Skocz do zawartości

Farby AMMO of Mig Jimenez


premier1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Ostatnimi czasy postanowiłem skleić model artylerii z Pierwszej Wojny Światowej. Wybór padł na Krupp 21 cm Morser 10/16 od firmy TAKOM. Model bardzo przyjemny w budowie, ale nie o tym miał być ten tekst.

 

Patrząc na schematy malowania zauważyłem, że do malowania polecają zestaw AMMO of Mig Jimenez WW I British and German Colors o numerze 7111. Mimo że jestem przyzwyczajony do malowania farbami GUNZE z serii C, TAMIYA a nawet sporadycznie farbami HUMBROL postanowiłem kupić i przetestować te farby.

Do tej pory unikałem farb akrylowych po mało przyjemnych doświadczeniach z VALLEJO AIR, które albo mi szybko zasychały na dyszy (oczywiście dodawałem dedykowany retarder) albo, mimo dobrego wymieszania nie kryły powierzchni a nawet potrafiły z niej prawie spływać.

Tak więc trochę z lenistwa (nie chciało mi się szukać odpowiednich kolorów w palecie GUZNE czy TAMIYA) a trochę z ciekawości kupiłem farby od AMMO of MIG JIMENEZ.

W opakowaniu znajdujemy 6 plastikowych buteleczek po 17 ml. W każdej znajduje się kuleczka pomocna w dokładnym rozmieszaniu farby.

Kolory jakie tam znajdziemy to:

077 Dull Green

078 Ochre Earth

079 Clay Brown

074 Green Moss

075 Stone Grey

076 Brown Soil

078 Ochre Earth

Barwy te pozwalają na wykonanie kamuflażu niemieckiego i brytyjskiego z okresu Pierwszej Wojny Światowej.

 

Tyle o samym zestawie. Czas na malowanie.

 

Model oczywiście pokryłem podkładem i zabrałem się za malowanie. Farbę nalałem bezpośrednio z pojemniczka, bez rozcieńczania i bez retardera. Zrobiłem to celowo, żeby sprawdzić co się będzie działo

Podszedłem do tej czynności z lekką obawą jak się szybko okazało zupełnie nie potrzebnie.

Farba kryje bardzo dobrze. Nie ma problemu z zaciekami, spływaniem farby czy jakimiś innymi niespodziankami. Konsystencja jest wręcz idealna a co najważniejsze mimo, że malowanie zajęło mi trochę czasu to farba nie zasychała na dyszy.

Część kamuflażu malowałem pędzlem i tu kolejna miła niespodzianka. Farba jest bardzo dobra do malowania pędzlem.

Mimo że użyłem tych farb do jak na razie jednego modelu to polecam je tym bardziej że jest wiele ciekawych zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.