Skocz do zawartości

Jurand ze Spychowa - 28 mm Ścibor Miniatures


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 6 - Figurki i Popiersia

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Kategoria Specjalna 3 - Najlepszy model w barwach Polski

 

No to może uda mi się jeszcze jedną figurkę zaprezentować.

Punktem wyjścia jest figurka żywiczna "Knight Jurand" w skali 28 mm firmy Scibor Monsterous Miniatures. W tradycyjnym pudełku znalazłem kwadratową podstawkę oraz dwie kostki z elementami figurki:

 

37941507452_77cdba8a04_z.jpg

 

Naturalnie wiadomo, czyim wizerunkiem będę się kierował w pracy. Od prawie sześćdziesięciu lat Jurand ma twarz Andrzeja Szalawskiego:

0443874.jpg

 

Figurka sciborowa ma dwoje oczu (przedstawia zapewne Juranda z początkowego okresu walki z krzyżacką faszystowską nawałą), dorobienie przepaski nie będzie jednakże trudne:

37941507862_1f5de92a98_z.jpg

 

Juranda znamy najczęściej ubranego w krwistoczerwony kaftan, pod bramą zamku w Szczytnie był jednak w zbroi. Nie mogę niestety znaleźć adekwatnego zdjęcia... Czerwonych akcentów jednakże nie zabraknie w jego odzieży.

Szczęśliwie tarcza nie jest w żaden sposób zdobiona, łatwiej zatem będzie mi wymalować na niej herb Juranda - Świnkę (choć prawdziwa Świnka to to nie jest).

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za dobre słowa.

 

Marcin- a możesz większe te figurki dłubać...? 28 mm...słaby rozmiar

28 mm to trening w sam raz przed większymi figurkami, za dużo zepsuć nie można, a jak już, to łatwiej zmyć malucha. A jak dobra rzeźba, to i technikę można poćwiczyć.

Spokojnie, następne już chyba będą większe.

 

Tymczasem, po usunięciu sporej ilości błonek i kilku szwów, przykleiłem ręce. Niewielkie szczeliny uzupełniłem plasteliną. Z niej także zrobiłem klapkę na oko, bo jak to tak, Jurand dwuoczny?

 

Na podstawkach roboczych, przed myciem:

38019396851_a799900a28_z.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka zestawowa (po lewej), jakkolwiek bardzo ładna i z ciekawym wzorem, niezbyt jest odpowiednia pod tę figurkę. Jurand stoi dość szeroko i stopy mogłyby się na niej nie zmieścić. Zdecydowałem dać tę skromniejszą:

24195156138_02ca720a7d_z.jpg

 

Wszystko w podkładzie (czarny/szary/biały z góry):

38016401172_504bb36372_z.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaszcz.

Jako bazy użyłem mephiston red, zwaszowany nuln oil (Citadel). Głębsze cienie to kolor bazowy zmieszany z macragge blue. Całość pomalowana evil sunz scarlet. Jutro dalsze zabiegi.

Twarz - dwarf skin VGC.

38044033776_d7b4ebaff4_z.jpg26320272739_97e590b0cf_z.jpg

 

Figurka ma sporo ozdób w postaci tarczek. Czy wg Was dobrym pomysłem jest dać herb Juranda na tarczę i lewą pierś, a na pozostałe - barwy Księstwa Mazowieckiego? Tak by to mniej więcej wyglądało:

38097020591_bd7e7d0cd4_z.jpg

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zgrzebny wór go.. i zamiast miecza tabliczkę "którędy na pogotowie?" :P

 

To tak jak w tym dowcipie (przerabiając trochę mistrza):

— Kto wam to uczynił? — spytała Jagienka.

Dziad zrobił znów kilkakrotnie znak krzyża w powietrzu.

— Na pogotowiu wam to uczynili! — zakrzyknął Maćko.

Starzec opuścił na znak potwierdzenia głowę na piersi.

 

Pomalowałem spodnią opończę (różne rdzawe kolory z zestawu Rust Effects AK) i zbroję - panzergrau pactry, mocno zwaszowane nuln oil i rozjaśnione mieszanką pzgrau i szarej pactry, z użyciem glaze medium Vallejo. Obwódki czarne.

 

38147562981_bcdd2bebac_z.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futerko (AK Rust, nuln oil, bronze fleshtone VGC):

24328852738_f6805748a7_z.jpg

 

Łańcuch i pas (glorious gold VGC, przyciemniony dark rust), kolczuga (chainmail silver VGC), tarczki herbowe (rotten white VGC, evil sunz scarlet Citadel, czarna pactra), podbicie płaszcza (ghost grey VGC). Zwaszowane.

26404720259_c0992bfc55_z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny malunek na tarczy!

 

Dzięki, przy każdej figurce staram się uczyć czegoś nowego - tu akurat malowanie "z ręki".

 

Twarz.

Dwa dni męczarni, bo ludzkie twarze trudniejsze od krasnoludzkich czy ogrzych. Różne mieszanki cielistych kolorów, mieszane na mokrej palecie i nakładane pędzlem 10/0. Zdjęcia przy sztucznym świetle. Co myślicie o tej twarzy?

 

38316939471_1601153634_z.jpg38316940511_12a3e7e7f7_z.jpg

38285147372_30a5297c37_z.jpg38316939821_6efae5a92b_z.jpg

 

Koniec jest bliski!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za dobre słowo.

 

Podstawka. Tradycyjnie - baza to pzgrau pactry wymieszana z ghost gray VGC (1:1), zwaszowana migowym washem do zielonych pojazdów. Polichromia z glorious gold VGC. Całość pokryta Streaking Effect (Mig).

 

24545998648_5dbc9420ff_z.jpg

 

Miecz. Baza - j.w.; wewnętrzne powierzchnie ostrza - czarna pactra; rotten white VGC zaznaczyłem krawędzie i środek ostrza; filtr ze steel grey VGC. Na koniec suchy pędzel po całości z chainmail silver VGC.

 

37702687904_bb537f312e_z.jpg

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostało zatem połączyć figurkę z podstawką, podmalować co nieco, no i proszę, kolejna figurka gotowa.

 

38465961246_8a0512afb1_z.jpg

 

Dziękuję wszystkim za kibicowanie. Mam nadzieję, że warsztat Wam się podobał. Zapraszam do GALERII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.