Skocz do zawartości

T-55A Tamiya 1:35


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

Panowie mam pytanie odnośnie mojego następnego modelu.

Którego producenta blaszki fototrawione będą najlepsze?

Na Mojehobby znalazłem blaszki Do modelu T-55A z Eduard, Aber, i Part. Który z tych trzech producentów ma najlepszy produkt jakościowo, ilościowo itp., oraz którego warto mimo wszystko kupić.

 

Chciałem sobie już skompletować blaszki do następnych zakupów, ale jak zobaczyłem trzech producentów i każdy po kilka sztuk blaszek, to mam mętlik w głowie.

Jak patrzyłem to Part oferuje niektóre elementy których nie ma w ofercie Eduard i odwrotnie. A kupować wszystkie blaszki jakie są, to mija się z celem.

I bądź tu mądry.

Proszę was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj instrukcje do wszystkich zestawów i zdecyduj na których częściach Ci zależy i wybierz ten zestaw który ma ich najwięcej.

Nie wiem jak w przypadku T-55 ale czasem producenci na siłę każą zastępować części plastikowe fototrawionymi wcale niepotrzebnie.

Najlepsza jakość chyba będzie w zestawie Abera tylko u nich wkurza mnie to że dużo zestawów mają porozbijanych na dwa opakowania a w zestawie podstawowym dadzą kilka części potrzebnych a reszta to drobnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Parta i Abera dają dużo pierdół , jakieś niewidoczne zapinki pierścień wieży itp , dają też np. boczne zasobniki, jeżeli chcesz zrobić je otwarte to jak najbardziej , ale jeżeli czołg ma być zamknięty to jest to skórka za wyprawkę . Tamiyowska 55-a jest to nowo projektowany model i naprawdę wszystkie szczegóły są super .Już lepiej zainwestuj w priorytety drogowe , na pewno look podskoczy do 500+ .Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego użyłem zestawów Abera tj 35 128 i 35 130. Tak jak koledzy wcześniej pisali sporo drobnicy w tych zestawach i raczej zbendne wymiana wszystkiego ale pozwalają zrobić w miarę poprawnie polaka. Eduarda bym se wogóle darował. Ja coprawda użyłem ich grilli ale po zamontowaniu ich na modelu kolega uświadomił mnie, że klapy do nich to wersja czeska. Największym problemem było złożenie skrzynek zgodnie z instrukcją nie za bardzo dało się to zrobić przynajmniej w moim zestawie. Chodzi głównie o zawiasy. Nie wiem jak z Part em ale Aber daje małe obejmy do instalacji paliwowej. Na co też możesz zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Tak rano po pracy usiadłem i oglądnąłem tak mniej więcej zestaw Parta i Abera.

Trzyczęściowy zestaw Abera zwrócił moją uwagę, tymi detalami do instalacji paliwowej oraz włazów.

 

Zastanawiam się natomiast. czy przyda mi się zestaw do waloryzacji tych pojemników oraz błotników. Czy warto się w to pakować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Jak nie masz umiejętności odpuść sobie, zestaw wymaga dobrej znajomości blacharki , wiele elementów wymaga przetłoczenia lini itp , jak nie masz doświadczenia zepsujesz pewnikiem 2 zasobniki a dopiero przy 3 złapiesz co i jak jesli nie masz zamiar otwierać w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się natomiast. czy przyda mi się zestaw do waloryzacji tych pojemników oraz błotników. Czy warto się w to pakować

 

Na to pytanie to już sam musisz sobie odpowiedzieć bo to Ci troszkę dodatkowej pracy przysporzy☺

Pamiętam że pierwotnie zamówiłem wszystko z Voyagera u chińczyków ale po 5ciu miesiącach tylko te nieszczęsne błotniki przysłali i już nie było wyjścia trzabylo robić. ☺

Szczerze mówiąc właśnie błotniki i skrzynki najbardziej wykorzystałem natomiast basic set może w 1/3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Jak nie masz umiejętności odpuść sobie, zestaw wymaga dobrej znajomości blacharki , wiele elementów wymaga przetłoczenia lini itp , jak nie masz doświadczenia zepsujesz pewnikiem 2 zasobniki a dopiero przy 3 złapiesz co i jak jesli nie masz zamiar otwierać w/w.

Zasobniki czyli skrzynie?

Tak na zdjęciu T-55 jest pozamykany i chyba możliwe że w ruchu. Czyli wszystkie włazy, zasobniki będą pozamykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Sprawę blaszek fototrawionych mamy załatwioną.

Teraz mam kolejną prośbę.

Szukałem w sklepach i nic nie znalazłem, może wy gdzieś widzieliście coś podobnego.

Poszukuję figurkę cywila w skali 1:35 w takiej lub podobnej pozycji.

schylony%20grnik_zpsl9rlg4n7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo Panie.Takich cudów to nawet na HobbyEasy nie mają . Trza sobie będzie zrobić samemu, gość ma czapkę iwankę to już będzie z jakiegoś II wojennego Ruska, a resztę , przeszczepić z np. z tego celowniczego:

http://www.mojehobby.pl/products/SOVIET-HEAVY-ARTILLERY-CREW.html

Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Łooo Panie.Takich cudów to nawet na HobbyEasy nie mają . Trza sobie będzie zrobić samemu,

I tego się najbardziej obawiałem. Jeszcze będę szukał, jak nie to poproszę kogoś o pomoc, lub sam będę musiał coś wystrugać.

 

EDIT:

Może też być gościu rzucający np. kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
i będzie "obalacz ustroju" jak złoto

I będzie górnik rzucający cegłą w czołg, podczas pacyfikacji "Kopalni Wujek".

 

00022UV3M60ILHNR-C122-F4_zpsqcdbzuqy.jpg

Zdjęcie z internetu

Chciałem zrobić scenkę z tego zdjęcia, ale będzie jak górnik rzuca cegłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Jeszcze znalazłem figurkę schylającą się lecz w nieco innej pozie niż na zdjęciu.

http://www.martola.com.pl/pl468/produkty53676/germantankmen_wwii_era

 

Tu wystarczyło by zmienić głowę i dodać szalik i rękawy.

 

Dzięki RAV, chyba bez przeróbek się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.