Skocz do zawartości

pytanie o podkład


Mannet

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

na forum jestem nowy więc się przedstawię - mam na imię Maciej, modelarstwem bawię się (z pewnymi przerwami) parę ładnych lat. Głównie grzebię przy tym co jeździ w błocie, czasem też przy tym co pływa (jeśli tylko ma dużo armat i pancerza. Jestem też miłośnikiem koni. W wyniku przeprowadzki do nowego mieszkania utraciłem kompresor, co chwilowo zmusiło mnie do malowania sprayami i pędzlami. A ponieważ bez aerografu do pojazdów i okrętów ciężko mi podejść (moja ulubiona skala to 1/35) zacząłem bawić się w figurki, jak łatwo się można domyślić, głównie kawalerii i pojazdów konnych. i tutaj szaleję jeśli idzie o skale czy okresy historyczne - najmniejsze to metalowe kawaleria i taczanki 3-konne w skali 1/600~1/700 (nasz rodzimy Oddział Ósmy), największa 1/16. Większość to metalowe (głównie tzw. skala 28mm) i żywica. I tu podstępnie zbliżam się do zadania tytułowego pytania - o podkład. Do żywicy. Głównie używam chaos black firmy Citdel (bardzo dobry, przynajmniej do plastiku), bawiłem się armypainterami (średnie) i gunze surfacer (wg mnie to nie jest podkład!!). A Wy macie może jakieś ulubione podkłady do żywicy?

I jedno jeszcze - czy pod Humbrola kładziecie podkład? czy malujecie na goły plastik? Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mój ulubiony podkład do żywicznych figurek to właśnie Humbrol (lekko rozcieńczony),dwie warstwy pędzlem.Używam H63.Później farbki Vallejo MC fajnie się kładą.Co do MrSurfacera to zgadzam się z Tobą że do modeli jest idealny jako podkład ale do figurek jakby "zbyt gładki",Vallejo gorzej się kładzie na nim pędzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję często AK3011 Base Flesh http://ak-interactive.com/v2/product/ak3011-base-flesh/

i sobie bardzo chwalę.

Jest dość gęsty i często rozcieńczam.

Ostatnio kupiłem również Surface Primer Vallejo i średnio go oceniam.

Oba podkłady nadają się również pod humbrole i staraj się zawsze używać podkładu pod każdy materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.