Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Kończę sklejać łajbę i przyszedł czas na podstawkę. Użyta będzie standardowa plastikowa z zestawu, do tego jest blaszka z tłoczoną nazwą okrętu. Plan jest taki (standardowy raczej), żeby podstawka była czarna, a litery złote (tj. kolor blaszki, niepomalowane). Pytanie czy jest jakiś sposób, żeby osiągnąć bezboleśnie taki efekt, np. pokrywając czymś same litery, co po pomalowaniu reszty aero ładnie i równo zejdzie odsłaniając kolor podłoża(blaszki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli litery wystają ponad podstawkę, to tak.

Malujesz litery złota emalią, a potem podstawkę np. czarnym akrylem.

Potem ścierasz rozpuszczalnikiem do akryli (tylko delikatnie) z liter czarną farbę i zostaje nieruszony złoty kolor.

Ja tak zrobiłem na podstawce tego modelu:

 

g01_zps03a34062.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem zapytać czy nie orientuje się ktoś czy na rynku można dostać model naczepy platformy amerykańskiej, skala 1:24 lub 25 (model do sklejania). Rozglądałem się trochę, lecz nie mogłem znaleźć nic aktualnego :/

Jeśli to zły wątek to przepraszam (jestem nowy na forum:) )

Liczę na szybką pomoc dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z gąsienicami do czołgu M24 Chaffee Italieri 1:35. Po pierwszym montażu pękły. Zamówiłem u producenta nowe, ale nie chce popełnić znów jakiegoś błędu. W zestawie są dwa w pełni gotowe pasy gąsienic. Wydają się być zbyt krótkie lub zrobione "na styk". Czy zna ktoś skuteczną metodę na ich założenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuję pomocy w ustalejiu kolorystyki Polskiego samolotu sportowego. Mianowicie jaki kolor powinny mieć pasy na ogonie RWD-6? W niektórych modelach są one biało-czerwone. A W zeszycie Polskie konstrukcje lotnicze A. Glassa pasy są biało-czarne...

 

Osobiście optuję za tą drugą opcją, ale liczę na Wasze potwierdzenie / uzasadnienie. Zakładam, że tak oznaczano samoloty startujące w wyścigu Challenge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, szukając farb do Polskich myśliwców trafiłem na farby Hataka. Nie dowiedziałem się wiele do tej pory z innych forów. Ma ktoś doświadczenie dotyczące tych farb?

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Sklejam model amerykańskiego ciągnika siodłowego i chciałem dodać mu przewody łączące go z naczepą (niestety oryginalnie nie ma ich w pudełku) stąd moje pytanie jakie powinny być kolory tych przewodów? Przeglądałem internet i widziałem że są różne. Wie ktoś może od czego zależy ich kolor?

Pozdrawiam

P.S. Znalazłem biały, czerwony i czarny. Czy te kolory pasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem rok temu washe emaliowe z AK. Rok przeleżały w warunkach pokojowych, dzisiaj kiedy chciałem ich użyć okazało się, że w dwóch z czterech słoiczków połowę washa zajmuje gumowaty glut, plus 1/3 zawartości wyparowała (a były dobrze zakręcone). Da się to jakoś rozcieńczyć/rozpuścić tę gumowatą warstwę? Dodam jeszcze, że z tych co się zepsuły to jeden śmierdzi jakby pleśnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieszać z AK 011 White Spirit. Spróbuj zastosować na próbce. Jak będzie okej to dobrze, a jak nie to do kosza.

Chemię przechowuję na poddaszu w temp. od 10 do 30stopni i nigdy nie miałem jeszcze takich problemów. Niektóre mają po kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu leży u mnie w szafie AH-1G z AZ Models i szukam dla niego jakichś ciekawszych oznakowań niż pudełkowe. Dostępność kalek dla Cobry jest prawie zerowa, chyba że... wziąć pod uwagę te z modeli MasterCrafta. Miał ktoś może do czynienia z ich ostatnimi wypocinami i mógłby powiedzieć, czy chociaż ich kalki się do czegoś nadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pytanie dla modelarzy pojazdów latających.

Jak byście poradzili sobie z tematem wlotów i wylotów wyrzutni niekierowanych pocisków rakietowych:

http://www.scale-rotors.com/galerie/2-attack-helicopters/1334-ah-1s-cobra-monogram.html

Jak widać na zdjęciach są one srebrne (stalowe) i moje 2 koncepcje jak to zrobić są następujące:

1) sklejam do kupy całą wyrzutnię, maluje przód i tył na srebrno i później maskuje, po czym nakładam kolor podstawowy? (jedyny minus to fakt, iż idealne nałożenie paska taśmy tak żeby na całym obwodzie był równy nie jest proste, nie wspominając, że trzeba mieć taśmę odpowiedniej grubości)

2) najpierw sklejam i maluję wyrzutnie bez przodu i tyłu, oddzielnie maluję przód i tył i później przyklejam, ale jak poradzić sobie z tym jeśli po złożeniu do kupy przody i tyły mogą średnio pasować do wyrzutni i wymagać obróbki ?

Mam nadzieję, że opisałem tą czynność zrozumiale

Proszę o kilka słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.