Skocz do zawartości

Dobry podkład?


Zaja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ten podkład może być? Jak akrylowe farbki będą się na nim trzymać? Pierwszy raz chce pomalować model takim podkładem

 

file:///C:/Users/ziajoki/Desktop/DSCN8526.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ;)

 

To moze inaczej bo nie chce mi sie kombinować

Podkład to Dupli Color Car's antykorozyjny,kolor: Rallye lack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tego robić bo myślałem,że to jakiś program który trzeba ściągać,a zależało mi na szybkiej odpowiedzi. Mój błąd

 

VXXOvll.jpg

Pomożecie teraz panowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie teraz panowie??

Obawiam się, że zaszło drobne nieporozumienie.

Twoja definicja „pomożecie" różni się od tej, którą rozumie większość tu obecnych.

Teraz ja pozwolę sobie zadać Tobie pytanie: Jak sądzisz? Czy łatwiej będzie zrozumieć przyjętą tutaj wykładnię, czy zmusić wspomnianą większość do przyjęcia twojego punktu widzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie teraz panowie??

Teraz ja pozwolę sobie zadać Tobie pytanie: Jak sądzisz? Czy łatwiej będzie zrozumieć przyjętą tutaj wykładnię, czy zmusić wspomnianą większość do przyjęcia twojego punktu widzenia?

 

Nikogo nie zmuszam do przyjęcia mojego punktu widzenia.Pomyliłem się i naprawiłem błąd,nigdy tego nie robiłem,no ale na następny raz bede wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego ma być ten podkład? Jak do samochodu, to pomyliłeś fora - motoryzacyjne to nie tutaj.

 

Do modeli plastikowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z kolegami zgodzę, bo zużyłem już kilkanaście podkładów samochodowych i pomimo licznych wad mają jedną konkretną zaletę - cenę.

Ponieważ jednak nie wszystkie są dobre, to proponuję na początek kupić surfacer w butli. Będziesz miał potem porównanie.

Poza tym, w moim przypadku, jak mi podkład nie pasuje do modeli to mogę go zużyć gdzie indziej i nie jest to wyrzucony pieniądz.

Moje konkretne doświadczenie to takie:

a) podkład musi być akrylowy szybkoschnący

b) na Dupli Color się naciąłem, ale niektórzy chwalą tę firmę.

c) każdy kupiony podkład musisz dokładnie przetestować - niektóre żrą się z bardziej agresywnymi farbami (np typu Gunze "C").

d) jeśli podkład gryzie się z farbami - nie musisz go od razu wyrzucać - pomiędzy podkład a farbę daj warstwę sidoluxu.

e) kupuj raczej w sklepach motoryzacyjnych, a nie hipermarketach.

f) podkład samochodowy - z racji większego ciśnienia i wydajności nie nadaje się do skomplikowanych zakamarków - bo pozalewasz wszystko.

g) mój sprawdzony podkład to z firmy "Car-Rep". Kładzie się niewiele gorzej od surfacera. Niestety sklep w którym kupowałem przeszedł na lakiery firmy "Spraila" które samochodziarze bardziej chwalą, a dla mnie to porażka - grube ziarno, mocno zalewa.

Reasumując, da się w ten sposób zaoszczędzić parę złotych, ale trzeba liczyć się z zabawą i niejednokrotnie rozczarowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam produktu:

https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/auto-i-garaz/akcesoria-naprawcze/grunt-auto-fit-spray-400-ml-szary.html#product

kupiony w castoramie za 22 zł. Tworzy cienką warstwę i nie zalewa szczegółów. Jedyną wada jest bardzo nieprzyjemny zapach i psikam nim na zewnątrz. Co do reakcji z farbami to używam akryli firm tamiya, pactra i Humbrol i nie zauważyłem jakiejś negatywnej reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

d) jeśli podkład gryzie się z farbami - nie musisz go od razu wyrzucać - pomiędzy podkład a farbę daj warstwę sidoluxu.

Z tego punktu wynika, że równie dobrze będzie, jak zamiast podkładu prysnę model samym sidoluxem i na to położę farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d) jeśli podkład gryzie się z farbami - nie musisz go od razu wyrzucać - pomiędzy podkład a farbę daj warstwę sidoluxu.

Z tego punktu wynika, że równie dobrze będzie, jak zamiast podkładu prysnę model samym sidoluxem i na to położę farbę.

Nie wiem skąd taki wniosek. Ja podkład stosuję w dwóch celach: 1. główny - wychwycenie błędów, 2. poprawa przyczepności do plastiku.

Sidolux nie ma żadnej z tych cech. Natomiast w niczym nie przeszkadza między warstwami. Ale zakładam, że jest to w zasadzie ostateczność, a nie zalecane działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.