Skocz do zawartości

Laminowanie modelu


Arteriuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam model z papieru który chcę utwardzić i zaszpachlować i tu pojawia się pytanie

 

1. Jaką żywicę wybrać. Mnóstwo ludzi poleca Epidian 53 + Z1, znalazłem też epidian 601 + z1 lub bardzo polecaną l285 +h285 (2 razy droższa od poprzednich). Którą z nich wybrać do tego będzie tkanina 80-120g??

 

2 Pytanie brzmi czy taki model może być w pokoju w którym najwięcej przebywamy + śpimy. Jest też małe dziecko i to o jej zdrowie się martwię.

Czy żywica po utwardzeniu jest w 100% bezpieczna? Nie uwalnia żadnych szkodliwych związków??

 

Na razię będzie tylko hełm lecz potem chciał bym zrobić pełną zbroję 1:1. Papier utwardzony epoksydą, szpachla i lakier

A może macie jakieś inne propozycje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam średnie doświadczenie w tym temacie ale nie wiem czy ktoś ci tu pomoże, wkoncu to forum plastikowe nie lotnicze , z mojej skromnej wiedzy przy budowie szybowców DLG, i rzutkow, żywica wystarczy Epidian 53 najpopularniejsza, bo L285 to juz lotnicza żywica stad cena, tkanina 80g powinno wystarczyć spokojnie jeśli to ma byc model statyczny, (nie będziesz w tym paradować po ogródku??),

 

Ad2

Jeśli juz wszystko wyschnie i obrócisz to moze byc w pokoju, przy pracy obróbce nie, bo duzo syfu w powietrzu lata, poza tym śmierdzi i do pełnej twardości potrzebuje kilku dni, sam będziesz pracowac w masce i rękawiczkach lateksowych, stanowczo odradzam bo to ciężka chemia jest, a nie wodna farbka Pactry,

 

Po utwardzeniu bezpieczna dla zdrowia, oczywiście jeśli ty badz dzieciak twój nie połknie jakiegoś choc by kawałeczka takiej utwardzonej żywicy, to wszystko ok.

 

A czemu to ma służyć ten model Chełmu??

Poprostu ma byc na stojaku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do laminowania tylko i wyłącznie L285. O epidianie zapomnij, śmierdzi okrutnie, potrafi się "pocić" czyli wydala nadmiar utwardzacza i laminat jest jakby tłustawy oraz żółknąć. Też kiedyś laminowałem epidianem ale od czasu wypróbowania L285 więcej już do niego nie wróciłem, poza klejeniem bo do tego L285 się nie nadaje za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.