Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Panowie, polecicie jakąś stronę gdzie znajdę dodatki do cywilnych w 1:24 głównie chodzi o jakieś felgi, najlepiej z poza PL

 

Sporo jest na 1999.co.jp/eng, felgi, stikery, kalki, karbony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wie ktoś czy jakaś firma modelarska produkuje model plastikowy (kartonowy produkuje Orlik) tego oto samolotu---> McDonnell XF-85 Goblin

 

modele plastikowe:

https://www.scalemates.com/search.php?fkSECTION%5B%5D=All&q=McDonnell+XF-85+Goblin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Panowie jakiś czas temu zacząłem pracę przy modelu żaglowca Heller La Sirene. Jest to mój pierwszy tak duży i skomplikowany model. Stąd pytanie, jak mam rozumieć oznaczenia dotyczące olinowania na ponizszym screenie? Na pierwszwszej stronie średnica liny to 0,3 mm ale już na następnej oznaczona jest ona jako 0,9 mm. To jaką w końcu mam tam zastosować? Serdecznie proszę o podpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

9e79df1419b27276.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wstępie napiszę, że jest to mój pierwszy post ale od dłuższego czasu czytam forum i poznaje techniki modelarstwa A więc chodzi o to, że sklejam aktualnie model z Tamiya Nissan Fairlady Z i zrobiłam okropnego babola, z którego nie wiem jak wybrnąć :( Wykonywałam na szybach przednich i bocznych tzw. uszczelki aby wyglądało to jak w prawdziwym samochodzie. Okleiłam tak jak trzeba itd.,ale... farba rozlała mi się pod szybą i wpadłam na "genialny" pomysł, że wyczyszczę go acetonem niestety powierzchnia się zmatowiła i nie wiem jak to teraz uratować :( nie wiem co mnie napadło bo mogłam sprawdzić na niepotrzebnym elemencie no ale cóż stało się. Czy w ogóle da się to jakoś uratować?? Zdenerwowałam się, bo dopieszczam go już drugi miesiąc najlepiej jak umiem i było wszystko super a tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy a więc przepraszam jeśli piszę w złym dziale. Jestem początkujący a więc mam pare pytań odnośnie modelowania. Mianowicie jak to jest z tym podkładem? to musi być jakiś odpowiedni? (nie chodzi mi o kolor), czy może być to zwykły np. czarny spray taki codziennego użytku? dodam, że używam farbek akrylowych Tamiya, oraz proszę o opinię farb Firmy PACTRA, farby akrylowe. Dodam też, że maluję pędzlem.I jeszcze jedno na koniec, jeśli to jakiś specialny podkład to o co pytać w sklepie chemicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... farba rozlała mi się pod szybą i wpadłam na "genialny" pomysł, że wyczyszczę go acetonem niestety powierzchnia się zmatowiła i nie wiem jak to teraz uratować :( nie wiem co mnie napadło bo mogłam sprawdzić na niepotrzebnym elemencie no ale cóż stało się. Czy w ogóle da się to jakoś uratować?? Zdenerwowałam się, bo dopieszczam go już drugi miesiąc najlepiej jak umiem i było wszystko super a tutaj...

Marne szanse, ale spróbuj ratować. Jeśli acetonu nie było dużo, to może "spalenie" szybki jest płytkie. Zacznij od szlifowania papierem ściernym np. 1000 na mocne mokre, czyli dużo wody. Następnie papier ścierny 1500, 2000, 3000 i 5000. Potem już na sucho pasty polerskie. Mogą być Tamiya. Jeśli podczas tych operacji szybka zacznie się łuszczyć lub pojawią się pęknięcia to raczej nic jej nie pomoże.

W przyszłości, gdy farba podleje Ci taśmę, weź wykałaczkę, zaostrz jak dłutko i zeskrob farbę, potem wypoleruj pastą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu pastę polerską do plastiku (polerowałam sobie lampy w aucie) i myślałam, żeby też tym spróbować?? Ale zrobię jak mówisz i dam znać jak poszło Dziękuję za rade Najwyżej Nissan będzie w taniej wersji kabrio bez szyb

Możesz zacząć od tej pasty na próbę, ale zazwyczaj wżery są głębsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skoro jesteśmy przy statka i okrętach to gdzie można kupic lub jak wykonać samemu ładna podstawke pod model 1/350 ? bo oryginalna z plastiku to taka sobie jest. Chodzi mi o podstawke do USS Momsen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.