Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Mam pytanie dotyczące zaginiarek do części fototrawionych. Jaką zaginiarkę polecacie do części do 1 : 35? Znalazłem taką http://www.martola.com.pl/pl144/produkty45710

i taką http://www.glow2b.de/view.php?sku=9369932 .

Którą mogli byście polecic? Czy są jeszcze jakieś inne firmy, o których nie mam pojęcia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

Jak efektownie pomalować gąsienice w czołgu (IIWŚ), pędzlem?

Zawsze wychodzi mi to dość słabo.

Może macie jakieś sprawdzone patenty?

Kup sobie to i masz wszystko gdzieś http://www.mojehobby.pl/products/Track-Colour-Matt.html Używam sam i polecam a tak z innej beczki jakiego specyfiku używać do wykonywania obić na chińskich czołgach bądź radzieckich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

Jak efektownie pomalować gąsienice w czołgu (IIWŚ), pędzlem?

Zawsze wychodzi mi to dość słabo.

Może macie jakieś sprawdzone patenty?

Przeczytaj poradnik KFS-a jaki zamieścił "bożo wpożo" i rób:

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=40&t=55099

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie:):):)

Szukam już trochę czasu schemat malowania tej oto figurki:

http://www.mojehobby.pl/products/Zolnierz-Piechoty-2-Bitwa-Warszawska-1920-Polish-Soldier-1919-1921.html

Wie ktoś może jakie konkretnie numery farb do niej użyć.Głównie chodzi mi o mundur.

Najchętniej pomalował bym ją paletę Vallejo i Army painter, aczkolwiek przyjmę każdą pomoc!

Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skali 1:48 bomby jądrowe robi belcherbits.com.

Mam ich zestawy bomb amerykańskich, jedną użyłem do mojego F-100, możesz obejrzeć.

Nienajgorszy detal, można brać, niestety nie ma w zestawie kalkomanii.

Robią także francuskie bomby atomowe.

Z rosyjskich zetknąłem się tylko z produktem Eduarda, ale nie miałem w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O aerografach i kompresorach jest obszerny i wszystko wyjaśniający wątek - funkcja szukaj nie boli.

 

Powtórzę tylko jak mantrę - mniej modeli na półkę, a zamiast tego porządny/markowy aerograf i sensowny kompresor czyli nie najtańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ja polecam nieprzerwanie Velleman.

Jest rewelacyjna.

 

 

Ja natomiast raczej produkt odradzam. Użytkowałem niecałe 15 miesięcy, intensywnie (nie, nie huśtałem się na niej jak małpa tylko malowałem prawie codziennie)

Sama lampa Vellemana/Perela (Desk Working Lamp) 3x14W daje świetne białe światło, przy którym zarówno dobrze się pracuje jak robi zdjęcia. To jest jej niezaprzeczalna zaleta.

 

Natomiast jej niezaprzeczalną wadę stanowi rama, a konkretnie materiały jakie muszą poradzić sobie z kilkukilogramowym ciężarem tejże lampy. Otóż nie wytrzymują obciążeń, blacha jest zbyt cienka i stalowe śruby powoli aczkolwiek nieubłaganie przechodzą przez nią jak przez masło. Moja dorobiła się pęknięć przy podstawie (bolec mocujący lampę w zacisku), przy górnym pokrętle, przy dolnym bolcu przez co krzywi się niczym wieża w Pizie. Dzisiaj pękło mocowanie rurki z kablem (na śrubie oczywiście) co zmotywowało mnie do napisania tych kilku słów.

 

Nie użytkowałem jej wbrew dołączonej instrukcji. W miarę potrzeb zmieniałem ustawienie i wysokość lampy, tyle.

Napisałem w sprawie gwarancji, zobaczę czy uznają. Jeżeli nie to oprócz olbrzymiej irytacji i żalu pozostaje chyba jedynie zbudowanie własnej ramy. Z tytanu... mam taką prlowską, chyba jeszcze gomułkowską lampę na zwykłe żarówki, można by nią gwoździe wbijać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dopowiem, że korzystałem cały czas z opcji regulacji (do czego ta lampa miała być stworzona). Góra, dół, lewo, prawo. Zwłaszcza do zdjęć. Słowem nic czego nie zabraniała instrukcja. Warto zaglądnąć w miejsca łączeń śrub z ramą, które przenoszą najwięcej obciążeń tj. część od bolca w ścisku do pierwszego pokrętła.

 

Może to faktycznie wada partii, ale jak widzę grubość blachy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Ostatnio zacząłem bawić się w modelarstwo, na swój pierwszy model wybrałem BT-7 1937 Tamiya. Na razie nie mam areografu. Używam podkładu w sprayu Tamyia Primer, farb akrylowych Tamyia i rozcieńczalnika do nich, również Tamiya - X20 Thinner.

 

Napotkałem jednak dość duży problem - po sklejeniu 'wanny' czołgu (przed przygotowaniem kół i gąsienic) zorientowałem się, że wiele elementów (malutkie dźwignie sterujące przednimi kołami, elementy zwieszenia, wnętrze pojazdu) jest mi bardzo ciężko pomalować. Czy wobec tego nie lepiej jest pomalować wszystkie elementy na ramce, jeszcze przed wycięciem? Widziałem że wszyscy modelarze malują model na sam koniec, więc też tak chciałem i bardzo się zawiodłem na efektach.

 

Zamieszczam zdjęcie jak wygląda wspomniana wanna czołgu po pomalowaniu podkładem i farbami Tamyia - od razu wspomnę że już przy nakładaniu podkładu porobiły się nieładne zacieki i nagromadzenia płynu koło wystających elementów i nie wiedziałem jak sobie z nimi poradzić. Proszę o rzucenie okiem na zdjęcie - co robię źle? Jak powinienem to poprawić? Czy to kwestia pędzli?

 

EcF5Mie.jpgPodsumowując, mam dwa pytania:

1. Co zrobiłem źle malując pierwszą warstwę? (rozcieńczyłem farby 1:1 z rozcienczalnikiem)

2. Czy powinienem (malując pędzlami!) pomalować wszystkie elementy przed wycięciem z ramki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.