Skocz do zawartości

Izopropanol zamiast wódeczki jako rozcieńczalnik


daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Stosuje do farb tamiyi, vallejo i gunze serii H rozcieńczalnik w postaci wódki( podbieram tacie Krupnik). Działa to całkiem nieżle. Czytałem troche o izopropanolu IPA i czy moge go również stosować jako rozcieńczalnik do wyżej wymienionych farb? Chciałbym się upewnić bo nie chce wydawać na marno pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem nie tak dawno właśnie LT ,stosuje się go bardzo fajnie, ale zapach... I mnie on nie pasuje a matka mnie chciała z domu "wyrzucić". Dlatego kombinuje z tym IPA bo podobno nie jedzie od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo... to już więcej mi nie trzeba. Skoro drażniące, toksyczne, łatwopalne, itd. to ja już wole LT. W każdym razie dziękuje za informacje, przynajmniej na darmo nie wydałem kasy.

 

 

No tak, jak to na tobie zrobiło wrażenie proponuję przeczytać MSDS od LT.

Jednak pamiętaj by zachować przy tym wszystkim zdrowy rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem to:

 

http://www.stanbridges.com.au/files/pdf/T101,_102,_103,_104_MR_COLOR_THINNER.pdf

 

Chociaż słabo znam angielski ale co nieco zrozumiałem. Przyjemna substancja z LT nie jest. Ktoś tam napisał o niby "robakach w głowie"... Kolego... Jak byś spędził 2 miesiące podłączony pod risperator(z czego miesiąc w śpiączce farmakologicznej) jak ja, to byś uwierz mi, inaczej mówił.

 

A ja po tych doświadczeniach wróce do wódeczki...

 

Od razu dodam dla ciekawskich to lekarz zgodził się na "ograniczone modelarstwo" dlatego pytam się tak.

 

---

 

Jak się dializowałem to pani doktor powiedziała mi że wódka jest najzdrowsza. Ale chodziło jej pewnie o picie a nie wdychanie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, ten LT nie jest aż taki trujący jak można sądzić, w końcu używają go modelarze na całym świecie i nie sądzę żeby wszyscy nosili przy tym maski przeciwgazowe.

Skoro boisz się o zdrowie, pokaż kartę LT lekarzowi i spytaj się czy wystawianie się czasami na opary jest szkodliwe dla Ciebie.

Zresztą warto malować w półmaskach gazowych albo przynajmniej przeciwpyłowych, wtedy jest zawsze trochę bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę w tym duszno i niewygodnie, ale idzie się przyzwyczaić, szczególnie jak jest jakaś dłuższa sesja malowania.

 

Jak się dializowałem to pani doktor powiedziała mi że wódka jest najzdrowsza.

 

No kurde i to jest pani doktor... Receptę dostałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.