Skocz do zawartości

Wycinanie i szlifowanie


vime22

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

sorry za kolejny banalny temat, ale chciałbym podpytać Was o jedną kwestię: wycinania części z ramek i ich dalszej obróbki.

Kupiłem cążki (tanie, FineArt za 2 dychy), ale wycinając blisko części zdarza się, że w plastiku powstają ubytki, małe dziurki (myślicie, że cążki np. Tamiyi za 5 dych wycinałyby lepiej, czy "tak po prostu nie rób"?)

Dla bezpieczeństwa wycinam teraz jakieś 5mm od części, nadmiar ścinam skalpelem, na końcu szlifuję pilnikiem (jest to dużo bardziej czasochłonne, niż cążki i wycięcie blisko części, ale nie ma ryzyka, że zrobię ubytek w plastiku).

 

Natomiast mam problem z doborem pilnika: kupiłem 2 sticki w Rossmanie, z różnymi gradacjami. Te o wyższej w ogóle się nie nadają, bo robią na plastiku dość mocne rysy i obawiam się, żę farba może tego nie zakryć tak do końca. Z kolei te drobniejsze ledwo co ścierają.

Chciałem zrobić sobie swoje patyczki z naklejonym papierem, tylko nie wiem jakie gradacje papieru najlepiej kupić w Castoramie. Jakie byście polecili z własnego doświadczenia? Czy każdy papier nadaje się także do piłowania "na mokro"?

 

Będę wdzięczny za pomoc:) Temat prozaiczny, ale czasami nawet o takie proste rzeczy lepiej dopytać, bo niektórzy mają fajne patenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre cążki to jedno z podstawowych narzędzi, warto kupić tamkowe moim zdaniem, choć spory wybór dobrych cążek jest na rynku także innych marek.

Pilniczki: warto kupić kilka gradacji zwykłych pilniczków do paznokci (albo najlepiej: któryś z zestawów Micro Mesh, ale są dość drogie), tego typu:

powierzchnie-cierne-pilnik%C3%B3w-do-paznokci.jpg

Do szlifowania chyba wystarczą Ci papiery ścierne o gradacji od 600 do 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja polecam "kombi-pilniczek do pazurów" - coś takiego :

https://www.skapiec.pl/site/cat/195/comp/1709947

 

Masz w jednym narzędziu od grubego pilnika do polerki.

 

Co do cążek - drobniejsze lub delikatniejsze części narażone na uszkodzenie możesz wycinać z ramek czymkolwiek. Np. skalpelem, piłką, żyletką etc.

O ile nie drgnie ci ręka - nie uszkodzisz części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.