Skocz do zawartości

Instrukcje do modeli (wszystko co ich dotyczy)...


Mierzu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...
  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 9 months later...

Witam

Niedawno otrzymałem od znajomego model czołgu firmy "LEE" z 1999 roku.

Chołg challenger main british battle tank. Skala 1:35.

Problem jest taki że brakuje w modelu instrukcjii i tu mam proźbę do każdego zajmującego się pancerką. Czy mógłby mi ktoś podesłać instrukcję do tego modelu lub chociaż zamiennik jakiejś innej firmy tego czołgu. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam afruch.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam! Mam nietypowe pytanie. W instrukcjach modeli Trumpetera pojawiają się prosto zdawać by się mogło wyrazy: Przy niektórych częściach pokazana jest część D 14 ( dajmy na to lufa) i napis evening lub morning nr częśći np D 12 ( i też jest tu lufa innego typu). Ja to rozumuję w ten sposób, że można dać inną część, ale czy evening ma oznaczać wersję późniejszą ( chyba powinno być napisane late) a morning ( wcześniejszą czyli early?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tu calkiem nowy, choc forum czytam od jakiegos czasu. Po wieloletniej przerwie wrocilem do modelarstwa (ponad 25 lat przerwy) i od razu natknalem sie na rafy

Otoz postanowilem zaczac z grubej rury i zakupilem Hooda 1/700 Trumpetera. Do tego sprowadzilem sobie blaszki FlyHawka, caly zestaw "super detail".

Wszystko pieknie i ladnie ale... ale nie rozumiem instrukcji. I to do tego obrazkowej!

Inkryminowany fragment wyglada tak:

Instrukcja.jpg

Przyznaje z duzym wstydem, ze nie bardzo wiem co i jak, stad moja prosba o pomoc. Nie rozumiem jak mam zagiac czesc "c" i jak to domontowac do czesci G4. Niestety instrukcja nie zawiera zadnych opisow ani rysunkow gotowych czesci. Szukalem na sieci Hooda ale nie potrafie znalezc interesujacego mnie fargmentu okretu - ani modelu ani "autentyku". Wg instrukcji czesc G4 ma byc zamontowana na dziobie. Nie mam tez pewnosci czy czesc "b" zagiac o 90 czy 180 stopni do czesci "a". Krotko mowiac utknalem na samym poczatku .

Z gory dziekuje za pomoc.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Po pierwsze "primo" to witam cię na pokładzie . Świetnie, że powróciłeś do tego pasjonującego hobby, a że natrafiłeś na rafy to nic nowego , każdy z nas niemalże co tydzień napotyka na takowe

 

Po drugie "primo" - jeśli chodzi o sposób zaginania to myślę, że fragment "b" kładziesz na "a", na tę czarną część, a potem na to czyli na "b" kładziesz "c".

 

Po trzecie "primo" to mam wątpliwość, czy faktycznie ten element ma być przymocowany w miejscu, które pokazuje "d" - jak na mnie "a,b,c" to jakaś pokrywa a "d" to po prostu wielobloczek na żurawiku... Zobaczymy co inni powiedzą.

 

Kolejna rzecz to to, że obrazek nie otwiera się - proponuje, póki jeszcze jest czas i nie wystartowałeś poważnie z osadzaniem zdjęć na serwerze, skorzystaj z photobucket.com - to naprawdę świetny serwer i nie robi problemów jak wiele innych szczególnie serwowanych przez polskich dystrybutorów.

 

Życzę powodzenia w dalszej walce - wal jak w dym z każdym pytaniem - w miarę możliwości każdy ci tu pomoże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

to wygląda na dwustronne pokrywy, które możesz zrobić otwarte - wtedy masz rysunek z dwóch stron

część składasz na płasko, wpierw o 180 stopni c do b i masz dwustronną pokrywę, potem ab o 180 stopni do a czyli obrzeża włazu i masz zamknięty właz (jeśli robisz otwarty właz to ab o 90 stopni do a)

 

pokrywę c równie dobrze możesz przyleić od razu do a (c rysunkiem na zewnątrz) pozbywając się zbędnego b (jeśli chcesz robić zamknięte)

 

EDIT: Marcin był szybszy a dopiero teraz zauważyłem, że jest też i d, możesz pokazać w którym miejscu i jak są mocowane żurawiki do pokładu?

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze "primo" to witam cię na pokładzie . Świetnie, że powróciłeś do tego pasjonującego hobby, a że natrafiłeś na rafy to nic nowego , każdy z nas niemalże co tydzień napotyka na takowe

 

/...../

 

Kolejna rzecz to to, że obrazek nie otwiera się - proponuje, póki jeszcze jest czas i nie wystartowałeś poważnie z osadzaniem zdjęć na serwerze, skorzystaj z photobucket.com - to naprawdę świetny serwer i nie robi problemów jak wiele innych szczególnie serwowanych przez polskich dystrybutorów.

 

Życzę powodzenia w dalszej walce - wal jak w dym z każdym pytaniem - w miarę możliwości każdy ci tu pomoże

 

 

Dzieki za mile slowa

Fotka juz jest na photobucketcie i powinno byc ok.

A co do powrotow. Jakis czas temu wrocilem do dlubania i znowu bardzo mi sie podoba. Na razie "zaliczylem" figurke XVI-wiecznego woja, a ze malowanie wyszlo jako-tako, uznalem, ze mam jeszcze szanse.

Na razie przezywam wszystkie rozterki poczatkujacego modelarza - jeszcze nie wiem przy jakiej skali sie opowiedziec, co tak naprawde robic itd. Poki co mam Hooda, Nagato (tez 1/700 plus blaszki LionRoar) ale na polce lezy tez Yukikaze w 1/350. Dodatkowo mam dylemat - do linii wodnej czy tez nie... Leza jeszcze u mnie starutenkie modele "water line" ... matchboxa - pewnie wykorzystam je do nauki malowania aero, bo pedzlem idzie mi ok.

EDIT: Marcin był szybszy a dopiero teraz zauważyłem, że jest też i d, możesz pokazać w którym miejscu i jak są mocowane żurawiki do pokładu?

No z tym tez jest problem, bo instrukcja nie pokazuje jak ma byc zurawik instalowany, a tylko miejsce - na srodku dziobu (czesc g4+g1) pomiedzy lancuchami kotwicznymi. Poza tym ten zurawik jest jakis... dziwny, bo nie wiem jak go przymocowac do pokladu ( z instrukcji wynika, ze nie ma byc zaginany ). Inne zurawiki ( tego G4 sa 3 szt. ) sa ok i instrukcja jest bardziej zrozumiala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powyższego rysunku wynika, że żurawik ma być przełożony przez ucho na obrzeżu, przejrzałem anatomy Hooda ale dalej nie jestem nic mądrzejszy, zastanawiam się czy skoro na dziobie to nie powinny być krótsze

 

przydałby się "ktoś od Hooda" tylko szkoda, że chłopaki tak szybko przerzuciły posty do tego tematu, zmalała szansa że zajrzy tu* ktoś obeznany z zagadnieniem

 

EDIT: tu masz rysunek takiego włazu wraz z gniazdem do mocowania żurawika (1), w 1:700 jest to oczywiście mocno uproszczone ale idea ta sama

 

th_aosh.jpg

/źr. Anatomy of the ship - Hood/

 

Jędrek

*sam bym raczej nie zajrzał, zdążyłem napisać widząc Twój post jeszcze "w okrętach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mrqs . Podobnie jak Ty tez wrocilem do modeli po 2paru latach . Tak sie szczesliwie zlozylo , ze zamowilem z miesiac temu HMS Hood 1:400 Airfixa . Na dniach powinien byc . Troche moze firma nie najwyzszych lotow , ale nic to .Nie mam jeszcze relacji z aktualnego modelu ( wstydze sie ) . Bardzo mnie zainteresowal twoj model . Przy okazji wyszlo by fajne porownanie firm i skal . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.