Skocz do zawartości

Szlifierka - dla modelarza.


pedzelek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do proxona 50EF (tego z uchwytem wiertarskim) można zamocować wałek giętki z uchwytami samozaciskowymi?

Chodzi mi głównie o to aby mieć i futerko i zaciski. Zaciski są bardziej precyzyjne ale futerko bardziej funkconalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do proxona 50EF (tego z uchwytem wiertarskim) można zamocować wałek giętki z uchwytami samozaciskowymi?

Chodzi mi głównie o to aby mieć i futerko i zaciski. Zaciski są bardziej precyzyjne ale futerko bardziej funkconalne.

 

Można. Sam korzystam z takiego zestawu. Na Proxxonie mam uchwyt wiertarski a na wałku giętkim uchwyt przystosowany do zacisków. Oryginalnie na wałku był też uchwyt wiertarski, ale dokupiłem sobie komplet zacisków z uchwytem. Ze swojej strony polecam jeszcze pedał nożny i uchwyt montowany do biurka, na którym można powiesić Proxxona.

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=89&t=58223&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Zdecydowanie osobno.

Jeśli chodzi o wiertła, to polecam tego sprzedawcę i jego wiertła, wchodzą w plastik jak w masło, są bardzo wygodne także do wiercenia ręcznego.

http://allegro.pl/wiertlo-wiertla-vhm-weglikowe-pcb-frezarka-cnc-i5098864638.html

 

Co do frezowania i szlifowania, to warto dobrać odpowiednie frezy do konkretnych zadań, wtedy warto kupić wszystko np. u jednego sprzedawcy na Allegro, żeby oszczędzić na transporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie. nabyłem ten cud techniki - model Micromot 50/E, podłączyłem do akumulatora 12V, przekręciłem pokrętło i kręci się. Problem w tym że zawsze z taką samą prędkością. Czy pokrętło jest na 20 czy na 5 - dźwięk wydawany przez silnik jest taki sam. Czy to normalne? Bo mi się wydaje, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne, jeśli podłączasz Micromot do zwykłego zasilacza. Narzedzia Micromot, żeby regulacja działała, potrzebują zasilacza Proxxon NG 5/E lub NG 2/E lub NG 2/S. Wszystkie są kompatybilne.

Alternatywnie można kupić Proxxona z regulacją, zasilanego z 230V, a nie 12V.

Edytowane przez karambolis8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2019 o 09:48, karambolis8 napisał:

 

Alternatywnie można kupić Proxxona z regulacją, zasilanego z 230V, a nie 12V.

Miałem takiego swojego pierwszego proxxona. Wszystko fajnie ale to jest cholernie ciężkie. 220V robi swoje. do modelarstwa plastikowozywicznego nie polecam. Ale jakby ktoś coś robił w metalu to bardzo w porządku sprzęt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karambolis8, jaką masz na myśli wkrętarkę, bo FBS240E waży 460g, a micromot 50E - 230g.  Jest fajny Micromot 230/E, ważący 270g, ale jego obroty zaczynają się od 6500 i kosztuje 350zł, więc w zasadzie tyle, co 50E z zasilaczem...  FBS240E wydaje się być fajną opcją do powieszenia i robienia za pomocą rękawa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, karambolis8 napisał:

Nie wiem jaki ty miałeś model, ale mój FBS240E jest lżejszy od wkrętarki i nie używa się go jakoś zauważalnie inaczej niż wersji 12V.

Wiertarko - frezarka przemysłowa IBS/E Micromot Proxxon 28481 tej twojej jak kupowałem ponad 10 lat temu to chyba jeszcze nie było, przynajmniej jej nie pamiętam.  Waga 500 gram, czyli niewiele więcej niz ta twoja. Silnik na 230 V jest dużo większy i cięższy, widac po masach, te na 12V ważą ~ 1/4 kg te sieciowe są dwa razy cięższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki rękaw jest świetnym rozwiązaniem "ekonomicznym" dla szukających precyzyjnego urządzenia. Przez jakiś czas miałem taki rękawik wpięty do zwykłego, tyle że regulowanego "chińczyka" i działało to doskonale. Jedynie to, że ten chińczyk rzęził, warczał i buczał było niekomfortowe, ale na drugim końcu to nie miało znaczenia :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2016 o 11:17, Gość Atlis napisał:

Odnosząc się do posta Solo - jako tańszą alternatywę do Flash Sanderów można w Polsce kupić takie oto diamentowe frezy firmy Motyl.PRO (W110 i W55):

Ich ziarnistość jest na oko zbliżona do sanderów Rough i Medium, co do obróbki wystarcza. Szlifowane miejsce wystarczy przetrzeć TET i jest gładko.

Ja zamówiłem właśnie wiertła/frezy Motyl PRO: W39, W42, W107, W110, W112 - wydaje mi się, że powinny się sprawdzić dla modelarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifierka LUND , w moim miejscu pracy posługujemy się takim sprzętem rozprowadzanym przez firmę TOYA. Pracuje przy obróbce aluminium i daje radę a że jest tani ok 100zł. to jak kiedyś nawali bierze się drugi .Mój szef zamówił całe pudło tych elektronarzędzi ,porozmawiałem i mam !

d8d53c456a7c942a.jpg

 

 

0fd79df5d7d3c299.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odkopię temat - czy możecie polecić jakieś końcówki do Proxxona/Dremela które nadawałyby się do szlifowania plastiku? Chodzi mi o ekwiwalent ręcznego szlifowania papierem 800/1000, np  łączenia połówek kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.