Skocz do zawartości

Problem z farbami


errol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przeglądałem sobie sklep z artykułami dla modelarzy i trafiłem na info odnośnie farb emaliowych Revella i aerografu:

Te farby czasem bardzo dziwnie zachowują się na powierzchni modelu np. z aerografu farby Revella tworzą tzw"piasek" czyli chropowatą powierzchnie.

Mam auto Revella do pomalowania i producent podaje numery farbek. Nie wiem czy są to emaliowe czy akrylowe, ale chcę malować z aero. Moje pytanie brzmi, co mam zrobić aby uniknąć chropowatej powierzchni na aucie, które ma lśnić? Kupić zamienne farby Humbrola a może coś innego?

Pomóżcie proszę, bo na dniach będę dokonywał zakupu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki za przelicznik, ostatnie 20min spędziłem szukając jakiegoś dobrego padło na Pactrę, bo jest tańsza od Gunze i to sporo, nie wspominając już o Mirage-Hobby. Muszę kupić 20 rodzajów farb, każda razy parę złotych + aero + reszta chemii i narzędzi... wychodzi spora kasa :/

ale koniec końców jeśli pomaluję Pactrą a potem dam lakier, to będę zadowolony, prawda?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, na pewno masz rację, ale to wychodzi mi 200zł ekstra. Stety niestety na mój pierwszy model położę Pactrę. Nie powinno być źle

 

A i jeszcze jedno, Revell 99 to "aluminium metaliczny" a Pactra to "aluminium matowy". Rozumiem, że to tylko nazwy a efekt obu farb jest prawie identyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emalie tez nie schna super błyskawicznie ,pamietam czasy kiedy nie było żadnych farb modelarskich i kilka modeli pomalowałem własnie olejami rozcienczonymi w benzynie ekstrakcyjnej co prawda pedzlem ale aero tez nie będzie problemu ,krycie jasne ze nie jest takie jak akryli ale da sie to zrobic

 

dzieki za wyjasnienie róznic pomiedzy alejnymi a emaliami

 

o gunze nie rozmawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić 20 rodzajów farb. (...) Stety niestety na mój pierwszy model położę Pactrę.

Jak kupisz 20 słoiczków, to na następne modele też położysz Pactrę...

 

Ale koniec końców jeśli pomaluję Pactrą a potem dam lakier, to będę zadowolony, prawda?

Absolutnie nie da to tego samego efektu. Chyba, że będziesz w międzyczasie polerował papierem ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podczepię się pod temat aby nie zakładać nowego. Koledzy zachwalali w poprzednich postach farby gunze. Mam z nimi taki problem - słoiczki nie otwierane ok. 1,5 roku spowodowały "zastygnięcie" ale nie wyschnięcie zawartości. Czy istnieje jakaś metoda aby reanimować te farbki ? Zaznaczam, że posiadam dedykowany thinner mr. color.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dedykowanym rozcieńczalniku domniemywam że to seria C - mam też kilka takich słoiczków (jeszcze ze starą zakrętką-nie płaską tylko z uchwytem pomagającym w odkręcaniu) - dokładnie zachodzi to samo zjawisko w słoiczku masz ok połowę zawartości konsytecją przypominajacą gęstą smołę - ja rozcieńczyłem Mr.Color Living Thiner (taki tylkot mam) i nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dedykowanym rozcieńczalniku domniemywam że to seria C - mam też kilka takich słoiczków (jeszcze ze starą zakrętką-nie płaską tylko z uchwytem pomagającym w odkręcaniu) - dokładnie zachodzi to samo zjawisko w słoiczku masz ok połowę zawartości konsytecją przypominajacą gęstą smołę - ja rozcieńczyłem Mr.Color Living Thiner (taki tylkot mam) i nie ma problemu

 

Też mam ze starą zakrętką, jednakże zawsze gdy chcę ją odkręcić to uchwyt mi nie pomaga ale przeszkadza otwarcie, szczególnie jeśli jest zaschnięty farbką... :P

Mówisz, żeby poprostu wlać do środka pewną ilość thinnera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - do poziomu jaki 'mniej więcej' kiedyś zajmowała farba pierwotnie - i rozmieszać - ja to robię mieszadełkiem elektrycznym - moja farba po reanimacji zachowuje się normalnie nie ma grudek i kryje ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.