Skocz do zawartości

Wszystko o maskach - czyli ochrona dróg oddechowych


Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy odwiedzić hurtownie bhp i tam bez problemu dobierze się maske wraz z filtrami. Jedna mała uwaga po pracy maska powinna być zamykana w załączony do maski worek ze względu na to iż filtry węglowe cały czas pracują obojętnie czy mamy maskę na twarzy czy też nie. Isnieją już pochłaniacze zw wskaźnikiem tzw przebicia, czyli kiedy naleźy pochłaniacz wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Wystarczy odwiedzić hurtownie bhp i tam bez problemu dobierze się maske wraz z filtrami. Jedna mała uwaga po pracy maska powinna być zamykana w załączony do maski worek ze względu na to iż filtry węglowe cały czas pracują obojętnie czy mamy maskę na twarzy czy też nie. Isnieją już pochłaniacze zw wskaźnikiem tzw przebicia, czyli kiedy naleźy pochłaniacz wymienić.

W sumie dobra sprawa taki wskaźnik, bo można pracować w masce z zużytymi pochłaniaczami, a tak to wiadomo kiedy je należy wymienić.

A o ile droższe są takie pochłaniacze z wyżej wymienionymi wskaźnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, mam nadzieję, że temat umieściłem w dobrej kategorii. Proszę o pomoc w wyborze taniej, ale dobrej maski lakierniczej. Maluję akrylami Gunze H i Tamiyi z rozcieńczalnikiem x-20a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Cześć,

 

chciałbym kupić maskę ochronną do malowania (ostatnio po akrylach Tamki i zmywaczu Wamodu strasznie mnie łeb bolał) i natknąłem się na w miarę tanią (ok. 80 zł) maskę polskiej firmy Secura 2000 LAK.

W zestawie jest pochłaniacz A1 i filtr P1. Pytanie, czy tego typu zestaw będzie odpowiedni do malowania aerografem? Teoretycznie wszystko rozbija się o ten pochłaniacz, A1 jest do gazów organicznych, czy to Waszym zdaniem wystarczy?

Są też (droższe) z pochłaniaczami abek albo A2 (czyli do gazów organicznych i nieorganicznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

No hej, dzień dobry.

Myślę, że ktoś tutaj już ma z tym doświadczenie i jest w stanie mi powiedzieć, jaką maskę powinienem mieć do lakierowania farbami w spreju? Lakieruję coś zwykle po kilka razy w tygodniu przez parę minut i uznałem, że powinienem się zaopatrzyć w coś solidniejszego, niż maska higieniczna z filtrem, która nawet mi do końca do twarzy nie przylega.

Potrafi mi ktoś powiedzieć, jaka dokładnie powinna być maska tego? Jak często filtry wymieniać? Czytałem, że półmaska dwuczęściowa. Jeżeli tak, to czy do tego też gogle? Podobno Secura 2000 jest niedroga i niezła, ktoś jest w stanie coś o niej powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Versus napisał:

Potrafi mi ktoś powiedzieć, jaka dokładnie powinna być maska tego?

Ja używam zwykłej półmaski lakierniczej, choć po prawdzie to częściej jej nie używam niż używam, bo się w niej niewygodnie maluje.
Ale jak się chcesz dobrze zabezpieczyć to taka spokojnie wystarczy.
Swoją droga gdy ją kupowałem to kosztowała coś chyba ok. 100 zł kiedyś, no a dziś... cóż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką, 3M 6200:

h̶t̶t̶p̶s̶:̶/̶/̶s̶t̶o̶f̶m̶a̶s̶k̶e̶r̶-̶s̶h̶o̶p̶.̶n̶l̶/̶h̶a̶l̶f̶g̶e̶l̶a̶a̶t̶s̶m̶a̶s̶k̶e̶r̶-̶6̶2̶0̶0̶-̶r̶u̶b̶b̶e̶r̶-̶n̶i̶e̶t̶-̶a̶l̶l̶e̶r̶g̶e̶e̶n̶-̶t̶w̶i̶n̶f̶i̶l̶t̶e̶r̶-̶3̶m̶-̶m̶.̶h̶t̶m̶l̶ ̶ ̶

J̶e̶s̶t̶ ̶j̶e̶s̶z̶c̶z̶e̶ ̶3̶6̶9̶ ̶n̶a̶ ̶s̶t̶a̶n̶i̶e̶,̶ ̶a̶l̶e̶ ̶n̶i̶e̶ ̶w̶i̶e̶m̶ ̶j̶a̶k̶ ̶z̶ ̶k̶o̶s̶z̶t̶a̶m̶i̶ ̶w̶y̶s̶y̶ł̶k̶i̶ ̶ ̶

Lipa, przy składaniu zamówienia informują, że maski sprzedają tylko firmom :D

Sam używam głównie przy sesjach z mocniejszym strumieniem - będzie to albo podkład albo lakierowanie, ze zwyczajnym malowaniem wentylator daje rady, bo nie jadę na grubo więc się tak nie "kurzy".

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Versus napisał:

Secura 2000 jest niedroga i niezła, ktoś jest w stanie coś o niej powiedzieć?

To dobra maska i tania kupujesz z filtrami i używasz do momentu aż poczujesz zapach. Filtrów nie wyrzucasz tylko rozbebeszasz i możesz wysypać ten węgiel który jest w środku i wymienić na nowy równie drobny. Kupiony pod hasłem "wegiel aktywny drobny" google Cie poprowadzi, węgiel to węgiel różnic niema


Maski obojętnie właściwe jakich firm działają na podobnej zasadzie pierwszy filtr materiałowy a później większy lub mniejszy pojemnik z drobnym węglem aktywnym, nie ma tam filozofii żadnej wiec warto zastanowić się czy warto przepłacać, do tego czym się zajmujemy w zupełności wystarcza, bo tez nie kurzymy jak przy malowaniu samochodów czy mebli.

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mój post został przeniesiony, to dobrze.

12 godzin temu, Bobek napisał:

Filtrów nie wyrzucasz tylko rozbebeszasz i możesz wysypać ten węgiel który jest w środku i wymienić na nowy równie drobny. Kupiony pod hasłem "wegiel aktywny drobny" google Cie poprowadzi, węgiel to węgiel różnic niema

Warto wiedzieć, dzięki. Najprawdopodobniej wezmę właśnie tą Securę, bo najwięcej osób ją poleca. Dzięki za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą maskę jak pokazał Solo.

Co jest ważne w takiej półmasce, to materiał z którego jest zrobiona.

Ten w tej jest super, nie uwiera, jest delikatny, miękki, świetnie przylega do twarzy.

Mocowanie maski też jest bardzo fajne, pozwala szybko założyć / zdjąć.

Ja niestety muszę cały czas pracować w masce, nie tylko przy malowaniu - 2 do 3 godzin na sesję.

Więc to są ważne rzeczy.

Bardzo fajne są filtry przeciwpyłkowe 2125  do tych masek. Mają bagnety do mocowania i nie potrzebują "trzymaczy",  przez co całość jest lżejsza..

Niestety, jak pisał Solo, cena teraz jest 2 razy wyższa niż była ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Solo napisał:

Ja to kilka tygodni temu widziałem jednego pacjenta w takiej masce który przyszedł do apteki. :)

Szczerze mówiąc, to mnie ostatnio też korciło żeby w masce 3M pójść po bułki do Żabki ?

Tylko trudno się rozmawia w tym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.