Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

ScaleMates.com, ale tam niestety nie ma wszystkich dodatków, jak praktyka wskazuje.

Warto też szukać dodatki w dużych sklepach internetowych, jak Hannants.co.uk, bo tam często mają na liście prawie wszystko co do danego modelu jest dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy po czym chcesz czyścić.

Jeśli po lakierach i akrylach to najlepszy jest chyba Tool Cleaner Gunze i Airbrush Tamki.

Dobry też jest na to aceton techniczny.

 

Aceton trochę nie daje rady i nie zmywa farby na połączeniu iglicy i ujścia zbiorniczka, dlatego szukam czegoś lepszego i nie patrzę już na koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Planuję skleić Bismarcka od Academy (skala 1/350). Zwracam się z pytaniem odnośnie wymiaru pasów bocznych w kamuflażu Bismarcka. Sporo szukałem i nie potrafię tego znaleźć. Czy posiada ktoś informacje odnośnie wymiarów albo gdzie szukać?

 

Dodatkowo pytanie, czy opłaca się dokupić ten zestaw? http://abcmodelhobby.pl/pl/p/Academy-45003-AKCESORIA-TIRPITZ%2C-BISMARCK-1350-/1842

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Planuję skleić Bismarcka od Academy (skala 1/350). Zwracam się z pytaniem odnośnie wymiaru pasów bocznych w kamuflażu Bismarcka. Sporo szukałem i nie potrafię tego znaleźć. Czy posiada ktoś informacje odnośnie wymiarów albo gdzie szukać?

 

Dodatkowo pytanie, czy opłaca się dokupić ten zestaw? http://abcmodelhobby.pl/pl/p/Academy-45003-AKCESORIA-TIRPITZ%2C-BISMARCK-1350-/1842

 

Jak by to powiedzieć...przede wszystkim nie opłaca się kupować Bismarcka z Academy, niestety

Ze wszystkich Bismarcków w tej skali jest zdecydowanie najsłabszy, i raczej nie warto silić się na jakąś wielką jego waloryzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zamiast tego zestawu weź podstawowy zestaw blach Eduarda:

https://www.mojehobby.pl/products/Bismarck-TAMIYA.html

 

który kosztuje połowę tego i ma więcej elementów fototrawionych, i do tego ewentualnie dorzuć metalowe lufy.

Zestaw Eduarda jest dedykowany modelowi Tamiya, ale myślę że większość elementów i tak się przyda. Zestaw Academy powstał ponoć jako podróbka tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkrócej mówiąc- super glue, chociaż klejów cyjanoakrylowych jest kilka rodzajów i każdy ma swoją teorię co do tego jakiego dokładnie używać.

 

Co do pasów to nie wiem, Kriegsmarine to nie moja działka, ale na upartego można te wymiary przeliczyć z tych rysunków:

http://www.bismarck-class.dk/bismarck/paint_schemes/paintbism1941.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dobry,

jak zrobić taką "lustrzaną", okrągłą podstawkę pod model samolotu?

O ile z samym lustrem nie ma problemu - szklarza mam niedaleko siebie, to już na konstrukcję obrotową, aby nie dotykając modelu można było obracać samym lustrem - nie mam pomysłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wytnij takiej samej wielkości jak lustro podstawę, do której przyklej jakieś małe łożysko, do łożyska wycięte lustro i masz Naprawę, modelarzowi trzeba podpowiadać takie rzeczy?

Łożysko to full wypas, bo wystarczy przyklejony do lustra jakiś kołek i dziura w kawałku drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wytnij takiej samej wielkości jak lustro podstawę, do której przyklej jakieś małe łożysko, do łożyska wycięte lustro i masz Naprawę, modelarzowi trzeba podpowiadać takie rzeczy?

Ale psze panie psorze, ja nie jestem jeszcze modelarz, ja tylko czeladnikuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

dostałem w prezencie takie coś (Mr.Hobby GT-58 Mr. Grinding Cloth (400/600/800) ) - fajne, wygodne, można bez problemu myć pod bieżącą wodą. Jednakże nie mogę się zorientować jak te cyferki odpowiadają naszym rodzimym papierom ściernym...

Oczywiście na opakowaniu są jedyne słuszne hieroglify, ale to i tak chyba nie miałoby znaczenia bo te japońskie oznaczenia są inne niż u nas...

2_EB6_E0_D3-2_B2_C-4_C4_A-982_E-_F77208964_D66.jpg

Dwa, wstyd się przyznać, pochrzaniły mi się kolory tych ściereczek - o ile wyraźnie beżowa jest „grubsza” (czyli chyba to ta 800-ka) to już niebieska i żółta pomieszały mi się... Nie wyczuwam - oczywiście podczas szlifowania nimi - różnicy, która jest 400 a która 600...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.