Skocz do zawartości

Woda - ocean


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się podzielić moim pomysłem na zrobienie wody na dioramie. Jest to moje pierwsze podejście do tego tematu, ale może komuś się przyda, a i mi może podsuniecie jakieś pomysły A więc ja użyłem następujących specyfików :

 

https://www.modeledo.pl/vallejo-26201-water-texture-woda-przezroczysta-200ml-p7159

 

https://www.modeledo.pl/vallejo-26230-water-texture-przejrzysta-spokojna-woda-p7345

 

W pierwszej kolejności na przygotowana podstawę ze styropianu wylałem gips. Był na tyle rzadki, że w czasie schnięcia formowałem go łyżeczką. Później pędzelkiem uformowałem mniejsze fale.

DSC06.JPG

DSC07.JPG

DSC08.JPG

 

Teraz kolej na malowanie. Kilka odcieni niebieskiego, troche czarnego i taki o to efekt. Malowałem całość aerografem, ale można też pędzelkiem

DSC09.JPG

DSC10.JPG

 

Białe spienienia robiłem suchym pędzelkiem.

DSC11.JPG

DSC12.JPG

 

Teraz przyszła pora na specyfiki imitujące wodę. Od razu powiem, że preparat still water jak na moje trochę słabo się przy takim oceanie sprawdza. Ma on dość rzadką konsystencję i spływa z fal, ale i tak lekko na nich zostaje. W miejscach gdzie woda ma się spieniać zastosowałem żel water texture, który delikatnie wymieszałem z białą farbą. Efekt jest taki.

 

DSC01.JPG

DSC02.JPG

DSC03.JPG

DSC04.JPG

DSC05.JPG

 

Pracę nadal trwają, więc będę informował na bieżąco o efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dodałem jeszcze trochę więcej piany. W ruch poszedł znowu water texture zmieszany delikatnie z białą farbą. Nałożyłem go za pomocą pędzla dodając większą ilość na górze fali i dziobiąc pędzlem dalej go rozmywałem do delikatniejszego przejścia.

 

DSC13.JPG

DSC14.JPG

DSC15.JPG

DSC16.JPG

 

Zastanawiam się jeszcze, czy czasem nie polać całości jeszcze raz still water. Hmm... pomyślę

 

Jak na razie uważam, że jak na pierwszy raz efekt jest dość zadowalający Mimo wszystko, tak jak pisałem wcześniej still water jest dość rzadki i spływa z wypukłości. czytałem na temat techniki wykonania morza/oceanu za pomocą wylania podgrzanego sylikonu i formowania do w czasie wysychania. Wydaje mi się, że ta technika lepiej by się sprawdziła, ale to może przetestuję przy następnym projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie wyszło ci bardzo dobrze. Nie rozumiem tylko kształtu tych fal. Masz jakies zdjęcie, ma którym fale wygladałyby w taki sposób ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie wyszło ci bardzo dobrze. Nie rozumiem tylko kształtu tych fal. Masz jakies zdjęcie, ma którym fale wygladałyby w taki sposób ??

 

Kto by zrozumiał fale, ja też ich nie rozumiem :P A tak na serio, to nie wspomagałem się żadnym zdjęciem. Wymyśliłem sobie, że idą fale, które się następnie spieniają i tak oto one powstały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.