Skocz do zawartości

Spaprane malowanie pokładu


drakonia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po wielu latach postanowiłem wrócić do modelarstwa. Wcześniejsze modele to było sklejenie i odłożenie na półkę, bez malowania. Dlatego tym razem postanowiłem nieco bardziej się "przyłożyć". Po wnikliwym przejrzeniu forum zakupiłem pędzle, farby i kilka innych narzędzi - nawet nie miałem pojęcia, że sprawy chemii tak mocno poszły do przodu (ostatnio sklejałem jakieś 15 lat temu).

Otóż wydarzyła się taka rzecz: mam model Gorch Focka, 1:350 Revella. Przeszlifowałem, usunąłem zbędne śmieci i zabrałem się za malowanie pokładu. I kupka. Nie wiem, czy za mało rozcieńczyłem farbę (na to wygląda), czy coś innego źle robię, ale wyszło mi coś takiego (zacieki, ciemniejsze miejsca, gdzie chyba poszło za dużo farby):

 

przed.th.jpg

 

Najpierw miałem nadzieję, że jak trochę przyschnie, będzie lepiej, ale nie. Więc postanowiłem zrobić mały "myk" i zanim farba zupełnie wyschła, pobawiłem się z tym pokładem. Starłem trochę farby, a "efekt" jest taki. Trochę mi to przypomina stare, sterane deski pokładowe, ale zastanawiam się, co Wy na to powiecie. Czy można to tak zostawić czy lepiej jednak zmyć farbę (kret, cleanlux, cokolwiek) i zaczynać od nowa?

 

Pokład po ścieraniu wygląda tak:

 

41244568.th.jpg

 

po1p.th.jpg

 

Farba to Revell, rozcieńczana benzyną lakową. Malowane pędzlem płaskim 3 Italeri.

 

Sorry za niską jakość zdjęć, ale były robione telefonem...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

heh przypadkiem wyszedł Ci ciekawy efekt . Zostaw to może tak jak jest ale pobaw się jeszcze cieniutkim pendzelkiem i różnymi odcieniami farby bazowej (rozjaśnione, przyciemnione) - wyretuszuj niektóre miejsca tak by pokład sprawiał wrażenie faktycznie deskowanego. Sporo już pisaliśmy na temat malowania pokładu w różnych relacjach okrętów 1/350 - poczytaj sobie o metodach

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z Piter-em.

Efekt na pierwszej fotce był świetny i nie jeden początkujący stoczniowiec chciałby taki efekt uzyskać. Po przetarciu też nie jest najgorzej. Zrób korekte jaka proponuje Pitrr i bedzie cacy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Witam wszystkim te zdjęcia pokładu pokazał drakonia już są nie aktywne z miłą chęcią bym się nim przyjrzał. Jestem początkującym modelarzem i kupiłem sobie missouri revell 1:350 i właśnie bym chciał uzyskać realistycznego pokładu w jaki sposób mam wyeksponować deski ? proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.