Skocz do zawartości

"Dioramy Kulowe'' lub ''Akwariowe''- Czy to realne?


Marcin94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych forumowiczów!!

 

Mam taka ciekawą sprawę . A mianowicie po przypadkowym obejrzeniu najnowszej reklamy piwa Żywiec(tam jest taka krótka scena gdzie jest ''kula akwariowa'' a w niej miasteczko z fabryką z kominem) zacząłem się zastanawiać czy coś takiego jest możliwe do wykonania nie tylko z ''kulą'' ale tez z akwarium? (co prawda dioramy to jeszcze ale podkreślam JESZCZE nie mój ''Level'' ale mam nadzieje ze niedługo się to zmieni i zacznę coś takiego robić bo mam przecież jak już wczesniej pisałem do zrobienia IJN Hyugę z Hasegawy 1/700 bez pełnego dna(do linii wodnej) i muszę coś z tym zrobić) . Bardzo proszę o włączenie się do dyskusji bo jestem bardzo ciekaw opinii . Pozdrawiam

 

P.S. Pytałem z ciekawości. Nie mam zamiaru robić takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jawkers:

 

My się chyba nie zrozumieliśmy. Chodziło mi żeby kula służyła jako ozdoba(tak jak w przypadku plastikowych modeli) a nie żeby tam później wpuszczać żywe zwierzęta np. ryby czy żółwie, jaszczurki, traszki itp. bo na rynku modelarskim w większości jest taka chemia ze by po tym te zwierzęta ''padły'' ''wtrymi ga''. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bordawski

 

NIE! Chodzi mi o to czy da się zrobić dioramę wewnątrz akwarium lub wewnątrz szklanej kuli jak w tej reklamie jest zrobione (widziałeś już ją? ). Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w temacie sposobu prezentacji dioramy to masz pole działania ograniczone tylko swoimi umiejętnościami. Skoro można robić dioramy na kamieniach, konarach, w hełmach czy butelkach to można i w kuli. widziałem nawet minidioramy w pudełkach po zapałkach i też dawały radę. Kula ma ten plus, że ma stosunkowo dużo kubaturę i daje możliwość wykorzystania większej głębi dioramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej z reklamy żywiec wrzucić zdjęcie.

Chodzi Ci czy można umieścić dioramę w kuli z wąskim wejściem. A diorama szersza.

Ja tego nie wiem. To pytanie może do szklarza. Bo najpierw diorama , później kula.

Może ktoś bardziej kompetentny pomoże.

 

365b4c60d086f4d7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pomidor:

 

Tak sądzisz? Pokaz mi jak możesz tak z ciekawości jak wyglądają dioramy w kamieniach, konarach, hełmach i minidioramy w pudełkach po zapałkach (w butelkach to znam bo są statki) . To jak się robi takie dioramy dokładnie? Pozdro

 

 

Do pedzelek

 

Właśnie miałem zamiar spróbować wrzucić na forum tą reklamę ale mnie ubiegłeś. Co do dioramy to rozumiem, ok. Pozdro

 

Jest takie coś jak edycja postów, więc proszę z tego korzystać, a nie pisać pot pod postem w odstępie kilku minut

Pozdrawiam jawkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pawell:

 

Dzięki za radę . Skorzystam . Pozdro

 

Do Arni44:

 

Niezłe się prezentuje tylko puszka mogłaby być lepiej zrobiona . Pozdro

 

P.S. A ten okręt to w jakiej skali jest?? 1/1200?? 1/2500?? HEHE!!

 

Do jawkers:

 

Faktycznie . Mogłem to zrobić lepiej nie pomyślałem sorry. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci czy można umieścić dioramę w kuli z wąskim wejściem. A diorama szersza.

Ja tego nie wiem. To pytanie może do szklarza. Bo najpierw diorama , później kula.

Dawno temu w Muzeum w Pucku byłą diorama zrobiona w dymionie. Jak to zrobili skoro wlew był niejako podstawą dioramy (dymion był "do góry nogami"!) nie wiem. W tej ze zdjęcia jest stosunkowo łatwo (dla kogoś kto to robi oczywiście). Zauważ, iż kula jest otwarta od góry i otwór ma tak pi x oko z 1/3 średnicy kuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pomidor:

Tak sądzisz? Pokaz mi jak możesz tak z ciekawości jak wyglądają dioramy w kamieniach, konarach, hełmach i minidioramy w pudełkach po zapałkach (w butelkach to znam bo są statki) . To jak się robi takie dioramy dokładnie? Pozdro

 

2766953089_797fd7bb61.jpg

 

a w temacie innych, alternatywnych podstawek poszukaj sobie tutaj:

http://madhamsters.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No a jak już mamy taki temat, to mam pytanie.

Mam spaloną żarówkę i jak oddzielić od niej metalową końcówkę z gwintem? Ukręcić?

No i jak już mam oddzielone te dwa elementy, to jak odcinacie koniec żarówko by mieć możliwość coś do środka włożyć? Jakąś piłką, palnikiem?

Bardzo ciekawią mnie modele w żarówkach, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.