Skocz do zawartości

Gablotki transparentne - anty kurz :)


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem powalczyć z kurzem na modelach. Po roku na A-10 było go już tyle że nie wyglądał jak model. Zamówiłem plexi 3mm pocięte na wymiar oraz klej do plexi. Koszt okolo 230zł. Z gotowych elementów zrobiłem 6 gablotek o różnych wymiarach. Najmniejsza 20 x 20cm a najwieksza 50 x 38cm. Jeśli ktoś ma problem z kurzem to polecam samemu zrobić . Jestem na etapie robienia prostych dioramek imitujących płytę lotniska, lotniskowca bądź trawiastej łąki. Wszystko razem prezentuje się o wiele lepiej niż bez wspomnianych gablottak wyglądają same gabloty. Jestem ciekaw czy taķze robicie gabloty, z czego i jak.

 

QAFolzw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał ale jakoś nie umiem sie za to zabrać, a cena sklepowych czasami odstrasza, wygladajom ładnie te Twoje, choć cena podobna do sklepowej 230pln/6

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe. Do tego na wymiar docieta podstawka z drewna i jest komplet.

Wiem że mogę wygoglować ale mógłbyś podać linka gdzie kupiłeś i tak fajnie docieli.Ten klej w jakiej formie pistolet? tubka?.. jak długo schnie. Łatwo usunąć w przypadku rozlania na pleksi?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu sam robiłem takie pudełka z pleksi.

g2.jpg

Poproszę o
  • Namiary na sprzedawcę materiału.
  • Informację, czy sam ciąłeś, czy ciął twój dostawca?
  • Informację jaką metodą była zapewniana gładkość krawędzi.
    • Szlifowanie po cięciu.
    • Cięcie laserem.
    • Inna.

    [*]Informację o kleju jakiego użyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!
Czym można jeszcze kleić taką pleksę? …
Robiłem eksperyment z Flex-I-File Touch-n-Flow. Trzyma mocno. Potrzeba pewnej wprawy, żeby nie pokapać obok. Krawędź musi być gładko doszlifowana, aby klej dzięki lepkości szybko się rozpływał wzdłuż szczeliny. Czy potrzebujesz abym sprawdził Deluxe Materials Plastic Magic?

 

Wydaje mi się, że Acrifix w żelu jest łatwiej nakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje formatki z plexi kupiłem w sklepie akces, w googlach łatwo znaleźć. Im więcej na raz zamawiamy tym taniej wychodzi. Pierwszą gablotkę zrobiłem w cenie 106zł. Plexi plus klej plus wysyłka. nie wiedziałem czy coś z tego wyjdzie więc zaryzykowałem 1 komplet formatek. Wyszło całkiem nieźle. Zamówiłem formatek na 6 gablot, klej już miałem. 230pln niby mało i nie mało ale biorac pod uwagę fakt, że robię gablotę dokładnie taką jaką chcę, wymiar taki jak chcę to jest to lepsze rozwiązanie niż gotowa gablota. Poza tym, nie wiem czy można gdzieś kupić gablotę o wymiarze 50cm x 35cm i wysokośc 15cm w cenie 40zł. Moim zdaniem sprawa opłacalna.

 

Co do samych formatek i ciecia. Krawędzie są równe ale ostre (kąt prosty). Mi to nie przeszkadza, chodzi mi głównie o problem kurzu na modelach. gdybym miał mieć jakąs gablotę na wystawę to zapewne kupiłbym jedną profesjonalną.

 

Plexi 3mm przy największej gablocie 50 x 35cm jest wystarczająca. Wiadomo, że nie można złapać za jeden bok bo klej może puścić. Ja borę za dwa przeciwstawne narożniki i nie ma obaw o kruchość gabloty.

 

Klej mam w tubce. Klej grawitacyjnie sam spływa i trzeba z wyczuciem lecieć wzdłuż krawędzi. Folię zabezpieczającą obcinam tylko na grubość drugiej ścianki bo klej wżera się w plexi i zostawia ślady. Resztę zrywam jak wszystko wyschnie, nadmiar kleju jak gdzieś wypłynie obcinam nożem do tapet. Pomocne są ściski kątowe ale bez tego też pewnie by jakoś poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo fajne i nie trzeba się kurzem przejmować. Ja póki co mam zrobioną przez Izmod taką gablotkę, ale trzeba trochę poczekać na realizację, a samodzielnie jednak fajnie się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena niekoniecznie musi by wysoka. Jakiś czas temu u mnie w Dąbrowie Górniczej zamówiłem dwie gabloty szklane u Szklarza. Za wszystko zapłaciłem 67 zł, sklejone, gotowe do użycia.

 

A gdzie w DG, szklarz jeszcze istnieje, mieszkam w Sosnowcu na Sroduli to mi blisko do DG.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.