Skocz do zawartości

Star Trek Klingon Bird Of Prey -AMT 1/350


zbigi10000

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 7 - Sci-Fi

 

Trochę późno ale z racji tego ,że dostałem nowy aparat ,postanowiłem dołączyć do konkursu.

Model firmy AMT ,podobno to jest ich najlepszy wypust,będę podświetlał ledami.

LA3Eq65.jpg

A tu kadr z filmu Star Trek IV: The Voyage Home ,w którym załoga Enterprise'a latała na Bird of Prey.

Uh6BIFc.jpg

Film miał premierę 19 listopada 1986 ,stąd dopasowanie do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to też klasyka.

A dlaczego nie Enterprise ,bo niestety mam tylko model Polar Lights w skali 1/350 ,a to niezłe bydle i na 100% nie dałbym rady go zrobić w tym terminie.

W Bird of Prey planuję tylko kilka ledów , a w Enerprise trzeba byłoby jeszcze sterowanie przez mikroprocesor i masę innych drobiazgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody i światłowody połączone,mimo tylko kilku światełek miejsca mało.

s2K3dm5.jpg

Test przed ostatecznym połączeniem kadłuba.

XnhRdCa.jpg

Teraz zostanie już tylko modelarska praca.

 

Mam takie pytanie czy znacie jakiś klej ,który schnąłby dość szybko i był elastyczny,chodzi mi o klejenie światłowodów .

Dotychczas kleiłem klejem uniwersalnym (taki ala do kasetonów) , ale schnie dość długo i nie trzyma zbyt pewnie.

Klejenie CA powoduje ,że światłowody się kruszą i pękają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam takie pytanie czy znacie jakiś klej ,który schnąłby dość szybko i był elastyczny,chodzi mi o klejenie światłowodów .

Dotychczas kleiłem klejem uniwersalnym (taki ala do kasetonów) , ale schnie dość długo i nie trzyma zbyt pewnie.

Klejenie CA powoduje ,że światłowody się kruszą i pękają.

 

Może klej na gorąco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy dalej.

Czarny podkład,eliminuje przypadkowe prześwity od światełek.

 

8dOST7l.jpg

 

Łączenie przodu kadłuba dało mi się we znaki ,już miałem zeszlifować całość i dorobić elementy ,widać ,że jescze troszkę trzeba poprawić.

 

PFcoGGr.jpg

 

Prace nad podstawką.Chyba standardowo pomaluję na czarno.

 

l1TdHyp.jpg

 

I pierwsze malunki , alcad steel.

 

7OoPKa4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , technika prze do przodu i efekty praktyczne zostały prawie całkowicie wyparte przez cgi .Względy finansowe powodują ,że efekty komputerowe całkowicie zastępują ,efekty z udziałem namacalnych objektów. Nie jestem przeciwnikiem cgi ,wręcz przeciwnie ,ale dobre połączenie cgi i efektów tradycyjnych daje moim zdaniem najlepsze wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę domalowałem ,aby przygasić gdzie nie gdzie przebijający czarny.

Następnie pryśnięte lakierem akrylowym połysk model mastera,i tutaj wyskoczyła mi mała niespodzianka.

Lakier nie dawał połysku tylko satynę i w niektórych miejscach wystąpiły białe naloty , jak zwilżę wodą to znikają.

Planuję jak dobrze wyschnie psiknąć połyskem gunze gx100 lub tamiją x22 ,mam nadzieję że biławe naloty znikną.

Tak to wygląda teraz.

Z31pd2m.jpg

Cr4UXvX.jpg

4g4VLup.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te żeberka to mechanizm zmiany położenia skrzydeł.Bird of prey zmieniał ustawienia w ,tryb lądowania , rejsowy , bojowy.

Co do koloru to zdjęcia są stare i przekłamują rzeczywiste barwy.Instrukcja podaje kolor stalowy i taki wymalowałem.

 

Tu zdjęcia modelu studyjnego w innym świetle.

 

bAoIa2m.jpg

 

A tu kadr z filmu ST Generations , ale to już cgi.

 

SfM2IxZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.