Skocz do zawartości

Pasta polerska Tamiya


kamilex5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym się dowiedzieć czegoś na temat pasty polerskiej. Na stronie której robię zakupy znalazłem 3 pasty polerskie firmy Tamiya. Na jednej z nich pisze że jest ona do początkowego polerowania na drugiej, że do końcowego, a na kolejnej pisze po prostu tylko "Pasta polerska". Są to te trzy pasty:

1) http://www.exito.sklep.pl/pl/p/TAMIYA-87068-Compound-Coarse/5157

2) http://www.exito.sklep.pl/pl/p/TAMIYA-87070-Compound-Finish/5156

3) http://www.exito.sklep.pl/pl/p/TAMIYA-87069-Compound-Fine/5155

 

Chciał bym się dowiedzieć, czy jak bym miał kupować taką pastę, to musiałbym kupić te dwie ( do początkowego i końcowego polerowania), czy starczyła by ta jedna. Co prawda nigdy nie bawiłem się w polerowanie, a chciał bym zacząć i liczył bym na jeszcze małą podpowiedz, jaką najlepiej szmatką polerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność jest taka: 1 - coarse, 2 - fine, 3 - finish. Coarse usuwa rysy po papierze 2500, które są za głębokie dla past fine i finish. Po Coarse powierzchnia jest matowa. Fine daje już błysk, ale słaby i nieciekawy. Dopiero finish daje prawdziwy błysk. Jeśli pominiesz coarse, to uzyskasz ładny błysk, ale będą widoczne rysy (a na bardzo błyszczącej powierzchni widać każdą ryskę). Jeśli pominiesz fine, to zapolerujesz się na śmierć, a nie będzie dobrze. Jeśli pominiesz finish to tak na prawdę nie uzyskasz powierzchni błyszczącej. Dla najlepszych efektów trzeba kupić wszystkie. Ja poleruję kuchennym ręcznikiem papierowym. Przykładowy efekt zastosowania wszystkich trzech:

sh105421.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Hej powiedzcie mi czy polerka wszystkimi 3-ma pastami obejmuję też stricte "okna" w elemencie imitującym owiewkę czy tylko "ramy", "łączenia" między nimi. Chodzi mi o to czy któraś z past nie zmatowi mi fragmentów które są "szybami".

Druga sprawa-zdarza mi się, że po zdjęciu masek (czy to z taśmy tamiya, czy też jakiś dedykowanych do danego zestawu) szybki są bardzo brudne. Prawdopodobnie jest to pozostałość po kleju od masek, czym czyścić, jeśli osłona kabiny jest już przyklejona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.