widziałem dioram tysiące. Dlatego od jakiegoś czasu zamierzałem poruszyć taki temat na mojej dioramie.

Będziesz PREKURSOREM.

 

A propos: czym różni się blask jesiennej kałuży od blasku wiosennej lub letniej kałuży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoto, skarb, szkatułki złota. W skali 1/35 takiego tematu porostu jeszcze nie widziałem. A widziałem dioram tysiące. Dlatego od jakiegoś czasu zamierzałem poruszyć taki temat na mojej dioramie.

Będziesz PREKURSOREM.

 

A propos: czym różni się blask jesiennej kałuży od blasku wiosennej lub letniej kałuży ?

 

Tym, że za jesienną można fanty zgarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz PREKURSOREM.

Też tak myślę

 

 

A propos: czym różni się blask jesiennej kałuży od blasku wiosennej lub letniej kałuży ?

Blaskiem

 

Po za tym to temat konkursu w jakim jest okresie? Lato,Zima już mieliśmy. I powiem ,że straciłem już poczucie pory roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dziś za dobrą współpracę z wami postanowiłem zrobić coś co może kogoś zainteresuje

Poświęciłem 2h i mam nadzieję ,że się podoba.

 

d80cbd04a3b3884b.jpg

 

a0999d24872e2d78.jpg

 

af3d9fdf6737d36d.jpg

 

4524af121a439fa9.jpg

 

31bac1fa964f2aeb.jpg

 

98e0ac596b88390b.jpg

 

Pasta jak już nam wyschnie możemy przystąpić do kolejnego etapu:

1. Malujemy ją aerografem. Farba w odcieniu ziemi. Ja zastosowałem Tamiya xd-57 i xf-55 + szczypta czarnej.

Bliżej trawy zastosowałem odcień jaśniejszy OBRAZ A. W obrazie B zaznaczyłem gdzie użyłem jaśniejszej.

2. Dalsza praca to nadanie głębi błota. Chemią AK

3. Wymieszałem ze sobą trzy specyfiki widoczne na zdjęciu.

Na kolejnych fotkach widać jak na dioramie się prezentuje.

 

79b11c4cab7d0b82.jpg

 

3904bf34dd3654f6.jpg

 

fbb11c929869b98f.jpg

 

aac9485f5c47d7d3.jpg

 

e973d3a2261f7129.jpg

 

Super zbliżenie:

 

c047dc2bf6e69c6b.jpg

 

W kolejnych dniach planuję kałuże....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.