Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

z cienkopisami czasem jest cienko, gdzieś było nie pamiętam ale robił się jakiś syf, tzn po pomalowaniu wchodziło w reakcję z farbą i robiły sie wzdłuż lini jakieś wykwity z koloru i nie można było tego opanować, co do Molotova jak najbardziej na tak ale do małych dupereli np. lusterka, ramki ,listwy... robiłem próbę z zabezpieczeniem powierzchni od Alclada bezbarwny jest ok nie wchodzi w reakcję ani nic się nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wypolerowałam tą szybę tak jak Marak mi poradził, z góry Ci dziękuję I powiem tak: gdybym miała te wżery na mniejszej powierzchni wyszłoby idealnie ale, że zmatowienie było dosyć rozległe niestety jeszcze trochę to widać. Mam zamiar nie wklejać tej szyby, ale jak to mój chłopak mówi "wklej i patrz na niego codziennie a będziesz pamiętać, aby nie używać takich specyfików" Tak czy inaczej dzięki za pomoc i rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jak się zachowuje Blu-tack po akrylach? Wystarczy 'zmielić' i nie ma problemów z dalszym używaniem?

 

Jakim kolorem mógłbym rozjaśnić Tamiya XF-9 Hull Red? Biały chyba nie zda rezultatu. Lepszy będzie szary? Beżowy? Maluję część denną ORP Podhalanin.

 

Gdzieś widziałem tutoriala jak rozjaśniane było właśnie nie białym tylko albo czymś w rodzaju XF-14 albo czymś lekko 'kremowym' jak np. Vallejo 70.820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się problem przy zmywaniu farby kretem :/ , zawsze udawało mi się zmyć farby humbrol i revell po 10min w gorącej wodzie sama odchodziła , mam model pomalowany tamiya olejną na to bezbarwny również tamiya olejny , model wypolerowany sciagnięta pierwsza warstwa wacikiem z rozpuszczalnikiem włożone do gorącej wody z kretem i nic ... nawet kawałeczek farby nie odszedł próbowałem później płynem hamulcowym i też bardzo ciężko, następna kąpiel w krecie i znowu nic ,ma ktoś jakiś pomysł ? pienił się jak zawsze i zeżarł chrom z wyprasek a modelu nie ruszył , to samo płynem do udrażniania rur z lidla. Czym zmyć tą farbę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po namowie przez bardziej doświadczonego kolegę chce przejść z pędzla na aero. Trochę o tym czytałem jednakże mam mieszane uczucia co do wyboru kompresora. Ostatnio trafiła mi się opcja odkupienia tego oto sprzętu. I teraz pytanie do Was. Czy warto inwestować w ten sprzęt:

 

http://pl.tinypic.com/r/34qvi9c/9

 

Szukałem jakiś informacji na temat tego modelu. Dystrybutor Magma polska. Nigdzie jednak nie doszukałem informacji co to za model a tym bardziej nie znalazłem żadnych opinii. Co sądzicie koledzy i koleżanki o tym urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Klasyczny chińczyk, jak malujesz mało w zupełności wystarczy, jeśli planujesz "orać" aero po kilka godzin pewnie nie da rady ;)

Sam używam, mało maluję (co prawda modele w 1/35) dla świętego spokoju dodałem chłodzenie głowicy (2 wentylatory z kompa) używam kila lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po namowie przez bardziej doświadczonego kolegę chce przejść z pędzla na aero. Trochę o tym czytałem jednakże mam mieszane uczucia co do wyboru kompresora. Ostatnio trafiła mi się opcja odkupienia tego oto sprzętu. I teraz pytanie do Was. Czy warto inwestować w ten sprzęt:

 

http://pl.tinypic.com/r/34qvi9c/9

 

Szukałem jakiś informacji na temat tego modelu. Dystrybutor Magma polska. Nigdzie jednak nie doszukałem informacji co to za model a tym bardziej nie znalazłem żadnych opinii. Co sądzicie koledzy i koleżanki o tym urządzeniu.

mam taki jest ok do krótkich prac bo się nagrzewa i zdecydowanie głośniej zaczyna pracować, ja stawiam obok niego wentylator przez co pozwala na dłuższą pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po namowie przez bardziej doświadczonego kolegę chce przejść z pędzla na aero. Trochę o tym czytałem jednakże mam mieszane uczucia co do wyboru kompresora. Ostatnio trafiła mi się opcja odkupienia tego oto sprzętu. I teraz pytanie do Was. Czy warto inwestować w ten sprzęt:

 

http://pl.tinypic.com/r/34qvi9c/9

 

Szukałem jakiś informacji na temat tego modelu. Dystrybutor Magma polska. Nigdzie jednak nie doszukałem informacji co to za model a tym bardziej nie znalazłem żadnych opinii. Co sądzicie koledzy i koleżanki o tym urządzeniu.

mam taki jest ok do krótkich prac bo się nagrzewa i zdecydowanie głośniej zaczyna pracować, ja stawiam obok niego wentylator przez co pozwala na dłuższą pracę

 

Jak mam rozumieć "do krótkich prac"? Do maks godzinnego malowania się nada?

 

 

Klasyczny chińczyk, jak malujesz mało w zupełności wystarczy, jeśli planujesz "orać" aero po kilka godzin pewnie nie da rady ;)

Sam używam, mało maluję (co prawda modele w 1/35) dla świętego spokoju dodałem chłodzenie głowicy (2 wentylatory z kompa) używam kila lat.

 

Maluje nie dużo, w sumie dopiero się w to wkręcam. Maks myślę, że godzina dziennie a w tygodniu nie dłużej niż 3-4 w sumie. Z powodu braku wystarczającej ilości czasu niestety. Mam go do kupienia wraz z "chińskim" aero za lekko ponad 200 zł. Myślę, że to chyba uczciwa opcja?

 

EDIT: W jaki sposób zasilasz dodatkowe wentylatory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po namowie przez bardziej doświadczonego kolegę chce przejść z pędzla na aero. Trochę o tym czytałem jednakże mam mieszane uczucia co do wyboru kompresora. Ostatnio trafiła mi się opcja odkupienia tego oto sprzętu. I teraz pytanie do Was. Czy warto inwestować w ten sprzęt:

 

http://pl.tinypic.com/r/34qvi9c/9

 

Szukałem jakiś informacji na temat tego modelu. Dystrybutor Magma polska. Nigdzie jednak nie doszukałem informacji co to za model a tym bardziej nie znalazłem żadnych opinii. Co sądzicie koledzy i koleżanki o tym urządzeniu.

mam taki jest ok do krótkich prac bo się nagrzewa i zdecydowanie głośniej zaczyna pracować, ja stawiam obok niego wentylator przez co pozwala na dłuższą pracę

 

Jak mam rozumieć "do krótkich prac"? Do maks godzinnego malowania się nada?

 

 

Klasyczny chińczyk, jak malujesz mało w zupełności wystarczy, jeśli planujesz "orać" aero po kilka godzin pewnie nie da rady ;)

Sam używam, mało maluję (co prawda modele w 1/35) dla świętego spokoju dodałem chłodzenie głowicy (2 wentylatory z kompa) używam kila lat.

 

Maluje nie dużo, w sumie dopiero się w to wkręcam. Maks myślę, że godzina dziennie a w tygodniu nie dłużej niż 3-4 w sumie. Z powodu braku wystarczającej ilości czasu niestety. Mam go do kupienia wraz z "chińskim" aero za lekko ponad 200 zł. Myślę, że to chyba uczciwa opcja?

 

EDIT: W jaki sposób zasilasz dodatkowe wentylatory ?

 

wg mnie ciągłe malowanie nim godzinę bez dodatkowych wentylatorów oznaczało by zatarcie/uszkodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam

 

Od jakiegoś czasu przeglądam forum, wasze poradniki są rewelacyjne i jak na razie znajdowałem odpowiedzi na wszelkie nurtujące mnie pytania. Przytrafił mi się jednak wypadek i potrzebuję rady.

Podczas zmywania starej farby z Bf109 1:72 odpadło mi śmigło. Prawdopodobnie było już nadwyrężone a ja za mocno docisnąłem pędzelek przy szorowaniu. Efekt jest taki, że śmigło po kąpieli zostało w miednicy a ośka wesoło grzechocze wewnątrz kadłuba. Jak wiadomo, cały sklejony element montuje się przy składaniu kadłuba, ale co zrobić kiedy wszystko jest już sklejone? Czy istnieje sposób na zamontowanie śmigła tak, żeby wciąż mogło się obracać, czy pozostaje mi już tylko dorobić nową ośkę i wkleić na stałe?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że śmigło całe (kołpak+łopaty+podstawa)? Jeśli tak, to dorób nową ośkę (w miarę cienką), nawierć otwór w podstawie śmigła i wklej ośkę. Następnie dopasuj tulejkę - łożysko, w którym będzie pracować ośka. Nałóż tulejkę i zablokuj ośkę z drugiej strony (poprzez zagrzanie lub doklejenie stopki). Zrób otwór w kadłubie o średnicy tulejki. Wklej przygotowany zespół śmigła, i ... Gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor,

 

mam pytanie dotyczace polskich shermanow. Mianowice mam mozliwosc kupienia shermana firmy Asuka "French M4A2 Romilly". Czy mozna z takiego zrobic "Polaka"?

 

Pozdrawiam i dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor,

 

mam pytanie dotyczace polskich shermanow. Mianowice mam mozliwosc kupienia shermana firmy Asuka "French M4A2 Romilly". Czy mozna z takiego zrobic "Polaka"?

 

Pozdrawiam i dziekuje

 

Myślę, ża jakiegoś z Włoch da się zrobić.

Asuka to najlepsze Shermany na rynku i ja jeszcze fajniejszych modeli nie składałem - zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.