Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

W Moje Hobby ja kupiłem.

 

no to wykupiłeś ;) jest elastyczna ? potrzebuje głownie do maskowania uszczelek w szybach 1:24 ta 3m jest ok do delikatnych łuków ale do wygięcia pod kątem prostym już gorzej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tę 0,3 mm - jest bardzo elastyczna i bardzo mocno trzyma się powierzchni.

W ogóle już zwykła papierowa 0,4 mm Microna jest bardzo giętka, a ta Hasegawy bije ją o głowę.

Myślę że do 1:24 to spokojnie wystarczy, skoro mi starcza do 1:72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie czekam aż się pojawi ;) a jak już jesteśmy na temacie taśmy to jak naprawić błędy w oklejaniu

73ab77eaa6a8e3a8med.jpg

 

farba w niektórych miejscach jest "postrzępiona" i wychodzi poza to co miało być pomalowane na czarno , próbowałem delikatnie papierem 2000 ale nie bardzo to idzie , dodam że model był pokryty bezbarwnym (gx100) przed malowaniem czarnego (mr. color c092).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Koledzy mam pytanie o cążki. Na kanale Matta z Doog's Models natknąłem się na test Tamiya Side Cutter Sharp Point. W teście występują jeszcze jedne, których nie widzę w sklepach w Polsce. Pytanie skupiam więc na Tamiya. Obecnie używam cążek bocznych no-name za 20zł i z racji ich budowy spełniają swoje zadanie, nie mogę więcej od nich wymagać.

 

Czy ktoś z Was używa Sharp Point i może potwierdzić lub zaprzeczyć czy stosunek jakości do ceny jest w tym przypadku uzasadniony? (Ok. 130zł) na filmie wygląda to tak, że w wielu przypadkach wycięty element nie wymaga usuwania nadlewki przy pomocy skalpela/nożyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie bo w niedługim czasie zabieram się za zrobienie An 26 w malowaniu już po remontach które były wykonane końcem lat '90.

preview_antonow-an-26_src_1.jpg

 

Chodzi o mniej więcej takie malowanie, czy ma ktoś wiedzę jakie kolory farb mogą być użyte w tym malowaniu , czy raczej trzeba na "oko " mieszać te odcienie zielonego? No malowanie spodu było jak kojarzę jednolite w odcieniu ciemniejsze zieleni?

Również jeżeli by miał ktoś schemat rozmieszczenia plam też był uradowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, wracam do modelarstwa po 20latach.Za dzieciaka sklejałem ale było to tylko sklejanie, bez malowania.Teraz zamierzam na poważnie zasiąść do tego korzystając z szeregu pomocy w internecie których w tamtych czasach zwyczajnie nie było.Będę chciał malować pędzlem na początek, z małymi elementami sobie poradzę, gorzej będzie z resztą.

Jakie polecacie większe płaskie pędzle do malowania większych powierzchni? prawdopodobnie zaczne od Spitfire w skali 1:48, czy są jakieś dobre pędzle które nie zostawią aż tak mocno widocznego włosia? o technikach malowania już doczytalem u was na forum, ale zdaje sobie sprawę z tego, że dużo zależy też od samego pędzla.Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, wracam do modelarstwa po 20latach.Za dzieciaka sklejałem ale było to tylko sklejanie, bez malowania.Teraz zamierzam na poważnie zasiąść do tego korzystając z szeregu pomocy w internecie których w tamtych czasach zwyczajnie nie było.Będę chciał malować pędzlem na początek, z małymi elementami sobie poradzę, gorzej będzie z resztą.

Jakie polecacie większe płaskie pędzle do malowania większych powierzchni? prawdopodobnie zaczne od Spitfire w skali 1:48, czy są jakieś dobre pędzle które nie zostawią aż tak mocno widocznego włosia? o technikach malowania już doczytalem u was na forum, ale zdaje sobie sprawę z tego, że dużo zależy też od samego pędzla.Pomoże ktoś?

Przy malowaniu pędzlem zasady są z grubsza te same co aerografem .

Pędzel ma być mięciutki , ważniejsza jest gęstość farby - jak najrzadsza, przy dużych powierzchniach trzykrotne malowanie to nic specjalnego. Pędzel jak największy jaki mozesz opanowac.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po nałożeniu podkładu wyczuwam pod palcem ziarno... co teraz z tym zrobić? malować cczy co? jak nałoże jeszcze z dwie warstwy to linie podziału i nity całkowicie zanikną.Nie wiem co spartoliłem, w domu prawie 30stopni, spray dokładnie wstrząsnełem a mimo to wyszło drobne ziarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya Surface PrimerL, nie wiem już o co chodzi bo zrobiłem test z kartonem i na kartonie po wyschnięciu gładziutka powierzchnia, na modelu chropowato.Nie jest to jakieś grube ziarno ale jednak jest.Pierwszy raz robie podkład i pewnie jakąś nauke z teog wyniose.Pytanie czy farba to pokryje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie już zrobiłem próbe na skrzydle i już po drugiej warstwie jest kompletnie niewidoczna.Zapomniałem dodać, że to ziarno jest bardzo ale to bardzo drobne, prawie niewidoczne.Tak czy siak to był prawdopodobnie mój ostatni kontakt ze sprayem w ogóle bo w następnym tygodniu kupuje aerograf.Jutro będe robił camo pod tego spitfire i nie wiem jak się do tego zabrać pędzlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.